Šta je novo?

Pomoc oko MS-DOS programa

-j1ggy-

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2007
Poruke
483
Poena
365
Naime, imam neki softver koji koristim za posao, na laptopu na kojem je instaliran WinXp, jer je program pisan u DOS-u i kupljen je tj. placen sasvim legalno.
Sada dolazim do problema da ga iskopiram na usb i prebacim na drugi komp, na kojem pokrenem virtualni winxp, pokrenem program, medjutim, kada dodjem do dela gde treba da mi ucita nesto u samom programu on mi ispise da koristim ne licencirani softver. Sto nije tacno, ali taj program je star 10-15 godina i ne postoji nacin da kontaktiram coveka koji ga je napisao, a treba mi na novom laptopu jer je stari bas star. Ja sam jos tada (pre 10-15 god) pricao telefonom sa tim programerom, koji mi je tada rekao kako da ga iskopiram na drugi hard u root folder itd., da bih ga pokrenuo na drugom racunaru, ali nema teorije da se setim sta je podrazumevalo samo osposobljavanje programa za rad, pa me interesuje da li postoji neki nacin da ga kloniram i koja je tu vrsta zastite tj. kako da ga osposobim za rad? Jos jednom samo da napomenem da je program kupljen legalno i da nema nikakvih krivih radnji, jednostavno, nemam nacina da stupim u kontakt sa programerom, a i sam program je star kao biblija, ali nam treba...
 
Kada se pokrene on primećuje da je hardver drugačiji pa se buni. Treba ti serijski broj valjda da upišeš da bi se ponovo registrovao valjda ako se ne varam tako se radi. Uostalom kako si ga prvi put licencirao valja i sada tako isto.
 
Problem je sto se ne secam sta je bilo po sredi, ali mislim da je vezan za serial hdd-a ili nesto slicno, ali ne mogu da nadjem ni jedan fajl u kojem bi mogao nesto promeniti, izuzev jegnog sa .ini extenzijom, ali kada ga otvorim u notepad-u, dobijem razne znakove i nista sto bih mogao da razaznam...
 
Ako koristiš virtualbox postoji trik da host dodeli serijski broj disk imagea tako da odgovara serijskom broju starog diska...
https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=2&t=41431

Ako je dos program vezan za serijski broj diska, onda je moguće da ga na ovaj način prevariš.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Proveri autoexec.bat i config.sys fajlove u rootu c diska, mozda te navedu na neku ideju sta jos da iskopiras... (ako se program ne vezuje za serijski broj diska)
 
Nazad
Vrh Dno