Šta je novo?

Freez Windows 10

Vixon

Poštovan
Učlanjen(a)
14.02.2018
Poruke
2
Poena
51
Pozdrav!

Imam problem sa frizovanjem na laptopu ( Dell E5520 ). Prvo sam radio na Win 8.1 Pro, koristio sam ga 2 meseca, međutim na svakih 5-6 dana dolazilo je do frizovanja. U prevodu zakuca ekran i ne reaguje na miš i tastaturu pa čak i zvuk zakuca u mestu. Nakon toga sam instalirao Win 10 Pro, međutim i dalje dolazi do frizovanja povremeno. Najčešće dolazi do frizovanja kad gledam film ili TV (preko EON app) tj. kad koristim slabije programe, nikad mi se nije desilo da zakuca kad npr. igram igricu preko Steam-a, što je zahtevnije za CPU i RAM. U error logu imam stalno Error 10016 - da li neko misli da to ima veze sa tim? Da li je moguće da je problem do SSD-a ili sistema? Ako je neko imao sličan problem bio bi mu zahvalan da mi pomogne da nađem rešenje.

Hvala! :)
 
Prvo moraš da instaliraš WhoCrashed program da vidiš šta ta greška znači. A onda da proveriš memoriju nekim memtestom da li je sistem čist od malvera. Možeš da instaliraš od Ashampoo Ashampoo HDD Control ima free varijanta za SSD testiranje i tako...
 
Moguće da zeza baš taj EON, probaj reinstalirati pretraživač, izbriši Addons-e, probaj drugi pretraživač. Ali možeš skenirati memoriju sa Memtest86, i proveri kakava Health/S.M.A.R.T. diska.
 
Poslednja izmena:
HDS.PNGTPUP.PNGWC.PNG

Evo odradio sam testove i sve je uredu, sto se tice Ashampoo nisam uspeo da ga instaliram. ( trazi mi da podatke da se registrujem itd... ne volim to! )

Ako ima neko neku jos ideju neka javi.. Hvala :)
 
Nazad
Vrh Dno