Šta je novo?

Telefon do 130 eur

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Treba mi preporuka za telefon do 130 eur. Da ne objasnjavam zasto bas do te cifre. Znaci bas do 130 eur max, ne 135, 140, 145...

Dvoumim se izmedju huawei p9 lite mini, samsung galaxy j3 2017, ili sony xperia L1.

Uslov je da telefon ima validnu dvogodisnju garanciju u Srbiji, tako da razne manje poznate marke i kinezi bez garancije ne dolaze u obzir.
 
Za svaki telefon postoji ovlasceni servis (ili vise njih). A posto servis odobrava zamene, trebalo bi da s tim moze da se dobije i novi telefon, mozda uz malo natezanja sa servisom i menadzerom poslovnice, ali ako ti imas fiskalni i predas u servis pod svojim imenom, onda si ti de facto vlasnik i tebi moraju da vrate ili popravljen ili daju zamenu.

Garancija vazi na robu a vlasnik robe je onaj ko poseduje robu i dokaz o kupovini tako da... Zato su davno i prestali da popunjavaju garantne listove, ima 10 godina kako nisam video da pisu ime i prezime kupca.
 
Citao sam temu na ovom forumu, a manje vise je to ista prica koju sam cuo i na drugim mestima, da je fora, da ako ti se pokvari telefon, nosis ga u servis (ako ga ima). Ako je neki kvar koji se popravlja, oni ga poprave i ti mozes sa fiskalnim da ga podignes. Medjutim, ako je kvar koji zahteva zamenu telefona, onda servis obavestava provajdera o zameni i ti ides kod njih po novi telefon. A oni nece da daju tebi, vec onome na cije ime se vodi ugovor. Dakle bez vlasnika nista. A opet, kapiram da u 90% kvarova se radi zamena. Tesko da ce neko da popravlja plocu ili slicno. Cak sam cuo pricu, ne znam koliko je tacna, da je covek ostao bez telefona, jer je ostavio u servis telefon na svoje ime. Ovi su konstataovali da mora da se menja. Poslali obavestenje provajderu i coveku koji je doneo. Ovaj otisao, ne znajuci za jadac, kod provajdera. Oni mu trazili licnu kartu, koju ovaj nije imao (licnu kartu nosioca ugovora). I onda kraju covek ostao skroz bez telefona, jer nije uspeo da ih ubedi da je on vlasnik, iako je navodno pokazivao fiskalni i garantni list. Kazem, ne znam koliko je prica tacna, ali svakako meni treba garancija koju sigurno mogu da ostvarim. Ne bih da gledam u pasulj, da li ce se, sta i kako pokvariti i da li ce se neko sazaliti ili nece.
 
To su price operatera i servisera da izbegnu zamenu i smanje sebi troskove, pa ko se upeca - upeca. Ovlascenje vlasnika ugovora je suludo, ti onda sutra mozes s tim ovlascenjem da odes i uzmes jos par brojeva/telefona ili mu promenis broj, raskines ugovor, itd.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li su price ili ne. Znam samo da ako imam to ovlascenje, onda me ne boli glava. Ako ga nemam, boli me. Zato hocu da ga imam. Ako nadjem nekoga ko hoce da mi to omoguci, uzecu od njega telefon. Ako ne nadjem, necu ga uzeti uopste, ili cu mozda uzeti u nekoj radnji 4a, ili 5a.

Ja koristim apple uredjaje. I apple u 90% slucajeva odobrava zamenu telefona, za svaku sitnicu. I to odmah (Apple store), bez nekih provera zajebancija i slicno. Doneses, kazes sta te muci, oni to pogledaju na licu mesta i ispod pulta dobijes novi uredjaj. Meni su jednom zamenili telefon jer se povremeno proximity senzor nije aktivirao, sto je bio poznati softverski bug, koji je resen, prvom nadogradnjom, ali su mi dali novi telefon bez reci u Minhenu u Apple storeu.. I to samo sa telefonom odes, bez fiskalnih, papira i gluposti i to bilo gde u svetu.

Ovo sa ovim nasim jadnicima, provajderima, radnjama, gde se samo gleda ko ce i kako da ti nadje razlog da te od**** i oteza ti situaciju koliko god moze, se meni iskreno gadi i ne ulazi mi se u tu pricu, ali krastavac, moram da uzmem neki jeftini telefon i onda kad ga vec uzimam, hocu bar da imam osecaj da imam neku garanciju za njega, jer osobi kojoj ga uzimam, necu da prisutim da treba da je neko sutra sikanira i maltretira, za nesto sto je dobila kao poklon i to poklon sa garancijom.
 
Poslednja izmena:
Iskreno nije mi jasno zašto ti je toliko neophodna garancija za jeftin uredjaj... Jer i ako crkne nešto neće biti preskup popravka a uostalom koliko para toliko muzike. Verujem da bi ti to bio neki sekundarni telefon za korišćenje, tako da ono..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Telefon je rodjendanski poklon za jednu stariju osobu. Skuplja nas dosta pare i dogovor je da se skupi oko 120-130 eur i da se za te pare kupi telefon. Posto je uglavnom ekipa starijih ljudi, meni su poverili da, kad se sakupe pare, kupim telefon. Ocekuju da kupim nesto sto je po mom misljenju "dobro" i sto ima garanciju. I sada ja tako nesto treba da nadjem. A ne mogu da kupim telefon sa garancijom koja se ne zna da li vazi ili ne vazi, jer ce sutra da me smara gomila matoraca, a to mi ne treba u zivotu. Eto nadam se da je sada jasnije.
 
Problem je sto sam ja na iPhone-u od 2008. i slabo poznajem android ponudu. Ne znam po cemu da poredim telefone. U sustini gledam da ima minimum 2gb rama, sto se ekrana tice, ovo sto ja gledam je sve u HD rezoluciji i gledam da bude neki quad-core cpu iako, priznajem da mi te oznake ama bas nista ne znace, ali kapiram da je to sve manje vise isto. I da ima internal storage, bar 16 gb (ima ih i sa 8gb), posto keva ima neki LG sa 8gb i to je muka ziva i pored kartice, jer mu stalno fali memorije za osnovne aplikacije.

Ovaj Tesla i meni deluje nekako odbojno. Ne znam zasto i nemam neki konkretan razlog, ali prosto iz nekog razloga imam neku odbojnost. Ali gledam ovaj 6.3, ima recimo 3gb rama, sto je vise od svih ovih ostalih sto sam ja gledao. Ima 32gb interne memorije, sto je opet duplo vise od ostalih koji nude 16gb. Ima kazu neko metalno kuciste. Ima i citac otiska prsta. E sad, to je na papiru. Ne znam koliko je to sve u praksi dobro. I ne znam da li ima neki skin. Kazu da je skoro stock android, sto mu je takodje prednost, pogotovo u odnosu na samsung, koji znam da trpa svakakve gluposti, sto, pogotovo na ovim slabijim telefonima, sigurno utice negativno na performanse. Ne znam za ostal kako stoje po tom pitanju? Znam da sony isto ima neki near stock. Za xiaomi i huawei, ne znam kako stoje po tom pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno