Šta je novo?

Koji mirrorless aparat za hobi fotkanje do 1k eura?

obi_van

Slavan
Učlanjen(a)
11.02.2005
Poruke
1,336
Poena
350
Pozdrav drustvo,

Zanima me sta mislite da je najbolja opcija za hobi fotoaparat. Zanima me mirrorless aparat, i konkretno tri imam na umu. Dakle aparati su sledeci (svi sa kit lensom):

Sony a7 + 28-70mm
Sony a6000 + 16-50mm
Sony a6300 + 16-50mm

Slobodno preporucite i neki drugi, tipa Fuji, Panasonic, Olympus itd...

Hvala unapred na savetima!
 
Ja bih u razmatranje dodao i Fuji X-T20 ukoliko se uklapa u cenu. Njihovi objektivi su izuzetni.
Ja sam veliki fan Sony-a na foto polju. Od ponudjenih, a6300 bi mozda bio pravi izbor za hobi fotkanje. A7 je malo u proslosti kao i a6000. Ne kazem da je 4k snimanje must have ali je svakako lepo imati tu mogucnost pogotovu sto je sve aktuelnije.
Ja bih birao izmedju a6300 i X-T20. Pa ti u skladu sa zeljma i mogucnostima...
Srecno sa kupovinom.
 
Deluje skroz ok (X-T20), i kako vidim super deluje ovo staklo koje ide kao kit uz aparat. E sad, gledam vec par dana, a evo i danas slike uradjene na ovim aparatima sa kit staklom (ukljucujuci i ovaj Fuji), i u svakom slucaju najbolje mi izgledaju slike sa a7 i 28-70mm. Za prvu loptu bi koristio kit objektiv, a verovatno da bih kasnije gledao da nabavim jos neko staklo. Dakle koji aparat je najzahvalniji za budzet? Za a7 kontam da mi trebaju FF stakla, koja su opet kontam i skuplja, ili gresim? Opet i na njemu mogu da koristim adaptere i svakakve objektive, pa cak i manuelne stare itd. Sto se tice Fuji-a gledam cene objektiva za x-mount i bogami deluju poskupo.

Dakle neki savet za buduce objektive i cene i sta je po tom pitanju najbolje po vama?

Da dodam samo, video mi nije primaran, pa mi tih 4k nisu toliko bitni. Imam 4k i na telefonu, a kako se vidi greje se svaki od ovih modela, i cak se neki kako citam gase ili su limitirani na max tipa 10min itd, itd..
 
Poslednja izmena:
Ovako, uzmi ti lepo Sony a6300 i recimo Sony SEL 35 f1.8 ili Sigma 30 f1.4 objektiv. Za pocetak ta kombinacija ce ti doneti jako mnogo radosti, a sto je mnogo, mnogo, mnogo bitnije, naucices da kadriras sa normalcem.
Posle zna se, UW staklo pa posle videcemo! :d
 
Onda A6000 i prajm po izboru.
Hvala na savetima. Razmišljao sam i verovatno cu uzeti a6000 sa kit objektivom + sigmu 30mm 1.4, e sad, mozga se isprsim Jos za 50mm 1.8 oss ili 50-210mm oss sta je po vama bolje?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ako ces da portertises malo, onda 50 1.8 oss, staklo kida. Ako ces malo turizam, walkaround, onda 55-210 bez dileme. U toj situaciji tele uzeti u kompletu sa kitom, tzv double kit paket i onda ispadne smesno jeftin.
 
Ok onda 55-210mm, obzirom da idem na Island za koji dan, pa cisto da imam neki telefoto. Sto se tice Fuji-a nisam protiv te opcije, ali izadje me skuplje.

Generalno ideja mi je da posle nekoliko meseci prodam a6000 i par objektiva, ostavim sigmu i uzmem a6300 ili a6500. Pa Cu uzeti Jos neki prime objektiv. Možda i neki makro manuelni.

Opet, hvala na savetima!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno