Šta je novo?

R.I.P (30.04.2016 - 19.2.2018) LG Nexus 5X - Next, please! [ 200€ ]

Keops

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2002
Poruke
691
Poena
620
nije dugo potrajao, ni dve *^b^ne godine! za hardverski bug znaju svi. sada! #naknadnaPamet (LG, F* u!) :mad:
stanje: Google logo, restart 2x pa se iskljuci. U Recovery udje iiii - iskljuci se. /stanje (alternativno): cigla (, #3) //steta sto nema dobrih majstora, onih koji bi se cimali oko a ne menjali plocu za 150€. *

i, sta sad da kupim, Xiaomi A1?

budzet je (ko i za Nexusa!) - 200€ +- 20€. "srednji". zahteve bas i nemam. tj taj koji imam - da nema hardverskih problema (ko LG! :mad:) - tesko da moze da mi se ispuni unapred :)

pure android je +++, ali nije nuzno! - super je ta softverska podrska kad se na nju navuces. jos je bolje kad tel. nije napakovan (da ne kazem cime) - mada se i to da resiti...

A1 fits, kao i svi ostali iz Android One programa (samo ne znam kojem je cena, osim A-keca, blizu: 200 jura)

Na šta ste [bi] vi prešli, sa Nexusa 5X/6P ?

*
EDIT, nevezano za preporuku naslednika: je l iko uspeo da popravi ista od Androida po pristojnoj ceni i gde? [moze i PM radnje, servisa..]
tri cigle su tri cigle (HTC Desire HD, Samsung S3 LTE i sad ovaj 5X); mozda neki, bar 1/3 moze da se spasi - a da ne kosta ko Sv.Petra kajgana
 
Poslednja izmena:
Mi A1 nema konkurenciju za ~200 eura.
 
Sta ti je sa S3? Ekran ili nesto drugo?

drugo: ekran sljaka.
bootloop na samsung logou, ali...atipican? :) - udje u sistem (posle 555og restarta) pa se opet restartuje. kao da je zakucano power dugme (iako ono samo, na dodir, ne deluje nestabilno)...
dobar je to bkp phone (tj bio bi) za putovanja, obzirom na 4G. za njega imam 7000mAh bateriju - taj, s tom zerolemon 7000mAh: 1) izgleda kao cigla, o da [samo su spojili vise baterija u 1] ali 2) sljaka 4+ dana! s intenzivnim koriscenjem Neta

a HTC desire HD je danas starudija, a bio nekad flagship. taj ne daje znake zivota. :)
bio u ovlascenom - "ploca", 150€ popravka/ploca onomad. za***i.
ali eto, tu je..da moze da se popravi za male pare poklonio bih ga nekom, sto da ne, za prvi smartphone - moze!

a 5x... 5x je u (Google logo, pre nego sto se transformise u android) bootloopu, i ni ovo mu ne pomaze - https://forum.xda-developers.com/nexus-5x/general/untested-nexus-5x-bootloop-death-fix-t3641199

steta sto nema ljudi koji bi se cimali - lupam - od dva polovna skrpis 1 koji valja. ili popravis samo to sto ne valja, a ne: plocu.
ali verovatno je suludo; previse posla a malo prostora za zaradu. jbm li ga... (za laptop imam takvog coveka. postenog. sredi samo ono sto ne valja. smartphone mi je tu uvek bio misteriozna, nepopravljiva kategorija. skupljanje tj cuvanje cigli, takoreci - kao da mogu da se poprave u nekoj drugoj dimenziji) :D

pa dobro, ok, A1. ili moto x4. ili Huawei p10 lite. thanks!
- garancija operatera od dve godine [ne volim operatere]
+ KP garancija (od 6-12 meseci)

pa nek zivi kolko zivi. :)
u oba slucaja bi umro - posle garancije. tako to biva, glupi pametni telefoni. bas zbog "faktora nezibezne" smrti ne bih spiskao vise od 200e na tel., ni da me kolju!
crknu - svi. its just a matter of time. (...manje od dve godine je bas bzvz; i htc i s3 su bar duplo nadziveli LG, ako ne i troduplo tj 3/4+ god...)
 
Poslednja izmena:
I meni je crkao Nexus 5x u decembru prošle godine. Uzeo sam nov Huawei P9 za 300 EUR.
Izuzev default kamere, sve ostalo je osetno bolje nego kod Nexus-a.
Kamera mu nije loša, naprotiv, ali moraš da uđeš u manual mod ako hoćeš da izvučeš maksimum.
Inače ako gledaš dnevne slike nema razlike (bar ja ne vidim), ali noćne su mislim bolje na Nexus 5x.
 
Nazad
Vrh Dno