Šta je novo?

Intel UHD 630 problem

Kuki66

Poštovan
Učlanjen(a)
18.07.2014
Poruke
96
Poena
60
Procesor 8700k sa integrisanom UHD 630. Zanima me Vase misljenje u vezi problema, elem odmah po sklapanju konfiguracije primetio sam da mi integrisana daje error 4101, znaci u sekundi pukne drajver(crn ekran) i ponovo se aktivira. Nikada BSOD vec samo frezze sa nekim cudnim mehanickim zvukom (trrrrrrrr). Testirao sam memoriju 2666Mhz preko noci 10 krugova i sve je proslo ok, aida test sa avx2 instrukcija dobro radi, cak sam i spustio procesor na 4.5Ghz. U biosu ploce maximus x hero imam opciju za igpu voltage sto pre nisam imao na drugim plocama, pa me zanima da li mozda to pravi problem, a hvinfo pokazuje da je igpu VID 1.305v. Primetio sam da recimo ako klokujem procesor pri manjem naponu cesce puca drajver ali se moze reci da jako lici na ovo sto mi se desava kada nije klokovan ili kada je underklokovan cpu. Probao sam sve drajvere do sada za isti igpu ali je rezultat isti, i da nisam u registru baze ubacio kljuc (Tdr na 8) , problem bi se jako cesce manifestovao.
Moje pitanje bi bilo da li je u pitanju hardverski problem jer koliko sam citao na stranim forumima (error 4101 igpu Display) vezuju za problem sa drajverima i neispravnom grafikom ukoliko je ostali hardver ispravan a jeste. Inace integrisana prolazi sve testove, medjutim taj random crni ekran sa smrzavanjem od jedne sekunde me plasi. Problem se desava u proseku jednom ili dva puta nedeljno.
 
Poslednja izmena:
skini prvo neki liveboot sa usb-a (bilo koji live linux od ovih najpopularnijih distroa ce posluziti) i vidi dal' i tu ima problema.obavezno azuriraj bios,ako ne popravi situaciju pokusaj sa display driver uninstallerom da ocistis sve graficke drajvere sa windowsa pa pusti windows da sam skine drajver.ako ni to ne pomogne bojim se da nema lakih opcija dalje,u sustini moras da testiras zasebno plocu i procesor.

od uradi sam resenja mozes jos da probas da promenis kanal ram-a ako ti radi samo jedan par,ali ako to bude resenje posto je memorija prosla memtest to znaci da je do maticne.

naravno,prvo i osnovno se podrazumeva da sve ovo testiranje uradis na default postavkama bios-a.moras bilo kakav overklok da iskljucis iz price.to podrazumeva i xmp profil memorije.
 
vrati podesavanja biosa na defaulte,izgasi xmp,digni neki liveboot linux ili bilo koji drugi sistem sa usb-a,ocisti drajvere za grafiku sa display driver uninstaller-om,pusti win update da skine sam drajver.
 
Nazad
Vrh Dno