Šta je novo?

Da li je prosiriva RAM memorija na HP laptopu

Na ovom sajtu piše da ima 2 slota i da nije integrisana.

Nije neka pomoć, ali makar malo približava 100% tačnoj informaciji.
 
Idi na YouTube, sigurno ga je neko otvorio pa vidi da li može.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ima slobodan slot , moze komotno , samo je bitno da je DDR4 SODIMM memorija.
 
Hvala za info.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da postavim pitanje ovde posto je u pitanju takodje HP laptop i zanima me pitanje vezano za memoriju. Naime,trenutno radim na laptopu HP 8440P sa procesorom Intel® Core™ i5 CPU M 520 @ 2.40GHz × 4 , 4gb rama i 300gb hardom na 5400 obrtaja. Radi ok,ali ceto imam oko 10 tabova u hromu otvorenih,pored toga jos par programa kao sto su slack,skype,scremaing frog itd. i desi se da laptop pocne jako da koci.
Da li je dovoljno da dokupim jos 4g rama da bi radio ok za te taskove ili mozda uz ram da uzmem i neki SSD? Ili je laptop skroz za menjanje? Mislim da je procesor ok,da me kolje hard i Ram,ali bolje da pitam vece poznavaoce.
 
Samo SSD, ima da progledaš.
Ti mrtvi hardovi od 5400rpm su ubistvo za komp.

Naravno, možeš i ram svakako da proširiš. Te dve stvari uradiš imaš novi laptop bukvalno.
Procesor je dobar, ne guši on.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Sad su na akciji gomila SSD-ova , od 4500 do 5000 dinara po domacim radnjama narucito radnja koja pocinje na E , naprimer Patriot Burst 120GB 4500 dinara ili Kingston A400 120GB 4700 dinara.
 
Inace, hvala za savete, ne stigoh da javim. Uspesno dodato 4GB rama.

a697fe7f73903dc6acc4cac7044841ce.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da iskoristim temu za ista pitanja. U pitanju je HP Pavilion 15-au003nm.

Jel bi odgovarao za povezivanje sata3 ssd kao na primer taj u emmiju patriot burst 120 gb?
Što se memorije tiče samo treba da gledam sodimm ddr4 ?
 
Pa po opisu:
4GB (4GB x 1) DDR4 2133 MHz SDRAM, 2 x SODIMM socket maksimalno 32GB SDRAM
Imas jedno slobodno mesto da dodas 4 ili 8GB.
SSD je klasican i moze taj sto si naveo.
 
Važi onda taman. Hvala za info
 
Nisam takav utisak stekao u temi "best buy SSD". Koja bi preporuka bila umesto njega?
 
Nisam takav utisak stekao u temi "best buy SSD". Koja bi preporuka bila umesto njega?

Nisam ni ja dok ga nisam kupio ženinom bratu...a onda je posle manje od godinu dana lipsao, odnesem na reklamaciju, kaže lik *mjau**mjau**mjau* koliko ih je na reklamaciji...moja preporuka je kingston hyperx, košta ali i vredi. Ja mog teram od novembra 2013, znači 4ipo godine bez ikakvih problema.
 
Mislim da Spark i Burst imaju isti kontroler Phison S11.
 
Ne bih da otvaram novu temu. Samo me interesuje da li su sve ddr2 memorije za laptop univerzalne? Imam hp pavilion dv7 koji je odličan i ako je star. Ima 2GB rama i osećam taj nedostatak. Hteo bih da odradim upgrade na 4GB, mislim da je dovoljno a i ne znam da li bi mogao više. Samo me interesuje da li mogu da uzmem bilo koju ddr2? U Cpu-z mi piše da su ove koje imam 400mhz. Jel mogu da uzmem neku sa većom frekvencijom ili?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da, da, znam. Nego nisam napisao. Eg1130, EU mislim da je. Jer ima valjda US i EU i ovaj za us ima valjda ati grafiku, tako nešto. S obzirom da mi je nemačka tastatura onda je EU


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da, to je taj. Samo što moj ima 2GB rama, 2x1GB i ima geforce ovaj od 1GB. Ja sam planirao da uzmem dve nove od po 2GB, mada ako može 8GB, sad se razmišljam. Ali ne vidim neku potrebu jer na ovaj procesor i HDD neće nešto toliko uticati u radu i 888gb rama. Znači mogu bilo koji ddr2 do 8GB na freq od 667mhz?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da ne otvaram novu temu, pozdraviću vas sve i postaviti jedno pitanje koje se tiče broja slotova za ram na mom računaru.
Naime, laptop imam od 2013-te godine, u pitanju je Samsung NP350E5X-S01HR i od samog starta sam ubeđen da imam dva slota za ram (koja sam inače popunio), kao što je navedeno i u specifikacijama za ovaj model na svim sajtovima:

ram.JPG

Jednom prilikom sam u task manager-u primetio da mi za ram piše Slots used: 2/4:

ram1.JPG

Nakon toga sam malo guglao, instalirao AIDA64 program da proverim detalje i tu se pojavljuju neka 4 slota za memorijski uredjaj, kanali A i B i svaki od tih kanala ima DIMM0 i DIMM1.

ram2.JPG

DIMM0 na oba kanala su ram memorije koje sam ja ubacio u laptop i o njima mogu da vidim informacije, a ChannelA-DIMM1 i ChannelB-DIMM1 su prazni i nema informacija. Da li su to možda neki slobodni slotovi za dodatni ram?

Hvala unapred!
 
Pozdrav! Imam hp6730b. Treba mi da bude malo brži i da ne koči. Jel treba da nadogradilm ram ili da HDD disk zamenik sa SSD?
 
Zavisi šta radiš na njemu i koji procesor imaš. To je prilično slab laptop za 2023-u, pa nije isključeno da ni ssd neće pomoći.
 
Imam ja HP 6715s sa Turion procesorom i upgrade na 4GB RAM-a i SSD ga je učinio ponovo upotrebljivim. Daleko je to od dobrog ali meni je služio u nedostatku boljeg. Windows 10 x64 radi sasvim pristojno.
 
Ne radim nista posebno. Treba mi samo za otvaranje jednog sajta. Ne igram nikakve igrice na njemu niti gledam nešto. Može li šta da se doda da bude bolji?
 
Pozdrav! Imam hp6730b. Treba mi da bude malo brži i da ne koči. Jel treba da nadogradilm ram ili da HDD disk zamenik sa SSD?
Ram moze do 8gb da se nadogradi, ssd bi isto mogao da se ubaci. Kao sto je vec neko napisao, pitanje je koliko je sve ovo finansijski isplativo za dosta star laptop.
 
Nazad
Vrh Dno