Šta je novo?

Trendovi u mobilnoj telefoniji u Srbiji - šta nakon Nea?

Šta će biti s neograničenim paketima?

  • Sledi ubacivanje i neograničenog neta u pakete po povoljnoj ceni

    Glasovi: 11 30.6%
  • Sve ostati približno kako je sad, neće biti značajnih poskupljenja

    Glasovi: 9 25.0%
  • Mic-po-mic operateri će da pogoršavaju uslove za Neo pakete jer im umanjuju zaradu

    Glasovi: 15 41.7%
  • Neo paketi će uskoro biti ukinuti

    Glasovi: 1 2.8%

  • Ukupno glasača
    36
EU operatori su bili protiv ukidanja rominga i još uvek su. Nude samo zato što moraju, a od početka ima primera izvrdavanja odredbe. Jedan od takvih je Telering Austrija.
 
EU operatori su bili protiv ukidanja rominga i još uvek su. Nude samo zato što moraju, a od početka ima primera izvrdavanja odredbe. Jedan od takvih je Telering Austrija.
Ovo je malo "netacno". MALI operateri su bili protiv toga, jer bi njih kostalo, posto ne mogu medjusobno da dobiju dobre ugovore (niko nece od vecih uzeti kod njih, jer moze u svojoj mrezi ili drugoj vecoj, a oni moraju u stranoj vecoj mrezi zakupiti).
Velikima je ovo itekako odgovaralo, i oni su sami trazili to. To sto javno kazu suprotno je fora za piglu :)

Sta je Telering Austria radio, nisam nasao?
Vectone Mobile i dalje vrda, ne znam kako im prolazi :)
 
Poslednja izmena:
Kad smo kod pitanja "šta nakon Nea", ne videh da je neko spomenuo mogućnost korišćenja jednog (Neo ili nekog drugog) tarifnog profila na više uređaja?

Hrvatski Vipnet to nudi već 10 godina, usluga se zove Multi SIM:

http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/vipnet-predstavio-multisim-karticu-66027

http://www.vipnet.hr/poslovni/govorne-usluge/multi-sim

Bilo bi lepo & korisno videti ovo uskoro i u Srbiji, zar ne?

Kako bi ovo meni odgovaralo ali čisto sumnjam da će ovo kod nas zaživeti.
 
Nesto slicno mi se cini da je i T-Mobile omogucio u Nemackoj, ali ne secam se sta ;)
Kad i onaj "eSIM".
 
Najblize ovome je deljenje neta medju voice i data tarifama kod nas (Tln/VIP), ali samo net se deli :(
 
Nazad
Vrh Dno