Šta je novo?

Pomoc oko izbora xiaomi telefona

Idemobre

Poštovan
Učlanjen(a)
11.08.2017
Poruke
158
Poena
70
Unaprijed se izvinjavam ukoliko sam pogrijesio neko pravilo,nisam nasao nigdje adekvatnu temu da postavim ovo pitanje ali nisam ni htio da zatrpavam ostale teeme sa ovim mojim pitanjem.
Ostavljam administratorima na mogucnost da je prebace ili izbrisu ukoliko se negdje pogrijesilo u pravilima.
Situacija je takva da imam mogucnost da kupim telefon xiaomi u Singapuru,koji je mnogo jeftiniji nego ovdje da se kupi. Npr A1 kosta 180 i manje mozda, a vjerovatno postoji mogicnost da se cijena umanji za pdv, pa me interesuje vasa misljenja jer zelim kupiti xiaomi telefon ponajvise zbog kamere koja mi je najbitnija , zbog toga me zanima jer ste vise upuceni od mene koji su to modeli sa najjboljom kamerom. Mozete ih rangirati, nebitna je cijena , jer je tamo jeftinije, npr mi6 je 350eura tako , ne bih sad bas toliko izdvojio al za pocetak da znam taj redosled rangiranja njihovog pa bi vidjeli za dalje mozda se i izdvoji vidjecemo.
Za sad koliko sam mogao da ispratim preko neta zacrtao sam A1 Xiaomi ,koji na testovima neki hvale neki kude tako da vise ne znam, al ne bih ni volio njega kupiti a pogrijesiti jer za te pare ili skuplje je bilo nesto mnogo bolje.
I naravno A1 mi se bas i svidja , vidi se da je kvalitetno napravljen.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
A1 ili Note 3

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Zaboravih reci,dolaze u obzir i drugi telefoni ukoliko su cijena/kvalitet opravdani kao kod xiaomi modela.
Isto tako zbog neinformisanosti i ne pracenja noviteta u mobilnoj telefoniji dolazi u opticaju i Leeco mobilini telefoni ukoliko su i oni po mojim zahtjevima koje trazim bolji u tom cjenovnom rangu od Xiaomi modela. Mada koliko sam informisan i koliko sad do sada u pretrazi po internetu primijetio da je Xiaomi ipak bolji brand,iako i Leeco nije los.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Svakako, mislim da je rano i tada da se uzima...najbolje je kod xiaomi telefona sacekati par meseci da izadje global verzija telefona i da malo softver poprave(npr, taj redmi note 5 pro ima samo 1080p snimanje, a verovatno ce nekim apdejtom dobiti 4k snimanje) i to je prvi telefon sa tim procesorom, pa ce verovatno trebati vremena da se sve optimizuje lepo...ali za koji mesec ce biti super kupovina... :)
 
Svakako, mislim da je rano i tada da se uzima...najbolje je kod xiaomi telefona sacekati par meseci da izadje global verzija telefona i da malo softver poprave(npr, taj redmi note 5 pro ima samo 1080p snimanje, a verovatno ce nekim apdejtom dobiti 4k snimanje) i to je prvi telefon sa tim procesorom, pa ce verovatno trebati vremena da se sve optimizuje lepo...ali za koji mesec ce biti super kupovina... :)
Da da ,kapiram .
Onda se vracemo na postojece i ispitane modele.
Jer ipak 26 feb je kupovina .

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Jesi li video mozda mi note 2. Proslogidisnji model ali jw za razliku od mi note 3 on koncipiran kao vodeci model. Proveri njega, ako je kamera primarna. Naravno le max 2 takodje, on ti je bas jeftin. Po meni mozda najboljo izbor ti je nubia Z11. Lep telefon, plus jako dobra kamera.

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
Mogu da preporucim Mi Note 3. Pogotovu sto mu je sad cena pala.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kupovali su ga preko i za 260e a kod nas je od 300e. Ako imas mogucnoat da ga nabavis preko jeftinije te izadje.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nisam, ne znam kakva je na MN2.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Mozes ovde uporediti kamere.
 
Da da da,kapiram,poglrdacu nesto, a da li je vidljiva razlika u note2inote3 u kameri ? Da nisi upoznat mozda?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
Bolja je kamera na mi note 3. Plus imas mogucnost da instaliras google cameru sto ce dodatno unaprediti kameru. Kameru mu je na nivou proslogodisnjih flagsip modela. Imas na youtube gomilu testova, a imas i recenzije na nasem jeziku.

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
Bolja je kamera na mi note 3. Plus imas mogucnost da instaliras google cameru sto ce dodatno unaprediti kameru. Kameru mu je na nivou proslogodisnjih flagsip modela. Imas na youtube gomilu testova, a imas i recenzije na nasem jeziku.

Sent from my cool S1 using Tapatalk
Odlicno ,zahvaljujem svima na velikoj pomoci. Svakako od velikog su znacaja svi vasi predlozi.
Xiaomi mi note 3 cu pazariti ukoliko bude se mogao naci u Singapur za 180eura (ako budu spustili za pdv i smanjili cijenu jer se jos jedan telefon uzima)mislim da bi moglo ,ukoliko mi cijena ne bude odgovarala onda xiaomi A1 uzimam, mislim da ni sa njim se ne bi napravila bas tolika greska, ja sam gledao snimke,testove,slike itd po danu je bas dobra, ali sam nailazio i na nekoliko testova gdje je strucnjaci bas negativno okarekterisu kao sto je slucaj na sajtu mobilnksvet.


Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Jedina prednost A1 je u stock androidu, ali ima bagova, mislim da je bolje mi note 3, ili pak npr huawei honor 7x, mate 10 lite, ili honor 9 lite. Svi su tu negde od 250-300.
 
Koje to bug-ove ima A1 ?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jedina prednost A1 je u stock androidu, ali ima bagova, mislim da je bolje mi note 3, ili pak npr huawei honor 7x, mate 10 lite, ili honor 9 lite. Svi su tu negde od 250-300.
Smatram koliko uspjeh da uporedjujem po internetu da i kupovina xiaomi A1 u smislu kamere ne bi bila promasaj iako se slazem da je mi note 3 bolji po tom pitanju, ali vec rekoh dva telefona se uzima ukoliko bude bio skup note 3 ostaje mi da pazarim A1, gdje smatram da ne bi bila velika bas greska osim mane za slikanje gdje je slabije osvetljenje, a vi ste tu da me ispravite?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Bug je npr, kod moje drugarice da ambient senzor ne funkcioniše kako treba, pa joj se ekran pali tokom razgovora, pa ima problema sa tim. To je poznat bag kod A1. A još neki su se pojavili nakon apdejta na oreo koliko znam... ima tema za njega.
 
Samo pitanje za sve vas ,vidim da telf koji imaju npr 32 gb memorije su jeftinini od onib sa 64 npr, jel bolje uzet ovaj manji i jefinije ako mi je sasvim dovoljno ovih 32gb. Jel tu samo razlika u prostoru ili ima jos nesto?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Samo je razlika u prostoru...ti svakako mozes da ubacis neki memorijsku od 32gb i na nju da stavljas fotke i snimke, itd, dok na telefon da idu aplikacije, itd... :)
 
Nazad
Vrh Dno