Šta je novo?

VIP - Ograničenje razgovora na sat vremena u NEO tarifi

Bartman

Slavan
Učlanjen(a)
30.06.2005
Poruke
392
Poena
320
Da li se i vama dešava da nakon sat do sat i 5 min. razgovora se prekine veza i da kada pokušate ponovo da pozovete taj broj mreža signalizira zauzeće i da je tako narednih par minuta?
Jel im je to fora da ograniče da ljudi dugo pričaju?
 
Mom drugu izbacio danas poruku da je potrosio 50% minuta za ovaj mesec. Sta oni rade to niko ne zna sa tim “neo” paketima
 
Kako to misliš?
Na proveri za razgovore i poruke stoji neograničeno.
Možda nema Neo paket ...
 
Meni se to desavalo i na drugim tarifama u Vipu, ne samo na Neo.
 
Neo nije "neogranicen" - postoji "fair use" klauzula u ugovoru koja nije deklarisana - znaci ako pricate po par sati svakog dana, pre ili kasnije cete naici na restrikcije.
 
Znam za to, ali nisam pričao tipa 5 sati non stop.
Nekad mi se desi da za dan ne napravim ni jedan razgovor i mesečno obično ne prelazim 30h razgovora.
Međutim ako sa nekim za vikend hoću da popričam malo duže, nije fora da mi prekidaju vezu i da mi ne daju da opet pozovem.
Koja je onda svrha neograničenih poziva ako ne možeš da pričaš duže od sat vremena bez prekidanja?
 
Prekidali su mi vezu ali nikakve SMS poruke ili zauzeće nisam dobijao. Štaviše razgovor je potrajao jos nekih 20-30min preko tih prvih 65.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Kad cesce zoves >1h, pomeri se ta granica. Oduvek to postoji kod sva tri operatera, samo sto nije tacno na 1h, vec tu negde...
Mene vise ne prekida na 1h.

Nije problem duga prica, vec puno sitnih kratkih razgovora.
 
Na MTS-u se veza prekida nakon 60-64 minuta neprekidnog razgovora provereno vise puta u raznim intervalima ali istog momenta se moze ponovo dobiti isti broj , nema zauzeca
 
Posle sat vremena mi se prekidalo i na mts-u i sad na vipu, ali nikad nije bilo zauzeca, uvek je moguce pozvati ponovo i nastaviti gde ste stali.
 
Mogu i ja da pozovem opet, ali prvih par poziva nakon prekida uvek signalizira zauzeto.
Ako se sačeka par minuta i pozove onda nije problem, veza se uspostavi i možeš da pričaš još sat vremena.
Ne verujem da je u pitanju zauzeće mreže, već je namerno namešteno da ne može odmah da se nastavi razgovor ...
 
A nije ti palo na pamet da tebe neko zove u tom trenutku isto i da je zato zauzeto? [emoji3]

Pitam ovo jer mi nikada nije bilo zauzeto nakon tog prekida.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Moguće i da je tako, ali sumnjam da je svaki put takva situacija ...
 
I drugaru se to desava, ne uvek ali se desava, sta reci osim klosari
 
Možda sagovornik nije lepo spustio slušalicu... hahaha
 
Ili ima dvojnika.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ili pokusava da te nazove?
 
To bre ljudi rade da vam sačuvaju zdravlje :D Šta sutra da ih neko tuži što su ozračeni po glavi jer su pričali neprekidno satima? :)
 
Pitaj sledeci put da li je probao da te zove sagovornik nakon prekida :)
Ako pricas unutar VIPa, sigurno ne rade zbog ustede.
 
Pitaj sledeci put da li je probao da te zove sagovornik nakon prekida :)
Ako pricas unutar VIPa, sigurno ne rade zbog ustede.
Nije unutar VIP-a. Skoro 98% poziva mi je ka mts-u, većinom mobilnoj mreži ...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Na MTS-u se veza prekida nakon 60-64 minuta neprekidnog razgovora provereno vise puta u raznim intervalima ali istog momenta se moze ponovo dobiti isti broj , nema zauzeca

Ja ponekad koristim mt:s prepaid i razgovori u mreži mi idu i do 90 ili 100 minuta i uopšte nema prekida dok sam ne završim razgovor. Kod Telenora i Vipa uvek mi se razgovor isključi nakon sat vremena, čak i kad upućujem pozive ka brojevima iz njihove mreže.
 
Evo jednog dolaznog razgovora, preko 90 min. Nije prekinuo fon nego ja.

Ovo je skoro bilo pa ga nasao u Logu, ali desava mi se i sa i na VIP/MTS.
 

Prilozi

  • Longtalk.jpg
    Longtalk.jpg
    87 KB · Pregleda: 102
Ovo sa prekidanjem veze je stvarno nebulozno. Ja koristim povremeno konferencije za 3-5 ljudi koje traju i 3 sata, poslednje što ti treba u sred bitnog posla je da se zamajavaš sa besmislenim prekidima veze.
 
Ako ti je to toliko bitno, probaj da ih pozoves i objasnis im - ili će ti predložiti da odes na neku biznis tarifu ili će možda da ti ukinu zabranu.

A pitao bih te da li ti je bezveze da si na nekoj tarifi gde nema neograničenih minuta pa zaboraviš da prekines vezu. Tada bi verovatno bili "lopovi koji neće da uvedu automatsko prekidanje već gledaju da ti nabiju što veći račun"

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Nije valjda a u 2018. za to koristite obicne telefone, a ne Skype ili neki drugi servis, gde je to instant?
 
Skype for business se koristi u kancelariji, imamo pripadajuće "fiksne" brojeve, oni koji su vani na terenu, i u hodu su na vezi preko mobilnog, tako je najjednostavije. Ako su svi u kancelarijama, najlakše je koristiti Skype tele-, ili videokonferencije, naravno.
 
Nazad
Vrh Dno