Šta je novo?

izdrzljiv telefon 150e-200e

dzidza_bidza

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2005
Poruke
1,548
Poena
375
Kolege potrebna mi je preporuka za telefon za metalnim kucistem za zenu :D Supruga nije neko ko bas preterano brine o telefonima, pa mi treba nesto malo izdrzljivije. Znam da je danas tesko naci "siguran telefon" posto je displej generalno najranjiviji,ali mislio sam bar da ima metalno telo.
Nikakvi posebni zahtevi ne postoje sto se karakteristika tice, osim da je smartphone.
 
Zack sa YT bi ti preporucio neku Nokiu 100%. Od prve do poslednje su izdrzljive i dobro napravljene. Jedino na sta ne mozes da utices je staklo. Mozes da umanjis rizik ako joj zalepis preko foliju ( ne staklo nego bas plasticnu foliju).

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Zack sa YT bi ti preporucio neku Nokiu 100%. Od prve do poslednje su izdrzljive i dobro napravljene. Jedino na sta ne mozes da utices je staklo. Mozes da umanjis rizik ako joj zalepis preko foliju ( ne staklo nego bas plasticnu foliju).

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Jel može obrazloženje zašto folija, ne staklo?

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
 
Jel može obrazloženje zašto folija, ne staklo?

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
Plasticne folije su izdrzljivije na udarce itd. Stakla su pravljena sa se ne grebu i zato su tempered i imaju tvrdocu ali sto je staklo tvrdje lakse se lomi pri padu kruce je. Imas na YT nekoliko klipova sve lepo objasnjeno. Moto Z Force ima shatter proof screen jel ima plasticnu foliku preko. Mana folija je sto ne daju lep prikaz ekrana kao staklo,vise se maste i lako se grebu. Svi telefoni koji su rugged imaju plasticne ekrane ili barem preko njih plasticne "folije" . Mislim da je to i Zack na JerryRigEverything objasnio u jednom klipu.


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Zar ne treba da se lakse lomi, kako bi preuzelo energiju udarca i sacuvalo ono ispod?

A Motorola Shattershield nije samo plasticna folija preko, vec je komplet sve od plastike
 
Poslednja izmena:
Zar ne treba da se lakse lomi, kako bi preuzelo energiju udarca i sacuvalo ono ispod?

A Motorola Shattershield nije samo plasticna folija preko, vec je komplet sve od plastike
U pravu si 101%, ali nije tema pa nisam hteo da ulazim u dalju diskusiju. Inače meni je bas pri padu jedno bar 5x to kaljeno staklo od 1€ spaslo displej.

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
 
Moja žena imala J5 2016. Silikon i kaljeno staklo preko displaya. Prilikom trčanja pala unapred. Fon direktno na beton. Epilog - Pocepana trenerka na kolenu, par ogrebotina na dlanovima i čelu, fon - pa bilo ga je tuga gledati. Staklo razbijeno na desetine delova, silikon sa cirkonima zasečen na dva ćoška, cirkoni poispadali (dva tri završila u dlanu). Kada sam odneo u mobil šop, krenu oni lagano da skidaju kaljeno staklo. Kažem ja da se ne zezaju, sigurno je otišlo sve. Međutim, po skidanju stakla displej bez ogrebotine. A i silikon zaštitio rubove fona. Znači fon je izgledao kao nov.

Ja generalno na svim telefonima koristim silikon/staklo.

Inače, ako hoćeš metalno telo a da fon liči na nešto, uzmi Samsung J5 2017. Prelepa serija telefona. Cena oko 200eu za nove.
 
Ok u pravu je 101%.

https://m.youtube.com/watch?t=49s&v=QUsTSk6xjjo

https://m.youtube.com/watch?v=dKrFjdR2P9M

Ako pogledate ovde ceo klip videcete sta CAT stavlja preko gorilla glassa mislim da kaze i zasto. Ako ne imate u klipu gde testira na iPhonu rhino shield impact protection koji je od plastike.

"Glass as a material excel in hardness, so its hard to scratch, however it is brittle so got less impact protection."

Imate testove sa kuglicom pa pogledajte kako je proso temlered glass kako plasticne zastite.



Ali 101% si u pravu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kolege potrebna mi je preporuka za telefon za metalnim kucistem za zenu :D Supruga nije neko ko bas preterano brine o telefonima, pa mi treba nesto malo izdrzljivije. Znam da je danas tesko naci "siguran telefon" posto je displej generalno najranjiviji,ali mislio sam bar da ima metalno telo.
Nikakvi posebni zahtevi ne postoje sto se karakteristika tice, osim da je smartphone.

Na bilo koji telefon možeš da staviš metalni oklop ili samo ram:

https://www.ebay.com/itm/Slim-Metal...hash=item545688f852:m:mWexdHeM55cie5ZQi_ebzsQ

i tampered glass i rešio si problem
 
Zaštićena je xtra, dobio sam i staklo uz silikon, ali ga nisam stavio jer već imam zakrivljenu foliju na ekranu (malo se odlepila u desnoj strani).

28459297_1975798962683101_583302991_n.jpg
28458617_1975798956016435_1308414494_n.jpg
28407056_1975798952683102_1223813563_o.jpg

Inače sam ovaj silikon i uzeo jer većina silikona podiže zakrivljene folije a ovaj je prilepljuje dodatno (vrši pritisak popot štipaljke).
 
Dao sam link sa Alija. Ima opcija tamo i za S7 edge. Drug uzeo zlatni, izgleda za klasu lepše nego kod mene. S7 Edge je tanji nego običan S7 pa zato deluje stvarno vrh.

Ako nisi naručivao sa Alija, uplati mi novac preko ebankinga ili post neta, a ja ću ti naručiti direktno na tvoju adresu. 400 din je mislim. Treba 15tak dana da stigne.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno