Šta je novo?

Kako spojiti B&O BeoLab 8000 na A/V receiver?

BitrAtE

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
4,904
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D @ DeepCool LT520 WH
Matična ploča
Gigabyte B650M AORUS ELITE AX
RAM
32GB Kingston FURY Renegade DDR5 RGB DDR5-6000 CL32-38-38 @1.35V
GPU
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX ELITE 24G
Storage
Kingston KC3000 2TB + 1TB / Seagate BarraCuda 3TB 2.5"
Zvuk
NZXT Relay 2.0 + NZXT Subwoofer @ AudioQuest DragonFly Black v1.5 / Steelseries Arctic 1 Wireless
PSU
Corsair SF750 80 PLUS Platinum
Kućište
Jonsbo D31 Mesh SC White
Monitor
Dell G2724D 27" QHD 165Hz
Miš & tastatura
Razer Pro Type Ultra & Razer Viper Ultimate Mercury
Ostale periferije
C1 55" & PS5 & Q990B
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT2 Pro...
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Uzeh BeoLab 8000, popularna penkala, fenomenalno se čuju, prezadovoljan ali nisam zadovoljan kako TV na koji su zakačeni (aktivni su) odrađuje volume control. Uz to, iz zvučnika u idle-u se čuje priličan šum pa bih u svakom slučaju htio zvučnike spojiti na A/V receiver Yamaha RX-479.
Situacija je sledeća, na zvučnicima imam po jedan ulaz (činč) i za spajanje sa TV-om koristim klasični dva činča banana kabl gdje po jedan činč bodem u zvučnike a bananu u audio out u TV-u. Koji kabl da koristim za reciver? Dva činča - dva činča pa da ih ubodem u neki source?
 
S obzirom da su aktivni, tj. imaju u sebi pojačalo snage (power amp) tebi za njihovu kontrolu jačine zvuka treba nešto što ima mogućnost da radi kao pretpojačalo (preamp), a koliko vidim ta Yami nema tu opciju. Svi source činčevi su ulazi, nijedan nije izlaz.

U suštini, da bi izvukao iz njih ono što mogu da pruže treba ti DAC sa optičkim ulazom (ako TV ima takav izlaz) koji uz to može da radi kao preamp, odnosno da ima varijabilne RCA izlaze.
 
Poslednja izmena:
Ima preamp ali za sub, ne može on da posluži?
 
Taj DAC nema funkciju preampa, njegovi RCA izlazi su fiksirani i ne može da se kontroliše volume. Mislim da za sitne pare nema kombinacije DAC/preamp.

Ne znam koji risiveri imaju tu mogućnost, možda neki skupi modeli.
 
Smorio se čovek, ali tako je kad se B&O povezuje sa nečim što nije B&O.
 
Poslednja izmena:
Gledajući, s oproštenjem, pozadine dotičnih ne vidim da imaju ono što ti rešava problem.

Onkyo TX-8050 ima pre-out:

onkyo-tx-8050-rear-large.jpg

Je l' ti planiraš da širiš taj sistem na 5.1 ili ostaješ samo na ta dva penkala? Ako je drugi slučaj u pitanju onda je logično da umesto AV risivera uzmeš DAC/preamp koji možeš da uklopiš u budžet nakon prodaje te Yamahe ... Jer ćeš dobiti bolji zvuk. Primer:

http://www.box-designs.com/main.php?prod=preboxs2digital&cat=default&lang=en
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije da taj line out je direkan signal sa ulaza i ne može se njime upravlajti sa komandama na pojačalu. Znači nije za tu namenu - to je za snimanje signala na neki drugi uređaj (tape, cassete).

P.S. A što si se zakačio samo za Yamahu?
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije da taj line out je direkan signal sa ulaza i ne može se njime upravlajti sa komandama na pojačalu. Znači nije za tu namenu - to je za snimanje signala na neki drugi uređaj (tape, cassete).

P.S. A što si se zakačio samo za Yamahu?

Jer vec imam nov neotvaran receiver Yamaha RX-479 koji mogu da mijenjam samo za Yamahu.
 
Poslednja izmena:
Nema šta, tražim DAC, nadam se da je Cambridge Audio DACMAGIC 100 npr. dobar izbor?
 
Ne čitaš pažljivo šta pišemo.:)

DAC mora, znači MORA da ima i funkciju preampa. Ogromna većina DAC-ova NEMA tu mogućnost i zbog toga si veoma ograničen u izboru.
DacMagic 100, pogađaš, nema preamp.

Na prethodnoj strani pomenuti Pro-Ject je jedan od retkih koji tu opciju ima, a da je relativno pristupačan (za naše standarde).
 
Poslednja izmena:
Pa znam zato i pominjem ovaj Cambridge jer vidim po netu da ga dosta koriste u kombinaciji sa baš ovim zvučnicima.


Edit: Taj Pro-Ject je oko 320e

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pardon, mislio sam na DacMagic Plus, on je vidim preamp

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Jeste, ali isplativost zavisi od cene ... Ako je blizu Pro-Ject-a onda teško da je danas dobra kupovina ...
 
Poslednja izmena:
Ovako možemo u nedogled, a neke osnovne stvari nisu razjašnjene.
Prvo - navedeni B&O zvučnici će biti jedini u sistemu ili će služiti samo za zvuk sa TV-a?
Drugo - šta je osnovni izvor zvuka za sistem (digitalni izvori ili i analogni izvori)?
Treće - bila bi od koristi neka sličica konekcija na B&O zvučnicima pa da se vidi šta tu može da se priključi.
 
Ovako možemo u nedogled, a neke osnovne stvari nisu razjašnjene.
Prvo - navedeni B&O zvučnici će biti jedini u sistemu ili će služiti samo za zvuk sa TV-a?
Drugo - šta je osnovni izvor zvuka za sistem (digitalni izvori ili i analogni izvori)?
Treće - bila bi od koristi neka sličica konekcija na B&O zvučnicima pa da se vidi šta tu može da se priključi.
1. Samo za zvuk sa TV-a na koji bi još bio zakačen i PS4.
2. Ako misliš da li bi bili prikačeni na neki audio sistem, ne, samo na TV a preko telefona bi se preko Mirrorcasta kačio na TV kad treba da se pusti neka muzika "spolja", koja nije na externom disku koji je prikačen stalno na TV.
3.
61rBSlALieL._SL1500_.jpg
 
Na KP-u ima Teufel Decoderstation 3 za 100e, kapiram da bi završio posao.
 
Ipak ću uzeti ovaj što si pomenuo, da ne razmišljam jer vidim da ga hvale. http://audiodream.me/product/pro-ject-pre-box-s2-digital
Njega kačim toslinkom na TV (digital audio output), a DAC sa zvučnicima metodom činč - činč ?
Da li je potrebno neko dodatno setovanje na DAC-u, mogu li da za****m šta?
 
Poslednja izmena:
Aha. Šteta što neće biti povezan i komp, da se pusti i hi-res FLAC, ovako će u velikoj meri ostati neiskorišćen potencijal. :)

Ne možeš ništa da zezneš, s tim što svakako treba da RTFM (read the f*cking manual), to se podrazumeva.

Zaista mislim da bi i Teufel bio OK, ako bi da uštediš, pošto će biti samo za TV i Sony ... Pro-Ject nije overkill za B&O, uklapa se odlično, ali jeste za TV iskreno ...

Koje činčeve imaš?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno