Šta je novo?

Telefon do 130 eur

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Treba mi preporuka za telefon do 130 eur. Da ne objasnjavam zasto bas do te cifre. Znaci bas do 130 eur max, ne 135, 140, 145...

Dvoumim se izmedju huawei p9 lite mini, samsung galaxy j3 2017, ili sony xperia L1.

Uslov je da telefon ima validnu dvogodisnju garanciju u Srbiji, tako da razne manje poznate marke i kinezi bez garancije ne dolaze u obzir.
 
J3 2017 mislim da neces naci za te pare.
Za Huawei ne znam
 
Ja uzeo klincu j3 2016, u firmi na e. Kostao 15990,tada su davali neke bonove uz telefon ,dobio 3 hiljade .J3 2017 i huawei nemas za 130 evra mislim ni na oglasima a kamoli u radnjama.
 
Polovna Nokia 5 u dobrom stanju i gotovo nova ima po oglasima za 130e, daleko bolja od bilo cega ovde navedenog.
 
Au jbt, niko nije pogodio sta hocu...

Da dopunim prvi post. Telefon MORA biti POTPUNO nov. Zna se sta je potpuno nov telefon. Znaci nikakvi samo probani, samo otvoreni radi slikanja, samo ih baba nosila na pijacu i slicno. Znaci telefon koji nikada nije upaljen, sa folijama, po mogucstvu i u sealed kutiji. Kupujem ga preko OGLASA naravno. Na oglasima postoji mnogo ljudi koji prodaju nove telefone sa garancijom provajdera od dve godine i upravo tako nesto mi i treba. Nisam trazio misljenje da li mogu ili ne mogu da kupim za te pare, jer sam vec nasao puno prodavaca gde mogu (osim j3, koji nisam nasao ispod 140, ali verujem da cu naci nekoga ko je spreman da ga proda za 130). Trazio sam misljenje koji i zasto od ova tri modela bi bio najbolji i pitao EVENTUALNO, da li postoji nesto pored ova tri modela, a u toj cenovnoj klasi. Naglasio sam da mi treba telefon sa garancijom, kao i to, da to automatski iskljucuje kineze, jer osim huawei, mislim da se nista drugo kod nas ne prodaje sa garancijom, bar ne garancijom provajdera, koju gledam da nadjem.

Nadam se da je sada bilo jasnije.


EDIT:

Sad vidim da je @The Filozof preporucio ove Xiaomi u ww, po toj ceni, pa eto i to dolazi u obzir. Ovako na prvi pogled vidim da 4A ne podrzava android nugat, sto ovi ostali sto sam naveo podrzavaju. Tako da je to minus, ali ajde da i njih stavimo u komparaciju.
 
Poslednja izmena:
E super, hvala. Dakle za sada ova cetiri telefona (mozda i 5a) bi dosla u obzir. Pa koji i zasto bi bilo najbolje uzeti? Ili predlozite neki peti koji se uklapa u cenovnu klasu.

Dakle da rezimiram:
-Xperia L1
-Galaxy J3 (2017)
-Huawei P9 lite mini
-Xiaomi Redmi 4a (mozda i 5a, ako bi se uklopio u cenu)


Jedan od kriterijuma, koji mi je bitan, a koji se danas ni ne spominje prilikom testova, je kvalitet telefonskih razgovora. Dakle jacina i kvalitet zvuka. Posto se telefon uzima jednoj starijoj osobi, koja ce dosta telefon koristiti za obicne razgovore, ovo je jedan bitan kriterijum. E da i light sensor bi bio jako dobrodosao.
 
Poslednja izmena:
Ne bih se slozio sa ovim iznad napisanim.
 
^^Onda P9 lite mini, malo je bolji od 4a/5a a za razliku od J3 ima senzor, vecu bateriju, itd.

Jel znas sigurno koji od ovih ima light senzor, posto na raznim sajtovima stoje razni podaci koji se razlikuju?

I zna li neko nesto o kvalitetu razgovora na nekom od ovih telefona? Ja sam kevi uzeo ranije lg spirit nepadajuci mi na pamet da i o tome treba da razmisljam i kvalitet je ocajan.
 
Pa P9 lite mini ima, verovatno i Redmi, za Sony ne znam, a J serija sigurno nema. Samsung i Huawei verovatno imaju bolji kvalitet razgovora od Xiaomi-ja, za Sony ne znam.
 
Poslednja izmena:
A da naručiš nešto iz Kine. Preko Alija, gearbesta i sl?
 
Recimo Ulefone Mix 2. Cena oko 90eu.
 
Pa to je slabiji telefon od ponudjenih a izadje isto, 120-130e. I nema domacu garanciju, tako moze i ovde da kupi Redmi 4A/5A za 100e.
 
Poslednja izmena:
Napisao sam da mi treba telefon sa validnom domacom garancijom. Apropo toga, naisao sam na ozbiljne probleme da nadjem telefon preko oglasa (kp). Naime, velika vecina likova tamo sto prodaju kao sa ganracijom, kada ih pitas, da li se garancija vodi na njih, ili ne dobijes nikakav odgovor, (oko 80% slucajeva), ili ti prodaju pricu kako ti ne treba vlasnik ugovora da bi ostvario garanciju, sto je naravno neistina. Jos uvek nisam nasao jednog koji ima garanciju na svoje ime, ili je voljan da mi organizuje susret sa nosiocem ugovora, kako bih dobio neko ovlascenje, koje sam spreman sam da platim, overu ovlascenja. To sam procitao ovde na forumu i iskreno dok to nisam procitao nije mi tako nesto ni palo na pamet, a zapravo to je jedini nacin da mozes da iskoristis garanciju koju kao dobijes. Dakle oni zapravo varaju ljude, prodajuci telefone sa dvogodisnjom "garancijom" koja to zapravo nije, jer ne mozes da je ostvaris.

Jos uvek sam u potrazi dakle za nekim ko ima garanciju na svoje ime, ili ko je sposoban da mi organizuje susret sa vlasnikom garancije kako bi mi dao neko ovlascenje.

Ako nista ne nadjem jos jedno 10-ak dana, posto je to rok za kupovinu toj osobi za rodjendan, onda cu mozda ici na opciju xiaomi 4a ili 5a kod domacih radnji...
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, ako ti je legalna dvogodisnja garancija na prvom mestu, nemas drugi izbor osim domacih radnji.

Eventualno ovo cimanje oko punomocja, mada iskreno, da prodajem telefon u tom cenovnom rangu i da se cimam za punomocje, ne bi mi bilo na kraju pameti, tako i vecina njih razmislja verovatno.
 
@hawaii

Za zamenu nije. A ne bih da nagadjam koja vrsta kvara bi mogla da bude u pitanju...Plus, bas skoro sam gledao za kevin telefon sa Telenor mreze i stoji neko ime, za koju sam kasnije saznao da je to neki dobavljac za Telenor, koji nemaju ni svoj servis ni nista, sto znaci da u slucaju kvara nemas gde da ga nosis, nego u Telenor. A Telenor trazi vlasnika ugovora. Zakljucak, ako nemas vlasnika ugovora, ili njegovo ovlascenje, nemas ni garanciju. A meni treba telefon sa garancijom.
 
Pa nemas sta da se "cimas". Treba samo da se pojavis kod notara u dogovoreno vreme i da tamo das licnu kartu, ili sta vec. To traje 3 minuta. Pritom bih a platio te troskove. Nego su likovi sto prodaju u fazonu, da ih boli tuki da se cimaju. Oni bi da uzmu kes, uvale nekom jadniku pricu da ima garanciju i boli ih uvo. E pa nebitno koja je cena. Ako prodajes telefon sa ganracijom, onda moras da objasnis kupcu kako moze da ostvari tu garanciju. Ako ne moze da je ostvari, kao sto ne moze, onda nemoj pisati da je sa garancijom, jer to nije u praksi istina. Plus, takvi telefoni su cesto skuplji od ovih "bez garancije".
 
Nazad
Vrh Dno