Šta je novo?

graficka za Dotu 2

Nišlija_1992

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.03.2015
Poruke
706
Poena
30
cao svima,treba da kupim polovnu graficku karticu.

ovo nije bas tema da mi preporucite grafiku,nego vise imam problem oko toga da li ce 750ti biti dovoljno brza? sve sam procitao o ovoj karticu,znam od prilike kakva je. medjutim,igram gore spomenutu igru,igram cs go ponekad,a igracu i gta 5,to je u planu. al ajde,za sad mi je bitno recimo da u doti 2 mogu da imam koliko-toliko stabilnih 120fps. sto bi sa ovim procesorom,tesko bilo izvodljivo? al mozda bi i bilo. zanima me ako je neko radio slicne stvari kao ja,koliku ce razliku ova kartica napraviti u odnosu na sadasnju hd5850+overclock,na procesoru xeon5440 12mb i 4ghz? ne zelim da se zeznem,svo vreme mi bode oci to sto je ova 750ti 128-bit kartica i ja se vise ne secam kad sam zadnji put imao 128-bit karticu. ne zelim vise da se bahcem oko procesora,rama i ploce,to je reseno. znam da imam jos prostora na ovom procesoru i da je moja trenutna hd5850 sporija od procesora. voleo bih da je 750ti dovoljno brza da odradi taj posao,ali ipak...ona cak ne zahteva ni kabl za napajanje dodatni. sto mi je cudno i prosto ne verujem da cu biti zadovoljan s njom. hteo sam ici na varijantu gtx760 ili gtx660/680. starije kartice ne dolaze u obzir,jer hocu 28nm GPU,zbog manjeg grejanja i manje buke! i sad gledam da bude air-free ventilator,a ne proklete turbine...AMD kartice vise necu,dosta je bilo. odvratni crimson drajveri,malo opcija,gade mi se! znaci nvidia+28nm preporuka? kad sve saberemo,ne bih mogao dati vise od 10k din. hvala unapred :)
 
750Ti je Maxwell arhitektura, 128bit magistrala ne predstavlja problem, i GTX 960 ima 128bit magistralu pa je po performansama jako slicna(tacnije, malo je slabija, ali ne zbog magistrale) sa R9 380, koja ima 256-bit.

Gtx 760 je svakako primetno bolja od 750Ti.
Pre bih savetovao uzimanje slabije grafike, sa 2GB memorije(260X, R7 360, GTX 750Ti) i zamenu cele platforme za Sandy Bridge i5, plocu i ram.
 
Poslednja izmena:
Ja imam intel i5 4440 i msi gtx 950 2gb 1080p sve na high,na pocetku mi se vrti tu na 120-130 i cim se napusti baza spadne na 90 fps,iskreno ta 750 je slabija i nemoj racunati da ces imati 120 frejmova.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dota 2 je esports, ne igra se na high, vec na low, da bi bio bolji fps.
 
Treba ti fps koliko monitor moze da isporuci u svakoj esports igri.

Igrao sam dotu 1 5 godina, nakon toga LoL otprilike isto toliko(competitive), znam o cemu pricam.
 
Poslednja izmena:
750ti je neznatno brža od hd 5850. desetak posto.

ALI, tvoj xeon quad core jednostavno ne može da isprati jaču grafičku od hd 7870.

što će reći, ili nađi hd 7870 (aka r9 270) ili menjaj platformu.

Neki Ryzen quad core je sasvim dobar.
Sandybridge , Ivy nisu dobro rešenje, jer su i polovne Z ploče preskupe.
 
Pricam iz iskustva, igrao sam LoL u top 200 na EUW/EUNE solo i timski, gomilu turnira, kako lan tako i online, i igrao sam na 144Hz, ogromna je razlika u odnosu na 60 ili 75Hz(koji sad koristim).
Uvek je bitnije da igra ide glatko, nego nivo detalja, ako se igraju ranked mecevi.

Sada igram Overwatch, doduse for fun, dodjem do Master i livam partije da bih mogao da igram sa drustvom :D, i takodje smanjujem podesavanja jer bodu oci, mada je to fps(fps igra mislim).
 
Poslednja izmena:
Ne mora da znaci, Overwatch nisam uopste mogao da igram sa R7 360, morao sam da smanjujem render scale.

LoL je manje zahtevan od Dote i OW-a.
 
Dobro Overwatch je dosta novija igra, ali Dotu 2 se sećam da sam terao sve na max preko 60FPS sa Radeonom 4870 i dual core Athlonom pa mi deluje da bi bilo šta novije trebalo da tera u koliko hoćeš FPS. :)
 
@Vorlon, dota 2 na vecim podesavanjima postaje cpu zahtevna. g4560 pentium na max je tesko gura (avg 80 fps uz 0.1% 25fps, pa to vidi koliko je to prijatno za oci, i to uz gtx1070ti). A graficka,.. Pa kao sto Ivan rece, kada se igra like a pro - sve na minimum skoro u bilo kojoj igri (sto manje detalja pred ocima, to bolje i za kontrolu, a i radi smooth gameplay). Ja doduse ne volim dotu/lol (omrzao jos od warcraft 3 upravo zbog tog uvodjenja heroja u rts, stvorisvi jos veci disbalans), ali sam dosta (bas dosta) igrao rts u svoje vreme, i, kada su krenuli sa "poboljsanom grafikom", sve se to gasilo.
https://youtu.be/qnoc72hIjWY g4560 + gtx1070ti , max dota2 na 11m25s
https://youtu.be/k2ohUlJoG0M g4560 + vega64 , max dota 2 na 10m31s
 
Poslednja izmena:
Ja imam intel i5 4440 i msi gtx 950 2gb 1080p sve na high,na pocetku mi se vrti tu na 120-130 i cim se napusti baza spadne na 90 fps,iskreno ta 750 je slabija i nemoj racunati da ces imati 120 frejmova.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

kuku,pa kakva je ovo igra kad sa tim racunarom ne mozes imati stabilan fps? jel ti pada i ispod 90fps ili...? kakav racunar treba da bi drzao fps u doti,izgleda takav ne postoji jos,posto sam citao gde se lik zalio sa gtx1080 da mu pada fps u doti... i ja na pocetku imam 120fps,prosecno mi je 85-90fps,a u najkriticnjijim scenama pada na 55,ispod toga ne. i to na medium/high. obeshrabrili ste me za 750ti,brze kartice su i skuplje...samo 10% brza od hd5850,to je zalosno. nisam napomenuo da imam 120hz monitor. ne mogu ja to igrati na low,bode mi oci. znaci moracu neku brzu grafu od 750ti,pa onda da probam ovog xeona da premasim 4ghz,kako bih izvukao iz te kartice sto vise. do pre samo godinu dana,bez dileme bih uzeo hd5970,jer nisam razmisljao o potrosnji struje,opterecenju napajanja,buci,grejanju...sad sam se opametio,te avionske motore vise necu. znaci,cak je pitanje da li bi 750ti izvukla max iz ovog klokovanog procesora?

vidi sad pa i ovo...u svemu brza,jedino u igri nije!
Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
čak i da klokuješ xeona na 4.5ghz on je usko grlo za sve jače od hd 7870. točka.

750ti je isti kao hd 7790. u crtu. dakle, neisplativo i slabo. hd 7850 je jači za nijansu, a hd 7870 za dve nijanse (u svakom slučaju vram je 2gb, ispod ne uzimaj ni u loodilu)

radili su ljudi botlnek testove, i na ovom i na drugim respektabilnim sajtovima.

hd 7870 je po performansama isti kao rx 560 2gb , polovan je oko 70e

tvoj cpu ni na kakvim postavkama ne može da isprati jaču grafičku karticu. over end aut.
 
Da da pada naravno tu do 60 bude kad je najveci fajt(sa najvise jedinica i spellova),igram samo dotu i pravio sam konf da mi radi ona odlicno,za sada sam zadovoljan ovim,imao sam i amd 4600,i3 2120,razne grafike i kombinacije probavao dok ovo nisam sklopio(da sam imao odma puno love znao bi sta hocu ali sam isao korak po korak),tu sam jos kod dosta drugara sklapao sve i svasta samo za dotu,jako je velika razlika izmedju 720 i 1080 sto se tice zahtevnosti.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Pisao sam vec u drugoj temi da se magistrala ne gleda u 2018. godini.
 
Nišlijo, pročitaj ovo pažljivo.

1*rx 550 i gt 1030 (a takođe i integruša u ryzen 2400g) su po snazi iste kao hd 7770 ghz edition, a ista je slabija od tvoje hd 5850.
https://www.techpowerup.com/gpudb/252/radeon-hd-5850

2*gtx 1050 je za ista kao hd 7870 (poznata i kao r9 270 (x) ), koja je najjača kartica koju tvoj procesor teoretski može da isprati.

3*polovna hd 7870 je 70e

4*nova gtx 1050 je 150e

četri stavke, možeš valjda pažnju da držiš toliko.
 
Poslednja izmena:
Imas bas u Nisu lik na kp prodaje gtx 780 za 100e, jede tu 1050, a jaca je cak i od 1050ti.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pu je, kada ne cita slepac :)
Mozda ima neka 760.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Uzmi ovo MSI GTX 760 2GB OC GAMING odlicna (Korišćeno) 120 evreja :D
Imas i neke 1050 za 140eur sa 3 godine garancije.
 
Nazad
Vrh Dno