Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Ja sam sa vama :)
 
Jel koristi neko enkripciju sa custom ROM-om? Kako funkcionise process flashovanja? Da li svaki recovery podrzava enkripciju? Koji recovery koristite?
 
Gde može da se kupi kvalitetna baterija za ovaj mobilni ?
 
Pfff preterali su ga vala. Samo jedna nadogradnja za Global model.

Koristim već neko vreme Evo X android 11, skroz dobro radi.

Gde može da se kupi kvalitetna baterija za ovaj mobilni ?
Moram i ja u skorije vreme uzeti bateriju, drži mi 5-6h SoT-a maksimalno, čini mi se uvek prazan. Videh da ima na KP baterija za 15ak eura, ali ne znam kakve su. Na aliju su uglavnom cene oko 8-9 dolara.
Isto već nekih 7-8 meseci imam solidan burn in uz pola desne ivice ekrane, eh ti Tianma paneli :D
 
Nisam nasao temu samo za Redmi 5 telefon, nadam se da nije problem da ovde postavim pitanje. Naime, pre 2 godine, tacnije 24.04 kupio sam ocu Redmi 5 telefon kom je garancija istekla 24.04.2021 i 25og telefon je sam od sebe prestao da se puni. Dakle kada ga zakacim na punjac nista se ne desava, a kada ga zakacim za kompjuter takodje se nista ne desava, tj. na ekranu telefona nista ne iskace. Jedini nacin da se telefon napuni jeste tako sto se skroz ugasi i onda se stavi na punjac, upali se bela lampica i telefon se onda puni. Nije do kabla, nije do punjaca, nesto je do telefona. Zanima me ima li ko predstavu sta moze biti problem? Da li je baterija ili je ona plocica za punjenje? Takodje, baterija kada se na ovaj nacin napuni kao sto sam naveo drzi jedan dan i procenti joj naglo opadaju. Za 4-5h ne koriscenja opadne sa 100% na 70%. Telefon nije upadao u vodu niti je ispadao, samo se odjenom javio ovaj problem.
 
@MasterChief2 iste simptome sam imao na note 5 pro telefonu(što se tiče punjenja), dža bu, flet kabal se malko izvukao iz charging porta...
 
Resen problem. Kada sam otvorio telefon primetio sam da desna strana kabla ne ulazi skroz do kraja u konektora za punjenje. Sa iglom sam iscackao i ocistio konektor i izvadio sam bas ogromnu kolicinu prasine i nakon toga telefon je proradio.
 
Ja sam gledao ovde



Ne bih naručivao iz inostranstava, ako kod nas može da se kupi sa garancijom od 6 meseci
Narucio sam bateriju od ovog prodavca i nisam zadovoljan.

Telefon koristi keva. Malo Viber-a, oko sat vremena obicnih poziva, samo wifi ukljucen i baterija jedva izgura 24h...
 
Ja ne znam na koju foru, koristim ga skoro 3 godine, arcio sam ga za sve pare, punio kako stignem i evo baterija originalna u njemu drzi skoro pa kao prvog dana.
 
drži i meni, samo se nadula
 
Ja sam gledao ovde



Ne bih naručivao iz inostranstava, ako kod nas može da se kupi sa garancijom od 6 meseci
Sestri sam uzeo ovakvu bateriju za Mi A1, sa tim xiaomi logom. Ne u toj radnji. Telefon je jedva drzao ceo dan i posle 3-4 meseca baterija crkla skroz. Telefon se gasi cim ga skines sa punjaca. Garancija bila 3m.
 
Hvala na podeljenom iskustvu. Izgleda da ću ovako nadutog da ga čuvam dok skroz ne crkne. I ovako mi samo služi kao daljinski i za muziku.
 
Posto mi je Mi 11 Lite 5g na servisu,prinudjen sam da posle duze vremena koristim Redmi Note 5 Pro.Nusantara Rom-ovaj nivo mogucnosti kastomizacije nikada nisam vidio na telefonu.A telefon prebrzo radi.Fenomenalno.
 
Moze li preporuka za provereno dobru zamensku bateriju za Note 5?
 
Neka preporuka za custom rom? bitno je da google maps radi bez problema
 
Ćao svima, ima li iko držaš SIM kartice a da mu ne treba?

Na KP nema na stanju, a trebaće mesec dva sa dođe iz Kine.
Izgubili mi držač u servisu majstori...
 
Pa vrati im, njihovom krivicom imas nefunkcionalan uredjaj. Kao da si otisao za zamenu baterije, a oni ti pri zameni razbiju ekran i kazu to je to, baterija nova.
 
Nazvao sam ih i nabavili su novi slot za koji sat.

Fora je što sam im odneo telefon na popravku, da bi stojao on tamo pola godine da ga nisu uspeli popraviti. I naravno na mojoj insistiranje vratili su ga (otpisan bio, rekli da se ne može popraviti).

Usput sam ga ja uspeo popraviti sam, ali ono, treba mi slot kartice
 
Da li neko ima staru bateriju zaovaj fon, neku koja mu ne treba a jos uvek je nije bacio?
 
Nazad
Vrh Dno