Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Samo realno gledam na stvari... Sve je moguce...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
A sta ako RN5 pro ostane samo za Indiju?! Cudan je ovaj potez da izbace uredjaj u Indiji i da se samo kod njih prodaje trenutno...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Danas je bila vest da će izaći o u Kini ali sa drugim nazivom i drugačijom kamerom. Verovatno će u isto vreme da predstave i mi band 3

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
I to me ne cudi... Xiaomi je to :) mora jos malo da zakuvaju...Malo im sto je Redmi 5+ isto sto i Redmi Note 5.. :)

Sada malo trazih...i nadjoh tu vest...
Ladno ce biti izbacen u Kini kao Redmi Note 5 i imati drugaciju kameru... :) nadam se normalnu, ne ovako ruznu... :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma neka bude i ovakva...samo da ne promene i stave neki omnivision... :O
 
Pa nego sta ce, nego OV. :) isti setup kao na A1 :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Salio sam se, ne znam.. Takav setup ima vec na 5X. Bice nesto bolje sigurno... Ali koliko vidim u zadnje vreme bas guraju OV senzore, pa ocekujem njihov.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To je bas smor...ovaj telefon je bas bio veci korak nared zbog tog sony senzora(naravno i zbog sd636), ako stvarno stave OV, bas ce biti downgrade... :(
 
Pa da, to je njihovo glavno trziste... nista cudno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ovo su sve nase pretpostavke, sacekacemo jos malo, pa da vidimo sta nam nudi Šomi... Po meni ako rese ovu ruznu kameru, mozda ga i uzmem u razmatranje :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Moj savet celajte zvanicni global. Xiaomi sabotira stvar sa global rom updejtima za uređaje koji su za PRC trziste.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nisam dobro razumeo, Redmi Note 5 Pro sa prehodne strane iz video klipa, koji ROM ima, Global ili PRC? U slučaju da stigne sa PRC ROMom ( telefon iz Kine), da li se može bez roota ubaciti Global ROM? I koja je mama PRC ROMa osim bloatwarea ?

Evo još jedan review, jedino mi smeta što u odnosu na trenutni Redmi Note 4x ima tastere u dnu ekrana umesto izvojene al navići ću se...
 
Poslednja izmena:
Moj savet celajte zvanicni global. Xiaomi sabotira stvar sa global rom updejtima za uređaje koji su za PRC trziste.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Naravno, samo global i bez ikakvog dodatnog cimanja, nije vredno niti je resenje. Samo moze dodatne probleme i nerviranje da donese.
 
Mozda ce cak i Mi Max 3 da predstave, nesto mi cudno da ce samo jedan model predstaviti, doduse najjaci...
Xiaomi is speculated to launch a successor to its Mi MIX bezel-less smartphone at the MWC 2018. Called Mi MIX 2S, the smartphone will come with an all-glass body. There were reports that the company was planning to launch a flagship Mi 7, but new reports suggest otherwise. Reports also suggest the company is unlikely to launch a Mi MAX 3, successor to its large-screen MAX 2 smartphone.

Sent from my Redmi Note 4x
 
Sada malo trazih...i nadjoh tu vest...
Ladno ce biti izbacen u Kini kao Redmi Note 5 i imati drugaciju kameru... :) nadam se normalnu, ne ovako ruznu... :)
Sent from my Mi A1 using Tapatalk

https://www.gizmochina.com/2018/02/...o-likely-launch-redmi-note-5-china-next-week/
Zihyuan’s Weibo post from last Friday hinted that the Redmi Note 5 arriving in China has stellar camera capabilities. The post had also included an image of Redmi Note 5 that carried a tagline “India’s camera beast.”
krastavac, mislim da ce ipak RN5 u kini biti ovaj kao iz indije "pro" verzija. Ali sacekajmo sledecu nedelju...

Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Ako se RN5 Pro iz Indije bude zvao u Kini samo RN5, to će onda biti vrhunac Šaomijeve stvarno de(b)ilne i zbunjujuće politike davanja imena modelima i trebali bi onoga ko im ovo smišlja pod hitno da zamene.
Samo da što pre izbace global verziju i da se slegne na do 200€, pa da nabavljamo.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako se RN5 Pro iz Indije bude zvao u Kini samo RN5, to će onda biti vrhunac Šaomijeve stvarno de(b)ilne i zbunjujuće politike davanja imena modelima i trebali bi onoga ko im ovo smišlja pod hitno da zamene.
Samo da što pre izbace global verziju i da se slegne na do 200€, pa da nabavljamo.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Stvarno su preterali sa nazivima modela, sto bi rekli ovde "lud zbunjenog".... Pa zar nemaju ni malo inspiracije za nazive svojih modela? Prave su skrtice shaomi kinezi na slovima i brojevima (mozda sa razlogom - $ ?)....

Sent from my Redmi Note 4x
 
Ma neka rn5pro bude u kini rn5...nemam problem sa tim...samo da sto pre stigne kod nas i da se cena stabilizuje, pa d'uzmemo :d
 
Koga zanimaju kodna imena - codename za Redmi 5 je "rosy", Redmi Note 5 je "vince", a Redmi Note 5 Pro je "whyred"...

Sent from my Redmi Note 4x
 
Zna li neko kada ce se pojaviti u prodaji otprilike?
Gledao sam na aliexpresu i nema ga nigde, cak ni pre-order.
 
Za sada ga ima samo u indiji i prva serija je rasprodata, pa se i tamo ceka...uskoro bi trebalo da bude predstavljen i u kini, pa ce se onda pojaviti i na aliexpressu i ostalim sajtovima... :)
 
Kaze jedan prodavac sa KP, u sledece dve, tri nedelje bi trebalo kod njega da se pojavi i to global verzija. Ne znam koliko je to moguce, neki su ovde pricali da kad se pojavi kod nas sa kineskim romom, tek za mesec, dva dolazi global..
 
Nazad
Vrh Dno