Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Pozdrav ljudi,
pre neki dan sam pazario RN5 4/64
Uradio update neki od 411 mb.
Prethodne telefone koje sam imao, nikada nisam rutovao zato što se u to ne razumem kako i na koji način pošto sam laik po tom pitanju. Tako da neću ni ovaj rutovati. Instalirao sam par aplikacija i koristim ga sa Nova launcherom.
Poprilično sam zadovoljan.Ipak imam dva pitanja. Prvi je vezan za kameru. Jako sam zadovoljan kako pravi fotografije sa zadnjom kamerom. Ono što bih pitao je vezano za prednju,tj. selfi kameru. Sve slike koje fotografišem prednjom selfi kamerom su mi nekako jako svetle,nekako "bele" bez nekih živih boja. Šta bi tu mogao biti problem? Ili je to jednostavno tako.
Jednu malu zamerku što sam do sada primetio je ipak zanemarljiva a to su boje za led notifikacije. Koliko sam video, ima samo bela boja za notifikacije. Na RN3 koji sam imao je bilo više boja,pa sam mogao da biram boju za sms, propušten poziv,viber,e mail... No, ta zamerka je ipak zanemarljiva.

Drugo pitanje koje bih postavio, da li ima neki tutorijal nekog podešavanja. Kako je najbolje podesiti telefon. Mislim na to koje sistemske aplikacije mogu da se brišu,kako podesiti štedljivost baterije,osvetljenje...Neke slike ili tutorijal kako je najbolje podesiti telefon,a da se ne radi root.

Hvala.
 
Ima zasicenije boje, ali ta kalibracija dovodi do problema opisanog u prehodnim postovima...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Nije zbog toga Kide taj problem. Taj problem (koji je inace retkost) se javljao i pre na RN4 na tianma displejima koji nema zasicene boje :) E sad zamislite koliko indijaca ima RN5 (pro) pa opet ima vrlo malo postova na tu temu image retention-a (burn-in). To je dakle mali broj, a "problem" se opet moze softverski resiti.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi,
pre neki dan sam pazario RN5 4/64
Uradio update neki od 411 mb.
Prethodne telefone koje sam imao, nikada nisam rutovao zato što se u to ne razumem kako i na koji način pošto sam laik po tom pitanju. Tako da neću ni ovaj rutovati. Instalirao sam par aplikacija i koristim ga sa Nova launcherom.
Poprilično sam zadovoljan.Ipak imam dva pitanja. Prvi je vezan za kameru. Jako sam zadovoljan kako pravi fotografije sa zadnjom kamerom. Ono što bih pitao je vezano za prednju,tj. selfi kameru. Sve slike koje fotografišem prednjom selfi kamerom su mi nekako jako svetle,nekako "bele" bez nekih živih boja. Šta bi tu mogao biti problem? Ili je to jednostavno tako.
Jednu malu zamerku što sam do sada primetio je ipak zanemarljiva a to su boje za led notifikacije. Koliko sam video, ima samo bela boja za notifikacije. Na RN3 koji sam imao je bilo više boja,pa sam mogao da biram boju za sms, propušten poziv,viber,e mail... No, ta zamerka je ipak zanemarljiva.

Drugo pitanje koje bih postavio, da li ima neki tutorijal nekog podešavanja. Kako je najbolje podesiti telefon. Mislim na to koje sistemske aplikacije mogu da se brišu,kako podesiti štedljivost baterije,osvetljenje...Neke slike ili tutorijal kako je najbolje podesiti telefon,a da se ne radi root.

Hvala.

Za prednju kameru iskljuci Beaty mod...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
05a6eb1a2b4b5d987f51f823659e78fb.jpg
 
Poslednja izmena:
Jeste, jeste :) Zasto kada smanjis preko kcal za 10% nestane problem ?
Takodje kada setup prebacis na "cool" , problem nestane... razmisli malo :) :) :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@spaxon
Pošto mi je podešavanje na srpskom, da li je to da kliknem na onu opciju "Lepota" pa kad kliknem tu ima neki krug kao varijanta disabled i brojevi 1 2 3 4 5. Pa da kliknem na taj krug?

Edit:
Jeste, To je to spaxon.
Hvala. ;)
 
Poslednja izmena:
@spaxon
Pošto mi je podešavanje na srpskom, da li je to da kliknem na onu opciju "Lepota" pa kad kliknem tu ima neki krug kao varijanta disabled i brojevi 1 2 3 4 5. Pa da kliknem na taj krug?
Tako je, postavio sam u mom predjasnjem postu screenshot...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jeste, jeste :) Zasto kada smanjis preko kcal za 10% nestane problem ?
Takodje kada setup prebacis na "cool" , problem nestane... razmisli malo :) :) :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Na nekim displejima i to veoma retko :) :) :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Super.
Sad mi samo ostaje kako da ga najbolje podesim. Koje aplikacije mogu deinstalirati,kako podesiti štedljivost baterije i još nekih opcija da radi kao sat.
Mada i sada radi kao sat, al ipak, možda je nešto podešeno što ne bi trebalo,pa nije na odmet i pitati.
Inače,oduševljen telefonom.
Sad na aliexpress da vidim neke nillkin case da naručim,zaštitno staklo i to je to.
 
U narednom periodu nadam se ca cu ugrabiti model RN5 4/64GB model pa nadam se da ce me sluziti. sad je cijena nekih 210 eura.

Nadam se da nece biti problema sa displejom, mada ako je problem do sistema onda to nije problem.

Kad ce izbaciti MIUI jel se zna datum izlaska?
 
Burn in i image retention nije isto... burn in je trajan problem, image retention "trenutan".

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ako se ne varam na stock miui ne moze da se podesava kalibracija boja tj. da podes RGB slajdere na 90% recimo?
 
Ne moze, mora custom kernel koji podrzava kcal.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Steta. Ali svakako mislim da nije normalno da se to pojavljuje posle par dana, mislim ne pojavljuje se svima vec samo pojedinima, sto znaci da je neka manja serija pogodjena tim.
 
Stavite svi istu ikonicu , pa probajte da drzite ekran neko vreme ukljucen(radi testa)i onda cemo znati kako i sta :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Koliko od vas je imao problem sa displayom na Xiaomi Note 5?

Jel Redmi 5 plus imao taj problem?
 
Ja nemam problema.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, da se i ja uclanim u klub vlasnika RN5 i da prijavim jednu bizarnu manu u odnosu na RN4 :) Kroz naocare sa polarizujucim staklima se ne vidi nista na ekranu kad se gleda dok je u vertikalnom portrait modu :) Eto da znate da se ne iznenadite ovim kao ja, inace je telefon zver :)
 
To je zato sto i ekran i naocare imaju polarizacioni filter i kada se ta dva ukombinuju, ne vidi se nista... :D

Za clana koji je pitao za fotke sa prednje kamere...Redmi Note 5 zna da preeksponira fotke, tj, ispadnu mnogo svetlije i treba samo pre fotkanja da se smanjim malo ekspozicija i onda ce izgledati koliko toliko ok...Mi 6x ima bolju kameru sto se toga tice, mnogo bolje eksponira, pa i fotke ispadnu bolje... :)
 
Ako nekom treba manuelni fokus, neka proba Freedcam...probao sam na redmi note 5a i radi...ko je otkljucao i camera 2 api, ona i to podrzava, tako da moze i preko nje da se koristi full manual mod... :)
 
Super.
Sad mi samo ostaje kako da ga najbolje podesim. Koje aplikacije mogu deinstalirati,kako podesiti štedljivost baterije i još nekih opcija da radi kao sat.
Mada i sada radi kao sat, al ipak, možda je nešto podešeno što ne bi trebalo,pa nije na odmet i pitati.
Inače,oduševljen telefonom.
Sad na aliexpress da vidim neke nillkin case da naručim,zaštitno staklo i to je to.

Možeš da odeš u podešavanju na o telefonu, da brzo dodiruješ par puta miui verziju dok ti se ne uključi opcija za programere koja će se posle naći negde u podešavanjima. U opciji za programere možeš da povećaš optimizaciju memorije, da smanjiš animaciju pa da ti telefon bide brži, da ti prikazuje otiske dok kucaš na ekranu...
U opciji bezbednost možeš da nađeš auto pokretanje gde obeležiš viber, wa, msg i slične app da ti se ne desi da popustiš neko obaveštenje.
U task menadžeru možeš da zaključaš neke aplikacije da se ne optimizuju, ako ima potrebe.
Kod mene u podešavanju baterije samo je podešeno da od 00 do 8h štedi. A pojedinačno za svaku aplikaciju nisam podešavala ništa a i nema potrebe. Može da se podesi da nema navigacione trake na dnu, već da se upravlja gestovima što mi je cool. Ma ima svašta, treba da eksperimentišeš. Probaj i evie launcher, godinama sam koristila novu dok nije počela da pada, sad mi je ovaj evie potpunija app.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam imao retention, ali se to samo videlo u tapatalku, i to bela bench ikonica koju držim na desktopu [emoji3] i u jednom trenutku se videlo ono "mi" koje je stajalo na ekranu tokom jednog apdejta. Čim sam stavio podešavanje boja displeja na cool, retention je nestao. Evo sad zagledam svako malo vremena, ali nema.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel postoji eye saver/blue light filter opcija?
 
Postoji read mode. To je to odprilike

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Gcam vs Stock. Low light u sobi, ne bas mrak. Odlicna je i stock kamera.
e56a389b9a7eed505e6f59194dfc7e86.jpg
cb2968d20d3924820410a19b76330134.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sredili su malo kameru, koliko vidim, nije vise toliko daleko od gcam...e sad, ovo je ubaceno preko tapatalka, pa je dosta detalja izgubljeno... :)
 
Sto su uslovi losiji, razlika se sve vise primecuje, tj. prednost gcam.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno