Šta je novo?

Krčanje zvučnika

jim9

Slavan
Učlanjen(a)
15.03.2012
Poruke
1,323
Poena
210
Pozdrav,

Kupih danas zvučnike za PC, i čuje se blago krčanje/šuštanje i dok se ne reprodukuje zvuk. Krčanje je jače kad pojačam zvuk na zvučnicima.

Dok pomeram blago 3.5 ulaz krčanje se smanjuje/pojačava ali nikad ne izgubi skroz.

Probao zvučnike na telefonu i laptopu i nema krčanja. Takođe nema krčanja ni kad zvuk reprodukujem preko zvučnika na monitoru, kao ni preko slušalica koje su povezane na usb. Samo na 3.5 kad se priključi čuje se krčanje.

Ploča je Asus B350 prime plus sa Realtek ALC 887-VD2 zvučnom.

Znam da bih kupovinom odvojene zvučne kartice rešio problem ali ne bih da pucam pare jer mi bolje od integrisane ne treba.

Jel ima neko ideju kako da rešim, da ostvarim bolji kontakt u 3.5 prijljučku a da izolujem ostale uticaje?

Hvala



Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Krcanje je periodicno ili zavisi od rada na racunaru? Recimo skrolujes stranicu i cuje se neka vrsta zujanja koja menja zvuk brzinom skrolovanja?

Ako je krcanje periodicno i ne zavisi od rada na racunaru, onda je 99% problem sa napajanjem i decoupling-om, to zna da bude nezgodno da se resi. Cuje li se to zujanje i krcanje kada se ukljuce slusalice u racunar, one bi trebale da su manje osetljive na tu vrstu smetnji?
 
Ne čuje se dok skrolujem. I ne čuje se na slušalicama ali one su preko usb-a. Probao druge zvučnike i oni isto krče, kad okretanjem bananice nađem neki položaj gde se manje čuje ali opet kad mrdnem kabli nečim opet isto.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Mislim da sam provalio sta je, ali treba mi potvrda nekog iskusnijeg pre nego krenem sa resavanjem.

Probao sam da usb ubacim u punjac za telefon i tako u struju, onda povezao bananicu i nema sustanja. Okretao sam bananaicu par puta i sve ok, bez suma.

E sad planiram da odem do radnje i kupim 3.5 musko\zenski kabl malo duzi jer je ovaj koji dolazi uz zvucnike kratak. Onda bih prespojio i zvucnike napajao preko punjaca iz struje a ne preko usb-a na kompu.

Kontam da su vrednosti USB-a na kompu 5V, 0.5A, na punjacu su vrednosti takodje 5V, 0.55A tako da ne bih trebalo nista da zeznem.

Laicko pitanje verovatno ali ako moze neko da mi potvrdi da ne zeznem PC od 1000+ evra sa zvucnicima od 10 evra.

Hvala
 
sta ja znam 3.5 ulaz ostaje deo PC-a? :)

Generalno jel moze ovako? Da odvojim napajanje zvucnika od PC-a, stavim punjac telefona koji je 5V, 550mA i to je to?

Probao, radi ali mi treba potvrda iskusnijih da bih ostavio kao trajno resenje.

Hvala
 
Ma nema pc-u da bude nista. Slobodno mozes da povezes kako si hteo. Jedino me buni sto ti krci kada povezes na usb a ne preko punjaca, a krci kad okreces 3.5mm.
 
Ako ti se zvucnici napajaju preko USB-a, nije ni cudo sto ti krce, jednostavno 5V rejl je jako "prljav" na modernim racunarima, postoje ploce koje imaju separaciju za par USB portova, bas zbog audio opreme. Dobrog si se resenja setio, USB punjac je galvanski odvojen od PC-a, i onda neces imati smetnje.
 
Povezao, radi sve ok. Nema krčanja.
Ima malo onog zvuka koji se generalno javlja kada se zvučnici pojačaju skoro do kraja a nema reprodukcije zvuka ali je neprimetno.

Hvala na savetima

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ja imam isti problem

E sad planiram da odem do radnje i kupim 3.5 musko\zenski kabl malo duzi jer je ovaj koji dolazi uz zvucnike kratak. Onda bih prespojio i zvucnike napajao preko punjaca iz struje a ne preko usb-a na kompu.

Kontam da su vrednosti USB-a na kompu 5V, 0.5A, na punjacu su vrednosti takodje 5V, 0.55A tako da ne bih trebalo nista da zeznem.


Ja imam isti problem , kako si prespojio nisam te razumeo, sta si kupio , dal si nesto sekao , lepio,,... ? Hvala
 
Nazad
Vrh Dno