Šta je novo?

Računar se ne uključuje dok je povezan mrežni kabl

StefanN98

Poštovan
Učlanjen(a)
16.09.2016
Poruke
140
Poena
80
Imam veoma čudan problem sa računarom, uopšte ga ne mogu uključiti dok je povezan mrežni kabl. Kada pokušam da ga uključim ne daje nikakve znake, ne vrti ventilatore (kao da je isključen iz struje). Međutim ako isključim mrežni kabl računar mogu normalno da uključim, i zatim kad se uključi ubodem mrežni kabl i sve radi ok.

Ploča je Gigabyte GA-F2A88X-D3H, flešovan je najnoviji Bios, resetovao sam BIOS, opet isto. Probao sam taj isti kabl na drugom računaru, najnormalnije se uključuje. Kabl je dugačak 18 metara.
 
Sada je sledeca situacija, da bi ukljucio racunar moram nekoliko puta da stisnem taster za ukljucivanje, nezavisno da li je mrezni kabl povezan ili ne. Probao sam i drugo napajanje, isto se desava. Mozda je CMOS baterija oslabila, probacu bateriju da zamenim.
 
Najverovatnije je ploca pri kraju, kao sto rekoh probao sam drugo napajanje za koje sam siguran da je ispravno i isto se desava. Uzemljenje imam mada ne znam kako da proverim da li je ispravno, drugi racunar kada povezem na toj uticnici ukljucuje se normalo.
 
Najverovatnije je ploca pri kraju, kao sto rekoh probao sam drugo napajanje za koje sam siguran da je ispravno i isto se desava. Uzemljenje imam mada ne znam kako da proverim da li je ispravno, drugi racunar kada povezem na toj uticnici ukljucuje se normalo.
Problem je sigurno u Gigabyte ploci.. imao sam slicno iskustvo sa, opet, slicnom plocom. Reseno ubacivanjem druge lan karte.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Problem je bio do power tastera na kucistu. Desilo mi se da uopste nisam mogao da ga ukljucim, ma koliko god puta stiskao taster, zamenio sam taster i sada sve radi ok.
 
Nazad
Vrh Dno