Šta je novo?

WD Elements kuciste - problem

vrobec

Čuven
Učlanjen(a)
16.01.2002
Poruke
1,119
Poena
660
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 + LC Power LC CC120 sa Arctic P12 PWM
Matična ploča
MSI Tomahawk B450
RAM
Corsair Vengeance 3000MHz DDR4 2x8GB
GPU
Sapphire Nitro + RX580 8GB
Storage
Lexar NM620 2TB, Lexar NM620 1TB,
PSU
FSP Hyper K 700
Kućište
Chieftec Dragon Midi Tower
Monitor
AOC 24G2SPU
Miš & tastatura
Logitech MX518, Logitech keyboard
Ostale periferije
XSX, PS5, NSW, LG C3
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 10T Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imam WD Elements 3.5" 1TB USB 2.0 gde je hdd otkazao. Otvorio sam kuciste i WD Green HDD sam zamenio WD Blue hardom, isto od 1TB.
Zeleo sam da ga formatiram, medjutim ne moze. Probao u Windowsu, Minitool Partition, Easeus, bez uspeha.
Naravno WD Blue radi normalno bez kucista.
Da li WD kucista podrzavaju samo odredjene serije hardova? Ima li nacina da se koristi ovaj WD Blue?

Hvala!
 
jel to kuciste sa eksternim napajanjem?ovako na prvu loptu deluje mi da to kuciste ne daje dovoljno struje za taj wd blue,oni su po pravilu na 7200 obrtaja i vuku vise struje od wd green-a (5400 obrtaja).moraces detaljno da vidis koliko vuce originalni disk i potrazis disk koji vuce isto ili manje.

takodje,proveri samo kuciste.
 
jel to kuciste sa eksternim napajanjem?ovako na prvu loptu deluje mi da to kuciste ne daje dovoljno struje za taj wd blue,oni su po pravilu na 7200 obrtaja i vuku vise struje od wd green-a (5400 obrtaja).moraces detaljno da vidis koliko vuce originalni disk i potrazis disk koji vuce isto ili manje.

takodje,proveri samo kuciste.

Kuciste je sa eksternim napajanjem. Kada vratim WD Green (koji ima bed sektore) sve radi bez problema, ali sa WD Blue nece.
 
Izbriši particije ako ima i ponovo ga formatiraj (FAT32), dok je u kompu. Probaj Rebuild/Fix MBR. Da li je MBR?
 
morao bi partition wizard da ga vidi nevezano dal je mbr/gpt i skoro kako god da je formatiran,a i da ne cita fajl sistem video bi ga kao raw i dao bi da se formatira.ako si narucio onlajn ili preko telefona disk kod domacih maloprodaja imas 14 radnih dana rok samo prosto da vratis i da uzmes pare nazad i da pojuris 5400rpm disk i obavezno proveri da vuce isto ili manje struje.
 
Nazad
Vrh Dno