Šta je novo?

Kako spojiti B&O BeoLab 8000 na A/V receiver?

Pa dobro, imam brdo FLAC-a na externom HDD-u koji je prikačen na TV? Što se tiče činčeva, gledaću da uzmem neke kvalitetne, ako i tu imaš neku preporuku slušam :D
 
Taj Pro-Ject ima i USB priključak za računar. Ako ima mogućnosti (dohvatljiv je do računara), bila bi apsolutna preporuka da i računar zakačiš na njega. Time Pro-Ject praktično postaje externa zvučna kartica.
 
Poslednja izmena:
A zasto ne otvoris zvucnike, prepravis ih u pasivne i prikacis na taj risiver koji imas? Nadji semu, vidi imaju li zvucnici nekakvu skretnicu i tu se nakaci.
 
Deluje da jeste. Samo uzmi i solidan optički kabl i to bi bilo to.
 
Pisao sam im i dobio opširan odgovor u roku od 15min, definitivno je to to. Naručujem odmah, zahvaljujem momci!

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Nema na čemu, obavezno javi utiske kad stigne, baš me zanima kako radi.:)
 
SALče.:D

Pitanje je samo da li je kvalitet zvuka isti ... A i gornji hendluje do 2x150W, njegov risiver baca 2x80W, barem na papiru.
 
Poslednja izmena:
A kakvi SAL, necu da rizikujem, posebno ne sa ovim zvucnicima. Ovaj konvertor je radjen prvenstveno za B&O aktivne zvucnike, na istom sajtu sam uzeo i kvalitetne RCA kablove koje preporucuju uz ovaj konvertor.

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Ne zanosi se lazima. In Phase je firma (nize) srednjeg kvaliteta (za nijansu bolja od SALa) koja proizvodi audio opremu za kola i ovo je obican atenuator kao i bilo koji drugi od nekog drugog proizvodjaca (sve to rade kinezi) koji je napravljen univerzalno za prebacivanje signala sa pojacala autoradija na signal za ulaz u pojacalo (High to Low Level Converter). Inace i za ovaj tvoj kazu: Max input 30 Watts per channel i ispada da je SAL snazniji, jer je deklarisan na 50W po kanalu. :)
Nikakva svemirska tehnologija, obican atenuator i mozes staviti bilo ciji, a jedino vodi racuna o maximalnoj snazi, mada nema smisla odvrtati pojacalo na 50+W, samo ga drzis na nizem nivou i sve ok. To platiti vise od 10e nema smisla, a tek svrstavati u specijalnu opremu za BO je smejurija. Ako se ova dva modela medjusobno razlikuju seci me gde sam najtanji. :)
https://www.maplin.co.uk/p/in-phase-speaker-to-rca-converter-adjustable-output-gain-r52mc
https://www.caraudiocentre.co.uk/product_m-in-phase-srca-pro_p-22749.htm
https://www.ebay.co.uk/itm/In-Phase...-Low-Level-with-Adjustable-Gain-/131421647544
https://www.amazon.co.uk/Phase-SRCA-Pro-Speaker-Level-Converter/dp/B0061J7DLI

interior-adaptor-hi-low.jpg
 
Ma jasno je da je ista tehnologija nego sam za pomenuti In Phase već nalazio na pozitivna iskustva i to baš u kombinaciji sa BL8000 + na istom mjestu uzeh i kvalitetne činčeve tako da eto, s obzirom da je i free shipping iz UK, ne mari... :)
 
Stiglo i radi savršeno posao. Šum je nestao skroz, zvuk odličan mada se nisam još igrao sa podešavanjima, pustio sam odmah onako DIRECT sa risivera.

b5bc27db648aa6dbfe44bfb32d9b4c40.jpg


Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Da ne otvaram novi topic, svakako imam nedoumicu koja ne skreće daleko sa teme. :) Naime, ovi zvučnici su na kraju ipak povezani kako bi i trebali biti (dva činča - banana u TV) i tako rade besprekorno. (sa ovim adapterom koji ih pretvara u pasivne sam imao problem jer u većini slučajeva nisu htjeli da se ugase zajedno sa risiverom) U svakom slučaju sad sam izbjegao i risiver tako da je i to +.

U međuvremenu sam sastavio HTPC, povezeo HTPC sa TV-om hdmi kablom i primijetio da se zvučnici lošije čuju nego recimo kad pustim neki sadržaj direktno sa TV-a, Youtube aplikacije sa TV-a recimo. Em nisu glasni kao direktno na TV-u, em su niski tonovi skoro pa nestali. Da li da povežem TV optičkim kablom sa zvučnom kartom na ploči, hoće li to riješiti problem? Ploča je sledeća: ASRock Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac
Nemam toliko dugačak optički kabl da probam pa reko ako ima ko iskustva već?
 
Poslednja izmena:
Da li da povežem TV optičkim kablom sa zvučnom kartom na ploči, hoće li to riješiti problem?
Koliko ja znam optički konektor na TV-u bi trebalo da bude audio izlaz, na ploči je takođe optički izlaz - znači ne mogu se ta dva izlaza spojiti - na TV-u nije ulaz.
 
Da, u pravu si nažalost.
 
Nazad
Vrh Dno