Šta je novo?

Black Screen pri instaliranju drivera

reksoNa

Cenjen
Učlanjen(a)
07.03.2014
Poruke
502
Poena
170
Pozdrav svima imam problem vec neko vrijeme koji nikako da rijesim. Odmah da kazem koja je konfa ako bi koristilo:
I5 2400, HD7850 msi, a68s-g43 win 10 64
Prvo mi se desilo da mi celi PC zabaguje odjednom i siva slika se baci na ekran dje sam ga morao rucno ugasiti. Nakon toga je dosao problem sa diagnosing your PC i problem je bio srttrail.txt zbog cega se nije butovao PC. Malo gledao po netu neke fore za cmd, probao sve i svasta i dosao do toga da se diagnosing samo vrti beskonacno. Ajde prezalim podatke neke i sejvove i odlucim se za ponovno dizanje OS-a i rekoh rijesit cu svoje probleme. Digao jednom sistem i nakon sto se neki apdejtovi odrade samo zaledi crna slika. Tako par puta. Naprzio drugi iso win, opet isto. Opet clean install ovaj put bez check updates i isao manuelno instalirati drivere. Dodje do manje od polovine i black screen. Kad se ugasi PC samo vrati na prvobitno sa shitty rezolucijom bez da identifikuje grafu. Probao sa par raznih vrsta drivera, isto. Pokusao sa forom iz Device Manager da za display instaliram samo display drivere, opet freezuje. Integrisana grafa radi ok, prolaze intel HD driveri i sve je ok, ati grafa nikako. Bios je updateovan na zadnju verziju.
Vidim na netu da je masu ovakvih slucajeva i sve je to kao slucajno pogodilo taj rang r9,7 2xx ( hd 7800 i 7900 ). Namjerno sabotiranje ?
Nesto sam nasao oko cackanja vbiosa grafe i samog pecenja grafe, ali ako je vec softverski kvar ne znam zasto ici na to. Ako iko ima neku informaciju ili mozda fix neki, mnogo bi mi znacilo jer gubim strpljenje sa ovakvim sabotiranjima. Druga grafa i druga mobo mi trenutno nisu moguci, ali driveri od integrisanje rade, od AMD ne i da preciziram ona bez drivera radi ali naravno osakacena i neidentifikovana u bilo kojem programu.


Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
 
Ovo je, nažalost, sindrom hardverski neispravne grafike. Softverska popravka u velikom broju slučajeva nije moguća.

Možes da probaš još i Win 7, ali mislim da neće mnogo pomoći...
 
Da, ali sve je to cudno da se globalnk desava u mnogo slucajeva. I to bar u mom slucaju grafika nije davala niti jedan simptom i bila na oko 37 c average i odjednom. Bas cudno. Mozda je AMD krenuo stopama Applea ko ce mu ga znati. Definitivno veliki minus sa moje strane i u buducnosti cu ovo uzimati u obzir svakako.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
 
vrlo tesko da je to do ULPS-a,grafika nece da radi sa drajverom.iako stoji da je najverovatnije prsla,prvo kao i uvek treba probati sa drugim (cistim) sistemom.livelinux kao preliminarni test,ako tu radi kako treba moze da se proba sa ulaskom prvo u safe mod pa ciscenje drajvera sa display driver uninstallerom.posto je stara gcn karta u pitanju treba pustiti win da instalira drajvere posle ciscenja...

ali da,najveca verovatnoca je da je prsla karta.ako je msi 7850 sa jednim ventom i 1gb vram-a u pitanju,nije ni cudno,legendarno losa izvedba karte i to nema veze sa amd-om vec sa msi-jem.
 
To kao što reče dzonihsv zvuči kao hw problem, nije zavera. Imam sličnu karticu i radi s Win 10.
Testiraj je ako možeš na drugom računaru, ili instaliraj Win 7 da testiraš.
 
To je AMD ULPS , on ima problema sa crnim ekanom na Windows 10 na dosta grafickih kartica ovde imas upustvo za gasenje dole http://www.expertreviews.co.uk/soft...03760/how-to-fix-the-windows-10-slow-boot-bug
U mom regeditu nema ULPSa uopste, niti preko find aplikacije niti rucno ga nema u 0000 ili bilo kojeg drugom folderu
To kao što reče dzonihsv zvuči kao hw problem, nije zavera. Imam sličnu karticu i radi s Win 10.
Testiraj je ako možeš na drugom računaru, ili instaliraj Win 7 da testiraš.
Nisam ja nidje ni rekao da je 'zavjera' niti sam uopste htio da budem protumacen kao da sirim zavjere, no su odjednom pocele da prave problem globalno bas ove starije kartice. To slucajno ne moze bit da se masu ljudi bukvalno desi ista situacija bez da nije prouzrokovano necim. Niti sam idje rekao da mozda ne radi sa win 10. Radila je godinu dana na win10 bez ikakvog problema ikad, nijedan freeze nijedan artifekt nikada, nikada pregrejavana i bum odjenom, veoma cudnovato.


Mene najvise muci to sto uopste nece da je identifikuje sistem. Hardverski ostecena prije tog sivog ekrana koje su drajveri prouzrokovali bila nije, ako ne bude rjesenja u sporet pa sto bude. Izlupat je cekicem i poslat na AMD adresu uz lijepu cestitku.
9a5e15fa8aee0d511a4324d96e609105.jpg


Malo kontradiktoran datum drivera i grafe...
Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
d30dee18343c2a420943a413cdaa6200.jpg
 
Poslednja izmena:
Baš čudno, 5+ god. stare grafike počele da izdaju i to globalno. Šta si ti očekivao dokle će ona raditi ?
Prvo odnesi GPU u servis, vidi šta će ti oni reći, pa tek onda na pečenje......
 
Poslednja izmena:
Datum drajvera je za generički od Windows-a, jedan od čestih simptoma kad otkazuje grafička je da neće da radi kad instaliraš drajver, ali radi kao sa generičkim.
Imaš gomilu takvih primera na internetu.
 
Mnogi generički pa i specifični drajveri imaju veoma stare datume čak i kada su novi, to je zbog kopmatibilnosti. Drajver za Ryzen recimo, iz Aprila 2009e, Drajver za Samsung 950 Evo piše da je iz 2006e. itd.
 
Baš čudno, 5+ god. stare grafike počele da izdaju i to globalno. Šta si ti očekivao dokle će ona raditi ?
Prvo odnesi GPU u servis, vidi šta će ti oni reći, pa tek onda na pečenje......
Hah e bas me ovo zestoko nervira, i sto bas mislim da i iz AMD-a imaju takav stav. Bukvalno je glupost i bahatost reci takvo nesto.
Ne druze nije ona stara 5 godina, prvi put je stavljena u PC prije 2 godine i nije koristena dok je prosle godine nisam poceo koristiti aktivno. Sta sam ocekivao dokle ce raditi? Pa ono da ti ne navodim hrpu primjera dje jos gt 200 i 400 serija rade bez problema a prilicno su starije i nisu bile globalno sakacene novim softverima. Za moje potrebe nije mi trebala jaca i bukvalno nicim nije moglo da dodje do ostecenja niti je davala simptome ikakve ikada. Mogu mislit kako se osecaju ljudi sa 7950, 280 ,290 kad im dodje i kaze pa to je staro to i ne treba vise da radi.
 
Mislim da ne trebaš toliko da se opterećuješ problemom. Nažalost, zapao je i desio se tebi. I ta 200 i 400 serija nije bez problema, viđao sam i kod njih iste simptome i probleme.

Ja sam imao par puta komplet nove grafičke karte iz prodavnice koje su imale navedeni problem. Reklamacija je rešavala problem (zamenom za druge grafike), ali sam čak i tada morao po nedelju-dve da čekam da ih servis proveri.
 
Hah e bas me ovo zestoko nervira, i sto bas mislim da i iz AMD-a imaju takav stav. Bukvalno je glupost i bahatost reci takvo nesto.
Ne druze nije ona stara 5 godina, prvi put je stavljena u PC prije 2 godine i nije koristena dok je prosle godine nisam poceo koristiti aktivno. Sta sam ocekivao dokle ce raditi? Pa ono da ti ne navodim hrpu primjera dje jos gt 200 i 400 serija rade bez problema a prilicno su starije i nisu bile globalno sakacene novim softverima. Za moje potrebe nije mi trebala jaca i bukvalno nicim nije moglo da dodje do ostecenja niti je davala simptome ikakve ikada. Mogu mislit kako se osecaju ljudi sa 7950, 280 ,290 kad im dodje i kaze pa to je staro to i ne treba vise da radi.

I mene nervira kad neko pocne sa teorijama zavere. Lepo ti covek kaze da nije do software, ima isti model kao ti i radi mu na win10. Znaci nije do AMD-a, nego do tvoje kartice.
krastavac desava se otkazivanje GPU-ova, zato daju garanciju na 2 godine, jer posle 2 godine raste verovatnoca otkazivanja cipova kod oba tabora (crveni i zeleni).
AMD je na kraju dosta solidarniji sto se tice podrske drivera za stare modele, Nvidia je tu dosta strozija i podrska posle 3 god. bukvalno nestaje........

Probaj grafiku na drugom kompjuteru pod drugim sistemom, ako se problemi i dalje javljaju odnesi grafiku kod servisera da vidi u cemu je problem, mozda je otiso neki cip koji nije toliko skup za popravku.
 
Poslednja izmena:
nema to veze sa amd-om,to ima iskljucivo veze sa AIB-om,tj u ovom slucaju sa msi-jem,sad vec legendarno losa izvedba te karte.ponesi je na provereno ispravan racunar,mozes da isprobas sa driver display uninstaller-om i dizanjem nekog liveboot-a ili bilo cega sa usb-a da eliminises OS iz price,ali po svim simptomima deluje da je prsla.ni u kom slucaju nemoj da je peces pre nego je poneses na provereno ispravan racunar bar.
 
Nazad
Vrh Dno