Šta je novo?

word popunjavanje obrasca pomoc

krajiska

Cenjen
Učlanjen(a)
11.12.2008
Poruke
62
Poena
160
Treba mi pomoc oko pravljenja obrasca za popunjavanje u wordu. Treba da napravim dokument u kojem bi se popunjavali odredjeni podaci tipa ime prezime, datum, i da se stampaju samo ti podaci koji su popunjeni a ostali da se ne stampaju. Znaci imam gotov ostampan list sa ostalim podacima to ubacim u stampac i kad pritisnem stampanje ostampaju se samo ti podaci koji su popunjeni (ime i prezime se ne stampa to je vec ostampano stampa se samo Pera Peric). Probao sam da napravim to tako sto sam na mesto gde treba da se upise podatak u developer kartici isao na design mode, pa insert a plain text control, i tako ubacio formu za popunu. Zatim file, pa options, advanced, print only the data from a form i ok ali se nista ne stampa na tom mestu. Gde gresim i da li tako nesto moguce odraditi.
 
I ne možeš ponovo da ištampaš? Nekad sam to radio preko mail merge opcije u kombinaciji sa Excelom gde su imena i ostali podaci bili, i to je fino je radilo. Ovako ćeš "pipavo" da podesiš alignment štampanog obrasca i naknadno dodatih podataka.
 
Ne mogu ponovo sve da stampam iz razloga sto na vec ostampanim listovima ima pečat. Znači taj list ubacim u štampač i on oštampa samo naknadno unete podatke iz popunjenih formi
 
Na kraju, pošto ti trebaju samo podaci, i bez čekirane opcije bi morao da štampa sadržinu tekst fildova. Pretpostavljam da se sadržaj ne unosi ručno već iz neke baze ili fajla pa nije problem kad jednom definišeš šta je izvor za koje polje.
 
Štampa sadržaj fidova kad nije čekirana opcija, a kad je čekirana ne štampa ništa, izađe prazan list
 
Rešeno sve vrlo jednostavno uz pomoć "Acrobat XI Pro". Prvo sam word dokument uvezao u acrobat pro, zatim create form, a posle je sve maltene automatizovano. Sve preporuke za program ako nekom bude zatrebalo nešto slično. Kada treba da se štampa samo se odabere pod print opcijama form fields only
 
Nazad
Vrh Dno