Šta je novo?

Kako da povezem 7 grafičkih na napajanje na kome imam priključke za samo 6 kartica?

2x molex - 6pin vga adapter. idu u paketu sa grafičkom.
 
Na Sapphire nije potrebno da udzekujes 8pin+6pin, rade samo sa 8pin bez problema. Tako da imas dovoljno konektora za 12 grafickih (sto ne znaci da treba na to napajanje povezati 12) :)
 
U pa to je onda super. Ne planiram 12... :D
Plan je bio da na njemu budu 7,

A na ovom napajanju da zakacim 3 grafičke

https://m.cclonline.com/product/236...Plus-Bronze-Modular-ATX-Power-Supply/PSU1459/

Ali posto na njemu imam kablove samo za dve, dve sam stavio u moj kompjuter, a dve mi stoje na njemu...

Jel bi mogo ja privremeno onda da na njega stavim 4 kartice?
Posto mi treba kompjuter na jedno 10 dana... pa da povezem te dve grafičke na njega, da mi ne stoje za džabe...
U teoriji one troše 4x 190w, a napajanje je 850w, računam da bi moglo to tako da radi na neki kraći period...
 
6 pin extenderi i resen problem sigurica.
 
Preko Molex je bezbednije nego preko Sata adaptera, sata je nezgodan jer je pravljen za nekih 4.5A struje a i još imaš dve vrste kako ga prave, zaliven i onaj bolji gde su lepo žice krimpovane.

Evo i za ostale da se informišu, ali ne bi ja stavljao sata na riser za recimo neku 1080Ti koja vuče iz PCI-e slota dosta.

https://forum.z.cash/t/the-facts-about-gpu-mining-electrical-specifications/19468
 
Kako mogu da saznam da li mi kartice vuku preko 4.5A? Kad sam sklapao rig zurilo mi se pa su mi svi riseri molex/sata konverzija.
 
Zavisi od kartice, pročitaj po netu.
Ali mislim da RX570 i RX580 jos undervoltovani sigurno ne mogu preko 4,5A.
 
6 pin extenderi i resen problem sigurica.

Na koje konkretno mislis ekstendere?


382d101154c2fb8ba2d8fb06736135c9.jpg


O ovakom necemu sam ja mislio. Ako napajanje ima tipa samo 4 grane za 4 graficke a hoces da stavis jos jednu; da li je bezbjedno koristiti ovakav prikljucak koji koristi sata ili molex kabal. Za kucnu upotrebu ili gejming kontam da je ok. Ali za 24/7 rudarenje? Ima li neko iskustva sa tim?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako ne radi , ja imam Sapphire Nitro+ rx570 8gb i rade samo sa 8pin + extender (molex ) koji se napaja sa SATA kabla + adapter sa sata na molex , moralo je tako ali evo 70 dana radi tako bez ikakvih problema tj ne greje se , proveram bar 1x dnevno ..
 
Kako ne radi , ja imam Sapphire Nitro+ rx570 8gb i rade samo sa 8pin + extender (molex ) koji se napaja sa SATA kabla + adapter sa sata na molex , moralo je tako ali evo 70 dana radi tako bez ikakvih problema tj ne greje se , proveram bar 1x dnevno ..

Pa ne znam kako, ali eto neće... prepoznalo mi je onu grafičku u koju je uboden onaj 8pina iz kog idu kao dva kabla, a ona druga kartica, sto je zakacena na na 8pina sa tog istog kabla svetli, čini mi se da se i ventilator vrteo, ali nije tela da radi... tj da majnuje. Čak je počela i slika da mi treperi i da menja rezolucije, pa sam ja onda tad ugasio rig...

Ne znam koliko ima veze, pretpostavljam da nema, ali moje su na 4gb rx570... nisu sa 8gb...

Da nije možda zbog rajzera/extendera? 8 mi sigurno rade dobro, ali ova dva, mi se čini da ponekad zezaju...

Ne znam dal da uzmem da ih izmesam da im izmenim medjusobno delove, dal će možda tako da prorade...?
 
Poslednja izmena:
Ako sam te dobro razumeo ti si nakacio dve kartice na jedan kabel, prva kartica na jednom konektoru i druga kartica na drugom konektoru, tj na onom produzetku od desetak cm?
 
Svašta se izdešavalo u medjuvremenu... ukratko... stavljao sam 4 kartice, pa 2, pa ponovo 4, i sad 3... sve 3 rade. Medjutim kad zakacim 4, odma počne da baguje i da se resetuje...
I sad mi rade 3, na ovom drugom rigu mi rade 6... tako da mi rade 6 od 9...

Ne znam koja je fora, i zašto 3 hoće da rade, a 4, ne...
Ako napajanje nije dovoljno jako, ne bi se ni upalilo, jel da?
 
prepoznalo mi je onu grafičku u koju je uboden onaj 8pina iz kog idu kao dva kabla, a ona druga kartica, sto je zakacena na na 8pina sa tog istog kabla svetli, čini mi se da se i ventilator vrteo, ali nije tela da radi... tj da majnuje.

Ne znam da li si procitao moj post, pa aj opet da pitam, da li ti je to nakaceno dve graficke na jednom kablu? Ako jeste rakaci i nakaci na poseban kabel drugu graficku, moguce da ti previse vuku te dve karte sa jednog kabla, pa zato jedna kartica radi na granici, a do druge napon ne stize kako treba.
 
Ne znam da li si procitao moj post, pa aj opet da pitam, da li ti je to nakaceno dve graficke na jednom kablu? Ako jeste rakaci i nakaci na poseban kabel drugu graficku, moguce da ti previse vuku te dve karte sa jednog kabla, pa zato jedna kartica radi na granici, a do druge napon ne stize kako treba.

Evo ovako su zakacene:

https://prnt.sc/ik1yrl
 
Poslednja izmena:
Svašta se izdešavalo u medjuvremenu... ukratko... stavljao sam 4 kartice, pa 2, pa ponovo 4, i sad 3... sve 3 rade. Medjutim kad zakacim 4, odma počne da baguje i da se resetuje...
I sad mi rade 3, na ovom drugom rigu mi rade 6... tako da mi rade 6 od 9...

Ne znam koja je fora, i zašto 3 hoće da rade, a 4, ne...
Ako napajanje nije dovoljno jako, ne bi se ni upalilo, jel da?

Ne, upalilo bi.
Jer karte kad ništa ne rade, ili bacaju samo statičnu 2D sliku vuku ~20W. Tek kad su pod opterećenjem vuku koliko su opterećene.
A restartuje ti se komp, jer verovatno previše povuku na toj 12V grani tj. ako je multirail napajanje.
Ili je slabo napajanje, uvek sračunaš koliko karte vuku + ostataka kompa, plus 200W-300W min.

Sad na ovoj slici vidim da ti je neko Kolink napajanje, a u prvi post si stavio Xigmatek.

i kao prvo NEMOJ na isti 6-PIN ili 8-PIN kabal da kačiš dve grafe, jer ako je taj kabal na jednoj 12V grani koja je deklarisana na 20A i one kad krenu da vuku ta grana se destabilizuje i ode sve do đavola, tj. imaš sreće da restuje komp.
ako je napajanje sa 12V single rail (jedna grana), onda je lakše samo i dalje pratiš pravilo po jedna grafa+njen riser na 6/8-PIN PCIe kabal.

Isto tako nemoj ni na neki drugi kabal (molex/sata) 2 grafe, čak ni 2 risera od 2 grafe.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno