Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Стварно фејл са димензијама телефона, каним се већ дуго шта ћу од Xiaomija да купим, да ли А1 због тога што је мало бољи од Redmi Note 4, а опет има гори screen 2 body ratio и дужи је за 4 милиметра. Онда кажем ајде да не журим сачекаћу да видим шта ће RN5 да понуди, а њима као да то није било довољно и удри са још додатних 4мм дужине преко димензија А1 а чак 8мм веће од Redmi Note 4. Докле људи моји јел мора сваки телефон да буде преко 15цм дужине и који купци то у ствари траже тако и преферирају толике димензије није ми јасно..
 
Velika vecina, ukljucujuci mene ;):Mada tesko da cu zameniti moj RN4X za redmi 5 pro. Prosto, nemam potrebu.
 
Verovatno krajem marta verziju sa kineskim romom, a global verziju nekih mesec i po-dva posle toga... :)
 
Što se tiče performansi, sasvim je dobar pomak napred, naročito ako se uzme u obzir da je RN4 u odnosu na svog prethodnika imao samo bolje trajanje baterije.
 
Стварно фејл са димензијама телефона, каним се већ дуго шта ћу од Xiaomija да купим, да ли А1 због тога што је мало бољи од Redmi Note 4, а опет има гори screen 2 body ratio и дужи је за 4 милиметра. Онда кажем ајде да не журим сачекаћу да видим шта ће RN5 да понуди, а њима као да то није било довољно и удри са још додатних 4мм дужине преко димензија А1 а чак 8мм веће од Redmi Note 4. Докле људи моји јел мора сваки телефон да буде преко 15цм дужине и који купци то у ствари траже тако и преферирају толике димензије није ми јасно..
Fejl sa dimenzijama!? To je stvar ukusa.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Što se tiče performansi, sasvim je dobar pomak napred, naročito ako se uzme u obzir da je RN4 u odnosu na svog prethodnika imao samo bolje trajanje baterije.
E bas to...u jucerasnjoj raspravi zaboravih da pomenem. Sad se svi kunu u rn4 i smatraju da je rn5 pro mala nadogradnja u odnosu na rn4, a zaboravljaju da taj isti rn4 nije imao jednu bolju karajteristiku od rn3 (cak je u necemu bio i losiji), sem pomenutog stedljivijeg procesora.
 
Ovaj telefon je za nove ljude koji nisu hteli da uzmu starije Xiaomi telefone zbog kamerice. Vi koji ste se pregadili (kako ko) to ne vidite kao upgrade.
 
Evo jednog testa pro modela...kamera je stvarno odlicna... :)

http://www.firstpost.com/tech/revie...he-competition-is-inching-closer-4348837.html

Imate galeriju na flickr-u sa sample fotkama u full rezoluciji...a evo par komada, da vidite kako to izgleda... :D

iso 1600
https://www.flickr.com/photos/101556126@N05/40259314491/in/album-72157665727559538/
https://www.flickr.com/photos/101556126@N05/39361587665/in/album-72157665727559538/

tu je i cela galerija...tipa ove fotke na iso 1600 nemaju mnogo suma, ali im fale i detalji, ali svakako to moze malim poostravanjem da se sredi... :)
 
Slika skoro kao sa Gcam :)
 
Cak i onaj selfi sa prednjom kamerom na iso 6400 izgleda skroz ok... :)

Kako li ce tek raditi sa gcam... :D
 
ove fotke stvarno izgledaju neocekivano dobro. stvarno steta sto je ogroman ili sto bar nema manja varijanta
 
Ma dok ne dodje nekom odavde u ruke sve je to diskutabilno :p
 
Gledam sad...pa huawei mate 10 lite i honor 7x imaju takodje micro usb ulaz umesto usb-c...a to su glavni konkurenti rn5pro, plus su i skuplji, tako da ne vidim zasto je mana sto rn5pro nema usb-c...ipak je ovo najniza klasa i verovatno ce sledeca generacija imati...meni uopste ne smeta...da li bih voleo, da, ali okej je i ovako... :)
 
Mana je sto je kinez, neizvikani brend kao Huwaei, pa eto "review-erima" smeta.... Lagano novi best buy u klasi bez konkurencije, slicno kao Redmi Note 3 i Redmi Note 4X.
 
Pa nije bas tako, svaki review koji sam gledao nedostatak USB c konektora je naglašen kao mana. Drugo je što pomenuti modeli nisu izazvali ovoliku pažnju pa samim tim se stiče takav utisak.
 
Ajmo ovako: Sta je tu tolika mana sto je micro USB umesto usb type c? Konkretno, dakle mana u praksi, ne na papiru.
 
Valjda neće početi da šaraju sa senzorima kamere kao u prethodnim Note modelima, a to što nije usb-c je najmanji problem. Ionako sam nabavio par veoma kvalitetnih micro usb kablova, da su stavili c verziju opet bih morao da naručujem. Šta su rekli za brzo punjenje, koju verziju podržava?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ne bi trebalo da mogu da saraju sa senzorima jel je dual cam.
Mislim da moraju da budu senzori istog proizvodjaca da bi to radilo...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Valjda neće početi da šaraju sa senzorima kamere kao u prethodnim Note modelima, a to što nije usb-c je najmanji problem. Ionako sam nabavio par veoma kvalitetnih micro usb kablova, da su stavili c verziju opet bih morao da naručujem. Šta su rekli za brzo punjenje, koju verziju podržava?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Qualcomm Quick Charge 2.0.
 
Pročitao sam kod Indusa da će u martu, aprilu biti update sa face recognition i snimanje 4 k. I to Sam na više mesta video.
Ne znam da li ste primetili da ima NFC, što može da bude vrlo korisna stvarčica

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Fejl sa dimenzijama!? To je stvar ukusa.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Није ствар укуса ако већ имаш моделе као што су Mi Mix, Mix2, Note 3, Redmi note 5, Mi A1 и још доста модела који сви прелазе 15цм.
Шта ја или ми да радимо који нећемо телефон преко 15цм, не бих рекао да нас баш толико мало има и да тржиште нема захтјеве за мањим телефонима?
 
Није ствар укуса ако већ имаш моделе као што су Mi Mix, Mix2, Note 3, Redmi note 5, Mi A1 и још доста модела који сви прелазе 15цм.
Шта ја или ми да радимо који нећемо телефон преко 15цм, не бих рекао да нас баш толико мало има и да тржиште нема захтјеве за мањим телефонима?
Nije stvar ukusa? Tebi se ne svidja, a najmanje 10.000.000 ljudi je kupilo telefone tih dimenzija i prezadovoljni su. To je kad bi počeo da me ubeđuješ da je partizan bolji od zvezde [emoji23] ili neka rasprava oko kola. Tebi se ne sviđa, meni se sve sviđa. Mislim, besmislena rasprava

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Mislim da su neki sweet spot, ako racunamo bezele kao sto imaju novi xiaomi telefoni, ekrani od 5,5-5,7 inca...lepo bi lezali u ruci, bili bi poprilicno kompaktni...steta sto svi jure tih 6 inca, a bezeli i dalje poprilicno veliki. :)

Ja imam lg g3, koji je poprilicno sirok telefon, siri od konkurencije, i planiram da ga zamenim, i za sada mi rn5pro najvise odgovara...ali bih takodje voleo da je ekran manji za 0,2-0,4 inca... :)
 
Uvek mozes da dodas lovu i za 300e uzmes Mi Note 3 :)
 
Naravno da nisi.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno