Šta je novo?

Asus E502N - nema opciju u BIOS-u za dodavanje Boot opcije

euclid

Poštovan
Učlanjen(a)
09.09.2014
Poruke
81
Poena
59
Potpuno nov racunar sa instaliranim Linuxom Endless OS nema opciju u biosu za dodavanje/promenu boot opcije... Znaci vidi samo hard sa operativnim sistemom i nista vise.

1.jpg

Neki predlog kako da instaliram Windows 10?
 
Poslednja izmena:
Mora Windows 10 UEFI GPT boot a ne MBR ovako napravi:

 
Ako me pamćenje dobro služi preko tog ez moda mozes da biras uredjaj sa kog želiš da podigneš sistem, pre toga uključi launch CMS i isključi secure boot.
 
Ok. Hvala. Uspeo sam barem sto se toga tice. Dobio sam Win 10 na usb.
Sada je sledeci problem : postoje 4 particije na hdd i nemam mogucnost izabira opcije za formatiranje hard diska. Samim tim nemam mogucnost ni instaliranja operativnog sistema...

22.jpg
 
Najverovatnije je greska da GPT ne moze na MBR ili obratno?
 
Da, ali opcija delete ti je plava tako bi trebao da možeš da obrišes sve patricije, napravis novu i instaliras sistem.
 
OK. Obrisacu particije i pokusati. Nego ima jedna stvar koja me jako zbunjuje, sve particije pokazuju da su pune, tj. da nemaju slobodnog prostora... Malo cudno jel da?
 
Da, to nema logike. Probaj sve da obrises ili sacekaj još neki odgovor.

Kod mene na aceru je bio isti slučaj. Obrisao sam sve particije i napravio kako meni odgovara.
 
OK. Obrisacu particije i pokusati. Nego ima jedna stvar koja me jako zbunjuje, sve particije pokazuju da su pune, tj. da nemaju slobodnog prostora... Malo cudno jel da?

Trebalo bi kada sve particije obrises da bude 932GB , ako hoces na pola da podelis HDD stavi 466.000 particiju C: drugu particiju kasnije u Windowsu napravi preko Disk Managment ili EASEUS Partition Master.
 
Види партиције као пуне јер су вероватно форматиране као ext4 а windows се слабо сналази са тим фајл системом. Можеш али не мораш UEFI а и партиционисање радиш по жељи. Наравно, прво обришеш постојеће партиције.
 
Nazad
Vrh Dno