Šta je novo?

MacBook

kosmik

Cenjen
Učlanjen(a)
11.10.2007
Poruke
200
Poena
169
Dobio sam na poklon ovaj model macbook :"https://everymac.com/systems/apple/macbook/specs/macbook_2.0_white.html" sa izmenom u tome što ram memorija je jedan slot 2gb i hard je 80gb.
Pošto prvi put imam apple u rukama , jer sam do sada koristio jedino pc, zamolio bih vas koji ste upućeni da me posavetujete i kažete o čemu se radi, šta sve može, postoji li nadogradnja, dual boot i sl. Da li se isplati ulagati u njega ili da ga prodam i kupim pc ?
Hvala.
 
Taj model maksimalno podržava 6gb RAM-a (2+4) i definitivno mora da se ugradi SSD. RAM ćeš jako teško naći, SSD ugradi bilo koji. Podržava dual boot, može čak i Windows 7 mislim ali sve to bez RAM memorije teško da možeš da ostvariš. Sa 2gb najbolji sistem je Snow Leopard 10.6.8 na kome ne radi Skype recimo.
 
Model sa linka je sa gma950 grafikom pa nista novije od 32bitnog snow leoparda ne moze, koji apple vise ne podrzava a i svi ostali, sto znaci da verovatno neces moci da instaliras aktuelne i sigurne verzije browsera i ostalih aplikacija. Taj model ima 32bitni procesor, tako da moze samo windows 7 32bit, za koji mislim da jos uvek ima kakva takva podrska za aktuelne aplikacije.
 
Nazad
Vrh Dno