Šta je novo?

Natec Genesis PV59 Wireless PS3/PC kontroler (Video Recenzija)

vladimirdowla

Slavan
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
3,463
Poena
270


Genesis, ili Natec, trenutno kod nas u ponudi ima nekoliko PV50 i PV60 kontrolera, u wired ili wireless izdanju. Neki od modela koriste vrlo poznat dizajn onih Gearbest GameSir modela, ali nakon detaljnog čačkanja ispostavio se da ovaj PV59, najružniji od svih, nudi i najviše kada je komfor u pitanju. Uglavnom pogledajte recenziju. Što se baterije tiče - 5 dana upotrebe, sa oko 2.5-3h igranja i još je imala juice-a. Neki tvrde da može i 10ak dana sa takvom upotrebom.
 
Uzeo sam dzojstik nakon recenzije, dopala mi se cena i funkcionalnost.

Prva stvar koju sam primetio, dzojstik je primetno manji nego sto izgleda na recenziji i na slikama.
S obzirom da imam velike sake, ovo mi dodje kao jedan veci minus. Jos jedna mana jeste da mi prsti lako skliznu sa analognih kontrolera, kao i lakoca pokretanja istih, otpor koji pruzaju je jako, jako mali.

Takodje, dzojstik ne moze da radi preko kabla, neophodno je povezati wifi konektor. Kabl sluzi samo za punjenje.
Dugmici su dobri, izrada je dobra, D-pad je daleko bolji nego na F310.
Mozda sam ja bio prehajpovan i previse ocekivao, pa sam zato razocaran velicinom i analozima..

Edit:

Ipak moram da se ispravim za analoge, ne klize prsti, samo moram malo drugacije da drzim nego sto sam drzao na ranijim dzojsticima, posto je kao sto u videu pise konkavan dizajn analogam
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam dzojstik nakon recenzije, dopala mi se cena i funkcionalnost.

Prva stvar koju sam primetio, dzojstik je primetno manji nego sto izgleda na recenziji i na slikama.
S obzirom da imam velike sake, ovo mi dodje kao jedan veci minus. Jos jedna mana jeste da mi prsti lako skliznu sa analognih kontrolera, kao i lakoca pokretanja istih, otpor koji pruzaju je jako, jako mali.

Takodje, dzojstik ne moze da radi preko kabla, neophodno je povezati wifi konektor. Kabl sluzi samo za punjenje.
Dugmici su dobri, izrada je dobra, D-pad je daleko bolji nego na F310.
Mozda sam ja bio prehajpovan i previse ocekivao, pa sam zato razocaran velicinom i analozima..

Edit:

Ipak moram da se ispravim za analoge, ne klize prsti, samo moram malo drugacije da drzim nego sto sam drzao na ranijim dzojsticima, posto je kao sto u videu pise konkavan dizajn analogam

Onda je kod mene ovakva situacija :D
https://media.giphy.com/media/5Lg7hpkqav6Ba/giphy.gif
 
Odličan je gamepad, jesu malo lagani analozi ali ok je kad dobiješ osecaj. Mene zanima kakva je ovo rupica iza? Nema šraf nikakav, da nije možda mic skriveni neki [emoji38]
d835285a18fb1a1949ed8d075f03f10d.jpg
 
Moj primerak je prekidao u radu, slao sam ga na reklamaciju, odobrili i uzeo sam usisivac(uz doplatu) u zameni. Rip igranje na dzojstiku :(

Sto se tice te rupice, nisam ni primetio kod mene da je bilo :D
 
Prekida i moj ali sam skontao da mi sto blokira signal pa sam ubo donglu u hub na stolu i od tad radi po celoj sobi bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije bilo do toga kod mene(mada sam i ja sumnjao), uzeo sam i usb produzni, stavio ga na 20cm od dzojstika, bocnuo adapter i opet se desavalo da prekida, samo redje.

Ako ti bude prekidao i dalje i uzeo si online, salji odmah zahtev za raskid ugovora, ja sam se maksimalno potrudio da eliminisem prekidanje(nov Windows, gasenje rutera, usb produzni, menjanje usb porta, itd..) nista nije otklonilo, prekidao se signal bez pravila. Na kraju je proslo vise od 14 dana, pa sam morao da saljem na reklamaciju i zavisim od servisa, mada su bili korektni ovaj put.
 
Poslednja izmena:
f52241b1c2158204ee6f87cb7b929f1d.jpg

Ovo je na oko 3m od zida i kompa. Kada nema ništa izmedju dongle i gamepada nema problema, čim prekrijem gamepad nogama ili jastukom ga zagradom malo, prekida. Meni je to ok, za ove pare bolja opcija ne postoji, stvari zbog kojih sam ostao bez reci su kvalitet izrade, vibracija, kvalitet trigera i prelep klik shoulder dugmića, dpad koji je toliko dobar da je kao skinut sa sege. Za moju veličinu šaka je perfektan, taj domet mu ne zameram jer ne igram na 10m od ekrana svakako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovakve ne proverene stvari vise ne kupujem,jednom sam se opekao i vise ne. Imate na KP sony DS4 V2(bolja verzija)za 48e iz HU i pevaj.
 
Ma nema sanse da razmisljam da li ce se nesto naci izmedju kontrolera i adaptera, pa da ga drzim u vazdusnoj liniji :)

Takodje, smetao mi je malo veci dead zone na analozima, mada sam se na to navikao.
 
Nazad
Vrh Dno