Šta je novo?

Pomoc oko izbora xiaomi telefona

Idemobre

Poštovan
Učlanjen(a)
11.08.2017
Poruke
158
Poena
70
Unaprijed se izvinjavam ukoliko sam pogrijesio neko pravilo,nisam nasao nigdje adekvatnu temu da postavim ovo pitanje ali nisam ni htio da zatrpavam ostale teeme sa ovim mojim pitanjem.
Ostavljam administratorima na mogucnost da je prebace ili izbrisu ukoliko se negdje pogrijesilo u pravilima.
Situacija je takva da imam mogucnost da kupim telefon xiaomi u Singapuru,koji je mnogo jeftiniji nego ovdje da se kupi. Npr A1 kosta 180 i manje mozda, a vjerovatno postoji mogicnost da se cijena umanji za pdv, pa me interesuje vasa misljenja jer zelim kupiti xiaomi telefon ponajvise zbog kamere koja mi je najbitnija , zbog toga me zanima jer ste vise upuceni od mene koji su to modeli sa najjboljom kamerom. Mozete ih rangirati, nebitna je cijena , jer je tamo jeftinije, npr mi6 je 350eura tako , ne bih sad bas toliko izdvojio al za pocetak da znam taj redosled rangiranja njihovog pa bi vidjeli za dalje mozda se i izdvoji vidjecemo.
Za sad koliko sam mogao da ispratim preko neta zacrtao sam A1 Xiaomi ,koji na testovima neki hvale neki kude tako da vise ne znam, al ne bih ni volio njega kupiti a pogrijesiti jer za te pare ili skuplje je bilo nesto mnogo bolje.
I naravno A1 mi se bas i svidja , vidi se da je kvalitetno napravljen.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Bug je npr, kod moje drugarice da ambient senzor ne funkcioniše kako treba, pa joj se ekran pali tokom razgovora, pa ima problema sa tim. To je poznat bag kod A1. A još neki su se pojavili nakon apdejta na oreo koliko znam... ima tema za njega.
Pa ja imam A1 od kada se pojavio...A da si ispratio temu, znao bi da mora factory posle upgrade-a na Oreo. Kada odradi factory, sve radi kao sat... Senzor lepo radi, ambient takodje... nema A1 tih problema, nego korisnici koji ne znaju da koriste telefon.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nisam pratio temu jer nemam taj telefon, ali hvala na info, preneću drugarici šta da uradi kako bi problemi nestali!
 
Nešto nisam baš koncentrisan, ne mogu da nađem...ko beše prodavao po forumu Xiaomi telefone?
Može i na PM, ako ga "ne treba" reklamirati :)
 
Zahvaljujem
 
А шта кажу бројни корисници Mi A1, да ли вриједи доплата од 90еур за куповину Mi Note 3, односно шта би биле предности?
Мало боља батерија, 6гб рама (мада је и 4 довољно), мало боља израда, малчице мањи телефон (краћи за око 3мм, ужи за 1,8мм).... јачи процесор и графика?

Шта би биле мане, слабија камера, miui, шта још?
 
Otkud ti to da je slabija kamera..pa mi note 3 ima najbolju kameru u tom segmentu...ima istu kameru kao mi6...jedina "mana" je miui, ali sve zavisi ko sta voli...ako voli vise opcija u telefonu i slicno, onda je miui bolji, ako zele cist android, to je vec druga stvar...i jos jedna mana su apdejtovi...koliko vidim, vec par meseci nema nista od toga za mi note 3... :)
 
Evo opet xapocinjem temu...
U singapur xioami note3 nigde nema , uopste ne postoji tamo osim kine, e sad da li ce se uspeti uzeti u kini ostaje da vidimo, iz tog razloga mi ostaje da ovdje kupim telefon,ako to u kini propadne(vrlo je moguce da oce) rekao sam vam i prije i sada kazem primarna mi je kamera kod telefona ,pa me interesuje koje bi mi preporuke dali . Mene iskreno sada zanima A1, jer mi se svidja i volim xiaomi modele, ali bih vrlo rado znao ako u tom cjenovnom rangu postoji neki drugi telefon koji je sa segmentom kamere bolji mnogo od A1. A a1 mi se bas bas svidja izgled, metalno kuciste ma sve i on je za sad favorit ali presudna mi je kamera, da li bi se on smatrao za jednim od boljim kamera telefona u njegovom cjenovnom rangu? Dali bi toliko pogresio kada bih ga kupio ?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Izasao je i redmi note 5 pro, bice predstavljen u kini sutra, pa ce se verovatno pojaviti i u singapuru uskoro...ima bolje kamere od mi a1, bolju bateriju, veci ekran, a cena bi trebalo da bude malo veca... :)
 
Izasao je i redmi note 5 pro, bice predstavljen u kini sutra, pa ce se verovatno pojaviti i u singapuru uskoro...ima bolje kamere od mi a1, bolju bateriju, veci ekran, a cena bi trebalo da bude malo veca... :)
Ne bih njega, a i singapur pao je u vodu kao sto rekoh kina jedino moze nista drugo... I to ako i bude mogla . Zato trazim druge modele ko se razumije da mi kaze i poredja top 5 modela u ovom cjenovnom rangu dje je xiaomi mi A1 da bih se odlucio. Prema kameri .
Kamera je bitna ,eto to je to sto mi je potrebno.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Motorola G5 Plus, Honor 7X, Nokia 6, P10 lite. Mozda i Honor 8 star par nedelja/mesec dana ili malo stariji P9? Najbolje otvori novu temu "Najbolja kamera do 2xx evra" i cekaj predloge, ovo je ipak samo za Xiaomi.
 
Poslednja izmena:
Napisi koliko para jer " u ovom cenovnom rangu " moze da bude od 180 polovan do 260 nov. Koliko bi ti para dao. Uostalom mi ne znamo koje su cene u kini.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ajde da ne otvaram novu temu , i ja planiram nabavku Xiaomi telefona , razmisljam se o Mi Max 2 modelu , imam ga za 200 evra nov , mada ako ima model koji je bolji i brzi moze da se tolerise ali ne bih isao na ekran manji od 6 inca posto sam trenutno na 5.5 inca telefonu . 20-30 evra razlike ne igra ulogu znaci moze i da bude u rangu do 220-230 evra model , kupujem za kes. Molim za preporuku samo od clanova koji poseduju dotican model / modele koje preporucuju .
 
Pozdrav ljudi. Da ne otvaram novu temu. Razmisljam se da kupim novi telefon do 200e I generalno sam do pre dva dana bio najblizi xiaomiju mi a1 (na kp 195e). Medjutim, naletim tada na leeco le pro3 x722 za 130e na aliexpressu I sada sam bas u dilemi. Sestra ima note 4 I telefon je odlican, dok leeco nikada nisam uzivo video ali po iskustvima sa neta I ovde na forumu vidim da su ljudi zadovoljni. Realno, osim budjavog stock roma I nedostatka 3.5mm jacka za slusalice, sve je na strani leeco-a. S obzirom da nisam neki heavy user, koristio bih telefon za wa, fb, surfovanje po netu, poneka slika I slusanje muzike, ima li uopste smisla onda ici na ovaj leeco? I da, oba telefona bi bili 4gb rama varijante. Hvala
 
Nazad
Vrh Dno