Šta je novo?

graficka za Dotu 2

Nišlija_1992

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.03.2015
Poruke
706
Poena
30
cao svima,treba da kupim polovnu graficku karticu.

ovo nije bas tema da mi preporucite grafiku,nego vise imam problem oko toga da li ce 750ti biti dovoljno brza? sve sam procitao o ovoj karticu,znam od prilike kakva je. medjutim,igram gore spomenutu igru,igram cs go ponekad,a igracu i gta 5,to je u planu. al ajde,za sad mi je bitno recimo da u doti 2 mogu da imam koliko-toliko stabilnih 120fps. sto bi sa ovim procesorom,tesko bilo izvodljivo? al mozda bi i bilo. zanima me ako je neko radio slicne stvari kao ja,koliku ce razliku ova kartica napraviti u odnosu na sadasnju hd5850+overclock,na procesoru xeon5440 12mb i 4ghz? ne zelim da se zeznem,svo vreme mi bode oci to sto je ova 750ti 128-bit kartica i ja se vise ne secam kad sam zadnji put imao 128-bit karticu. ne zelim vise da se bahcem oko procesora,rama i ploce,to je reseno. znam da imam jos prostora na ovom procesoru i da je moja trenutna hd5850 sporija od procesora. voleo bih da je 750ti dovoljno brza da odradi taj posao,ali ipak...ona cak ne zahteva ni kabl za napajanje dodatni. sto mi je cudno i prosto ne verujem da cu biti zadovoljan s njom. hteo sam ici na varijantu gtx760 ili gtx660/680. starije kartice ne dolaze u obzir,jer hocu 28nm GPU,zbog manjeg grejanja i manje buke! i sad gledam da bude air-free ventilator,a ne proklete turbine...AMD kartice vise necu,dosta je bilo. odvratni crimson drajveri,malo opcija,gade mi se! znaci nvidia+28nm preporuka? kad sve saberemo,ne bih mogao dati vise od 10k din. hvala unapred :)
 
neverovatno...gore mi lik pise,uzmi gt1030,dobra je. klokan mi kaze ne vrede nista ove nove grafike,tvoja 5850 je jaca...svejedno,nisu mi odobrili da uzmem novu karticu na rate zbog sto srbija... izgleda da cu ipak na polovnjacu neku ici. znaci sad me vracate na pocetak moje teme,gde sam spominjao gtx760. moze i gtx660,pretpostavljam? samo sa brojkom 5 ne uzimam nista,znam za toliko odavno..
 
Provereno dobra grafika (polovna) je r9 270x (traži je za 70-90€ u zavisnosti od modela) Gledaj da kupiš da nije rudarila. 1030 je baš slaba
 
eo naso sam jednu takvu za male pare. nije gt1030 zapravo slaba,nego se bojim zbog nekih njenih karakteristika,da ce padovi frejmova u doti biti veci,nego na ovoj mojoj trenutnoj. nova grafika za 9.000 dinara,to sigurno nije dobra grafika. nego sta sa r7 360,naso sam par komada za 75-80 evra? gtx760/770/780 moraju da otpadnu,previse velike cene traze za moje uslove...jedino gtx660 mogu da nadjem za manje pare.
 
Poslednja izmena:
Pročitaj moj prethodni post. Kratak je i jasan. Za pismene.
 
da shvatio sam ga,samo sto ja ne bih amd uzimao . dakle,trazim nvidia verziju kartice hd7870. pitam se da li je gtx660 tu negde. previse glavobolja oko svega,na kraju ima da uzmem ili gt730 ili 3870 x2,majke mi...i evo,sad zaboravljam da mi napajanje ima 36 (18+18) ampera,ali hteo sam malo da ga sacuvam,da ga rasteretim,da potraje...da ne bih morao novo napajanje uzimati ako ovo crkne,zbog toga sam ciljao novije grafike koje ne prelaze 150w,cak je pozeljno manje da trose. evo,kada bih samo prodao monitor za 5 hiljada,imao bih za dobru karticu. pomozite da ga prodam. :)
 
Poslednja izmena:
Pa sta ako je polovna?
Zasto bi uzeo primetno slabiju grafiku?
 
polovnu rx460 sam i nasao,ne mogu novu kupiti...i to u mom gradu,licno. gledao sam testove gde je porede sa gtx760,slicne su u zavisnosti od igre do igre,tu su negde. jedina razlika sto gtx trosi 170w,a ova 75w,hahahahah. :D
 
Poslednja izmena:
Nema teoretske sanse da su slicne, jer je RX 460 losija od GTX 950, koja je losija od GTX 960, koja je egal sa GTX 760.
 
Nema teoretske sanse da su slicne, jer je RX 460 losija od GTX 950, koja je losija od GTX 960, koja je egal sa GTX 760.

Nije bas tako jednostavno. Ima igara gde je 760 jednaka gotovo 7950 ali ima i novijih gde su performanse znatno losije.. A sa druge strane, RX460 cesto ume da bude i na nivou 270X, a povremeno se dogodi da je i 760 tu negde.. 960 je, bez sumnje brza (ona je egal sa 680, 760 je popravljeni 660-Ti, tj. 256-bitni Kepler sa time da cak ima i manje CUDA od 660-Ti).
 
Onda su testovi koje sam gledao bili potpuno netacni, sto je i vrlo verovatno.

https://youtu.be/CyYvoQPYPbs

Evo testa DF-a gde je 760 uglavnom na nivou R9 280, a to je svakako bolja karta od RX 460. Mada, ne sumnjam da su performanse Radeon karti napredovale dodatno kroz drajvere.
Za isti/slican novac bih svakako uzeo 760 pre nego RX 460, ako napajanje moze da izdrzi.
 
nvidia kepler je daleko inferiornija arhitektura od gcn 4.
kao i svi radeoni, služiće daleko duže od svojih rogobatnih nvidia parnjaka.

rx 460 je odlična kartica i maksimum što xeon 771 može da isprati. a i cena je sasvim pristojna.

nišlijo, konačno dobar izbor. bravo.
 

Prilozi

  • Clipboard01.png
    Clipboard01.png
    89.1 KB · Pregleda: 90
Poslednja izmena:
Hvala! :) SUtra je uzimam,nudi mi lik pored nje ima i hd7870 i 270x. Ali ipak necu zbog potrosnje i grejanja,hocu da olaksam napajanje da mi drzi stabilnost cpu overclocka i da mi potraje...
 
gud point !
 
imam asus p5q.

uzeo sam karticu danas,ima 6-pin power konektor. imam probleme. ne znam sta je ovo,kakva je ovo kartica? prva stvar koju sam uradio,odem u Dotu,otkljucam fps limit,vsync ugasim,sve ista podesavanja kao na hd5850. na staroj kartici mi tu odmah nabije 160fps. ova nabije 125. wtf?
smanjim sve zive opcije,karta ne prelazi 125fps,zasto? dodam power limit na 50 u afterburner,sve isto opet!
dalje...kad je ugasen vsync,to toliko uzasno radi,toliko ima mini-stuteringa,da imas osecaj kao da radi na 60hz i 60fps,iako je sve podeseno na 120hz,a toliko i frejmova ima. stara kartica je ipak glatko radila,cak i sa ugasenim vsync. imala je tearing,a ova tearing nema,ali ima strasna kocenja i ne-fluidnost! stojim u bazi u igri,fps padne sa 125 na 60,zasto? cim se pomaknem iz baze,momentalno skoci na 125?! baza nije zahtevna,bas naprotiv,manje je zahtevna. ovo kao da nesto ona sama namesta,sama podesava frejmove,ne mogu da je kontrolisem?
dalje...skinem zadnji drajver,a to je 18.2.3
zadnji drajver se instalira,ali nece da se pokrene. ne mogu nikakva podesavanja da otvorim,ne pali se crimson uopste.
poruka je ova:
program-cant-start-api-ms-win-crt-runtime-missing.png
posle probavanja nekoliko verzija drajvera novijih i skidanja nekih c++ redistributable gluposti,izgubio sam zivce i instalirao drajver sa diska uz karticu koji mi je dao prodavac,od XFX-a,verzija 16 zarez nesto. prvi drajver koji radi.
dalje,ne mogu da otvorim advanced aditional settings i podesavam osvetljenje i boje na monitoru,ne mogu da otvorim saturation opciju,da dodam boje. ne mogu da otvorim DVI podesavanja,sve sto ima u aditional settings,to nece da se otvori.
tu dobijam poruku sledecu:
Untitled.jpg
ubrzo po paljenju racunara,dobio sam i par belih tankih linija preko ekrana,to ne znam zasto,mozda je ostecena kartica? promenom rezolucije i vracanjem na istu,linije su nestale. ventilator se pali tek na 60c,mozda zbog toga,nesto se pregrejalo unutra?
takodje sam primetio da je upotreba GPU-a cesto na 100%,sto sa starom karticom skoro nikad nije bio slucaj. nikako nije normalno da bude na 100%,a jedva 125fps napravi.
brdo problema na samom pocetku,zamrzeo sam crimson od prve verzije,znam zasto sam hteo Nvidia karticu,sad se to samo potvrdjuje opet...kartica je definitivno brza dosta od prethodne,ali ovi problemi,ne znam...mozda je kopala pa je ostecena? mozda imam stari drajver i moram da nadjem nacina da pokrenem najnoviji,od februara 2018? bice kod mene jos par dana,ako ne sljaka,zamenicu je za hd7870 od istog prodavca. gtx670 je prodat na zalost,inace ne bih razmisljao vise ni trenutak.

Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
ne znam kako je kod dote al kod lige ti graficka igra malu ulogu. a evo ti primer. na laptopu pentium b960 dual core 2.2 ghz fps oko 30-40(na pocetku 70-80). promenom procesora, graficka ostaje ista gt710m, na i5 3230m fps skace na 140-150 i do kraja gejma ne pada ispod 70-80 u najzahtevnijim trenucima.
inace, instalirah dotu skoro al nisam je probao probacu kasnije da vidim kako to izgleda u odnosu na ligu pa cu ti i javiti koji fps imam sa ovom konfiguracijom iz profila.
 
Poslednja izmena:
display driver uninstaller, iz sejf moda, tek onda instaliraj najnoviji drajver.
 
Skini 18.2.1 drajver.
 
evo posle 5-6 drajvera razlicitih,normalno rade samo drajveri do verzije 16.1.5 ,znaci svi drajveri koji ne sadrze onaj RELIVE,sta god to bilo. nazalost to su drajveri sve iz 2016 godine i bojim se da gubim tu nesto mozda na brzini. probao sam i zadnji i predzadnji i 17.2.1 i 18.2.1,sa svima njima novijm drajverima postoje 3 problema: ne otvara se control panel za crimson,u Doti (a verovatno i svakoj drugoj igri) imam jako malo fps-a. u Doti imam 18fps sa svim novijim drajverima koje sam probao. niti mogu otvoriti crimson da vidim o cemu je rec. nesto ogranicava frejmove,izgleda postoji bag sa low-power 2D modom,ali sve je to verovatno zbog toga sto drajver nece da radi lepo. takodje,dobio sam par rusenja drajvera,a i igre zajedno sa njim. verzija 16 zasad radi normalno,imam i aditional settings,samo sto je stara verzija,to je problem. zahvaljujuci tome,zastarela je verzija Vulkana i ne mogu probati Dotu u Vulkanu. on dolazi valjda zajedno sa drajverom i ne moze se drugacije apdejtovati? nece se igra pokrenuti,pise treba novija verzija Vulkana. overclock kartice ne pomaze,jer ocigledno je brza od procesora dosta. upalicu windows update,pa ga pustiti da skine neke sitne stvari,mozda ce proraditi novi drajver.
 
nišlijo, poštedi nas terora i odnesi kompjuter kod majstora na remont i reinstalaciju.
 
Lepo ti sinak sto kaze kokan, postedi terora. Brate mili, ubi system, sve ispocetka i metni Windows 10. Kakav Windows 7 na 460 (moze da radi, al verovatno driveri nisu dobro uradjeni za taj system). Znaci format, install Windows 10 64bit, i vozi. Au kur...
 
tek će desetka da ga zeza kad počne da vršlja sa apdejtovima.

eventualno ltsb najnoviji i odma dws da opali. samo što je sve ovo za njega starogrčki jezik. kod majstora bato, da ne bi spalio durlan i pola duvaništa.
 
kakvog crnog majstora...kartica radi losije nego stari dobri hd5850. barem u Doti 2? vise fps,takodje vise i kocenja,stutteringa...ne-fluidnosti pri pomeranju kamere i sve te slicne glupe stvari koje me jako iritiraju. ne znam sad sta da radim. mrzelo bi me jako da obaram sistem i ubacujem opet sedmicu. a tek desetku,to je vec...jos ako ne bude bilo koristi od toga na kraju? nego da zamenimo mi lepo ovo djubre za hd7870 i miran Nis,a? ili jos bolje 8800gt,citao sam dosta o njoj na netu i vidim da je jako brza i hvaljena.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno