Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

protection film CHYI glass for Xiaomi Redmi note 5/note 5pro tempered glass for Xiaomi redmi 5/5 plus screen protector 9H 2.5D
http://s.aliexpress.com/zeMVNBrY?fromSns=Copy to Clipboard

Pronasao sam, hvala :D
Porucicu ovih dana.
 
Sto se telefona tice, brzina je fenomenalna. Brightness hoce ponekad previse da obori kad je na auto, neke animacije nisu 100% ispeglane, mogu reci da sam prezadovoljan sa sada. Kad budem stavio global rom pisacu detaljno.

Probaj da stavis osvetljenje na 20-30%, pa onda da stavis na auto, tada bi trebalo da ne ide mnogo nisko, tj, ici ce do tih 20-30%... :)
 
Jesu li nekome po danu napolju isprane i blede boje? Posebno primećujem po slovima na tastaturi. Zalepila sam zaštitno staklo koje sam dobila uz telefon pa da nije do njega? Mnogo je usko, ne ide do ivica, malo prekriva prednju kameru pa pravi senku i slike sa prednje kamere su takođe dosta blede.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
[emoji23]
02c906052a9cd79bdb469ec875e59a02.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
A za procesor stavili sd 636, znaju li oni uopšte koji telefon prodaju?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Koja je razlika između eu roma i ovog klasičnog global stable/beta roma?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Koja je razlika između eu roma i ovog klasičnog global stable/beta roma?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Eu je kineski rom prepeglan za evropsko trziste, licno preferiram EU romove u odnosu na global. P.S. kakav je zvuk na slusalicama?
 
Jesu li nekome po danu napolju isprane i blede boje? Posebno primećujem po slovima na tastaturi. Zalepila sam zaštitno staklo koje sam dobila uz telefon pa da nije do njega? Mnogo je usko, ne ide do ivica, malo prekriva prednju kameru pa pravi senku i slike sa prednje kamere su takođe dosta blede.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Do stakla 90%, mislim da sam pomenuo ranije, rodjaka od kad je stavila staklo na njen RN4 boje skorz blede i nekako je preglednost na suncu losa.
 

Prilozi

  • IMG_20180621_003041.jpg
    IMG_20180621_003041.jpg
    69.3 KB · Pregleda: 210
Poslednja izmena:
[emoji23]
02c906052a9cd79bdb469ec875e59a02.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ajde sto je win win pogresio, nego sto su Mi Srbija u pocetku imali brdo gresaka na postovima, kad god ih neko ispravi brisali komentare :D
 
Do stakla 90%, mislim da sam pomenuo ranije, rodjaka od kad je stavila staklo na njen RN4 boje skorz blede i nekako je preglednost na suncu losa.
Nije do stakla, i na A1 sam to imao. Stavi u podesavanjima displeja ovako i nece imati problem vise.
918825b1a3163ec3427c1585748d1535.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sestrin note 5 ima toliko zasićene boje da ne mogu da verujem da nekome treba jače od onoga što je standardno.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nije problem to. Kada izadjes na direktno sunce, ekran pojaca osvetljenje i kontrast izbledi slova. Tekst se lose vidi. U mesto da uradi kontra da pojaca crnu na tekstu, da se dobro vidi, on je smanji na nivo sive.
Sestrin note 5 ima toliko zasićene boje da ne mogu da verujem da nekome treba jače od onoga što je standardno.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Samo kratki off: šta mislite o ulefone power 3? Ima li šansu pored rn5?
 
@unique93

Auto mod, nisam ni znao da postoje modovi za nocno slikanje, toliko mi je (ne)bitna kamera :D
 
Nije problem to. Kada izadjes na direktno sunce, ekran pojaca osvetljenje i kontrast izbledi slova. Tekst se lose vidi. U mesto da uradi kontra da pojaca crnu na tekstu, da se dobro vidi, on je smanji na nivo sive.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Verovatno bi to moglo da se sredi nekim apdejtom. Takođe su mi slike i sa zadnjom i sa prednjom kamerom baš blede ako slikam nešto napolju ili na suncu. Ovo su mi slike od juče, kad slikam u kolima baš je bleda slika a to tek izgleda bledo na ekranu dok ne okinem, kao da je magla. U daljini sve normalno.
1af82709fc7045701956d16b99593a6e.jpg
6d02da61104ebc7888cab0cb728b9b2e.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ovde cu nesto menjana podesavanja ili se nesto zaglupelo...Probaj da resetujes kameru iz podesvanja u kameri.

uploadfromtaptalk1529568409651.png

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
@unique93

Auto mod, nisam ni znao da postoje modovi za nocno slikanje, toliko mi je (ne)bitna kamera :D

Da, da...ima ta dva moda, koja smanjuju sum, ali verovatno malo smanje i detalje... :)

@bojilica...preeksponira fotke, posto je enterijer automobila crn...vidi da kad fokusiras, spustis malo osvetljenje...tada ce ispasti kako treba... :)

@johnny73...mislim da je gorilla glass 3... :)
 
Koja je fora sa mi claudom? Na RN3 se secam da sam imao 25gb storage, sad imam samo 5
 
CN rom ima 25gb, Global 5 GB... serveri su u CN i u EU, zbog toga se razlikuje.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Pa i na RN3 sam imao global rom. U pocetku sam imao i tamo 5gb, ali su mi onda u nekom trenutku dali 25. Ja popunio oko 7gb i presao na custom rom i od tad ne znam sta se desavalo. Evo sad na RN5 vidim da imam 5gb, a 7 popunjeno :)
 
Poslednja izmena:
Verovatno kada si napravio nalog, imao si kuvani CN rom...pa ti je dodelio 25GB.
 
ne. davali su prošle godine u junu vip 25gb na godinu dana mislim za bodove na forumu ili besplatno. ne sećam se. sad ti je to isteklo i možeš ili da kupiš ili da brišeš nešto. ili da predješ na cn verziju [emoji11]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno