Šta je novo?

Kuler za i5 3570k na Gigabyte GA-Z77N-WiFi

Santa

Čuven
Učlanjen(a)
03.01.2003
Poruke
1,515
Poena
675
Pozdrav svima,

posedujem konfiguraciju iz potpisa (GPU stiže sutra), pa sam odlučio da OC-ujem procesor, pa bi valjalo obezbediti bolje hlađenje za CPU. S obzirom da je ploča veoma mala, a da imam heatsinkove na memoriji, nisam siguran koji kuler bi mogao da ugradim, a da bez problema stane i ohladi CPU :) Milsim da nije problem u samom hladnjaku, već ventilatoru za koji se bojim da će kačiti heatsinkove memorije.
Koliko sam video, neko enrty AIO vodeno bi stalo bez problema, međutim interesuje me koji (ekonomičan) vazdušni kuler bi mogao tu da uglavim.


Zanemarite prašinu, tek sad na fotografijama vidim koliko je prašnjavo.. i kablove :)

Hvala unapred,

Edit: Koliko vidim http://www.itsvet.com/hladnjak_lc_power_cosmo_cool_lc_cc_120-pdaa1-24.i?id=1781 bi najveorvatnije mogao da stane

Kućište je inače odlično provetreno (2 venta napred, jedan pozadi).

Juče OC-ovao procesor na 4,2 GHz, (ploča nema mogućnosti podešavanja napona CPU), temperature u toku igranja DOTA 2 bile oko 60-65 stepeni.
 

Prilozi

  • IMG_20180218_173202.jpg
    IMG_20180218_173202.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 50
  • IMG_20180218_173142.jpg
    IMG_20180218_173142.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 59
Poslednja izmena:
S obzirom da niko nije imao iskustva sa kombinacijom ove ploce i kulera, za sutra sam narucio LC-120 kuler. Ako ventilator ne bude mogao da stane, prebacicu ga na drugu stranu u pull varijanti.

Malopre sam pustio x264 test, doduse samo jedan prolaz, max temperatura je bila 78 stepeni (4,2 GHz).

Molim moderatore da, ukoliko smatraju da je potrebno, prebace ove poruke u temu https://forum.benchmark.rs/showthread.php?336797-CPU-hladnjak-lc-power-cc-120/page60
 
Evo, da nastavim dopisivanje sa samim sobom :D , kad čovek ne razmišlja onda mu se desi da se ne seti da će kuler prekriti PCI-e slot, što se naravno i dogodilo, tako da nema ništa od ugradnje...
 
Kada bi ga okrenuo na gore(vodoravno), prekrivao bi ram slotove?
 
Tako je, nažalost za moju ploču neupotrebljiv... Ddouše i sa stock coolerom temperature ne prelaze 70-ak stepeni prilikom igranja... koliko sam shvatio, na navedenu ploču - bez da ometa druge komponente može Noctua NH-L9I (nema trenutno kod nas, a i cene su poprilično velike) Razmišljam da stavim http://www.itsvet.com/hladnjak_arctic_ucaco-ap112-gbb01-pdaa1-24.i?id=2090 , koji je u biti kao stock, ali malo efikasniji. Ili ću uzeti LC 120 AIO vodeno...
 
Sad si me bacio u razmišljanje, ja sam skoro stavio LC-120, kojim sam vrlo zadovoljan, a upravo planiram da ubacim i diskretnu grafičku. Čitajući ovo što si napisao, morao sam da potražim i uporedim tvoju i svoju ploču. Stvarno, mnogo je bliže PCI-e slot postavljen kod tebe - danak miniITX ploče.

Poređenje:
6641_big.jpg

vs
1024.png
 
Mrzi me da se jurim da tražim Z77 ploču normalen veličine... Jedino da nađem nekog da se menja glavu za glavu.. ali mislim da se jednostavno ne isplati više ulagati u ovu platformu..

Ako mi naleti neki dobar kuler u sledećih mesec dva, možda ga i zamenim..
 
Nazad
Vrh Dno