Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Cekaj bre...pa sd636 je mnogo blizi sd660 nego sd625...sigurno je 20 posto jaci od sd625 sto je lep update... :)
 
Srbi postali I dizajneri telefona..
Toliko pljuvanja za kategoriju do 250€. Sta biste vi sd 835 I leica optiku za ove pare? Ne budimo smesni, a dizajn je kako kome. Ako vam se ne svidja ima I drugih modela I proizvodjaca

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Jel pro nema dac?
Ako sam dobro razumeo neki članak, svi SD6xx imaju DAC koji je zaključan (softvrski), odnosno parcijalno otključan.
Ima Magisk modul koji na RN5+ otključava kompletan DAC pa zvuk šiba extra.
Potraži malo ili pogledaj u temi o RN5+ gde mislim da je neko okačio link ka tom uputstvu za otključavanja svih DAC f-ja.
 
Ne znam jer nisam stigao da probam. Ne znam cak ni za koji fon je modul tj. da li ima veze za kojii je fon ili je modul univerzalan :(

Послато са Mi A1 користећи Tapatalk
 
Cim ti je neki model telefona najprodavaniji onda je taj i vodeci(drugo je flagship model). Na njemu kompanija planira da zaradi najvise a to je svakako Redmi Note serija. Pricate SD636 je blizu SD660 a SD 660 je blizu SD835. Jel to znaci da je SD636 takodje blizu 835tici ? Druga oznaka druga kategorija. Jedno je pljuvanje necega a drugo je komentarisanje,jel se sad svela polemika na to da oni kojima se nesto ne svidja su pljuvaci ? Isuvise lici na iPhone (sa zadnje strane) i zbog toga veliki "-" od mene. Neko je napisao sta je bolje od EN5Pro za 250e pa recimo za taj novac povremeno mozes da nadjes MN3 koji je bolji. Ako nista pogledajte spisak senzora itd koje sadrzi MN3 pa OIS itd.. Xiaomi se ne kupuje zbog kamere mada nije kamera losa nego softver za obradu. To sto moze da se ubaci GCam to ne znaci da opcija za svakog. Malo vise postovanja prema osobama sa kojima komuniciramo,polemisemo bice bolje za sve.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pa šta su drugo nego pljuvači kad nalaze svakojake mane telefonu u ovoj cenovnoj kategoriji? Zvučiš besno jer se RN5Pro približio Mi Note 3 ili se to meni samo čini?
Bitno je da je RN5Pro dobio značajno unapređenje čipseta i kamere, malo viša cena je bila očekivana.
 
Jasta. Generalno, svaka roba ima svoga kupca a o "ukusima" ne vredi raspravljati.

Послато са Mi A1 користећи Tapatalk
 
Meni nije toliko problem dizajn, koliko to da ovo nije telefon nego fablet. 6 inca je ogromno sa ovolikim bezelima. Da je cijeli telefon u ekran (kao na S8) pa ajde nekako. Za nas koji ne nosimo torbice i razna cuda, ovaj telefon ne moze da stane u dzep. Xiaomi sad gura telefone sa minimum 5,7", jasno je da ljudi najvise traze sto veci ekran, ali valjda uskoro ponude nove modele sa makar 5,5" i za nas koji ne patimo za ciglama.
 
Telefon je praktično istih dimenzija kao Redmi note 4, veći ekran je samo plus. Čitajte malo.
 
Najbolje uzmite RN5 Pro pa odlucite on ili A1 kao neogeo batara. [emoji13] [emoji16]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Redmi Note 5+ aka Redmi Note 5 je vrlo malo veci nego A1 od 5.5" ali lepse lezu u ruci zbog 18:9 odnosa... I nije cigla uopste, lakse se koristi jednom rukom nego RN4 ili A1.
 
Lakše se koristi za swipe al meni najčešće treba notification bar koji je sa 18:9 nedostižan

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja nema sta da citam, ja sam imao telefon vec i testirao ga...Znam sta pisem.

@zigic

Pa na MIUI swipe down na bilo kom delu ekrana spusta not.bar... ne moras da radis swipe sa vrha.
 
7,6mm je duzi. RN4 je 151mm, a RN5 pro 158,6mm. Citaj malo..

Razlika od 7mm ga svrstava u kategoriju cigli? Imaš redmi 5.

Neće Xiaomi praviti manje telefone slične konfiguracije, izbacili su Redmi 4 pro kad i Note 4 pa se slabo prodavao.

Samo je trebalo R5Plus da ostane R5Plus a pro da se zove RN5.
 
Poslednja izmena:
Treba sačekati malo vremena da prođe, pa će stvari biti mnogo jasnije. Ovo govorim na osnovu iskustva pri kupovini RN4, kada sam krenuo da čitam temu od samog početka. Na samom startu, samo MTK X20, verzija 3/32GB. Masa i tada prilično zadovoljna telefonom. Posle je utrčao SD 625 sa 4/64GB, što je dodatno popravilo situaciju. Možda nas i ovde Xiaomi iznenadi sa nekim modifikacijama prezentovanih modela, bolji proc, još bolji senzor kamere... Druga stvar, prve opipljive i objektivne rezultate ćemo imati kada neko od poštovanih članova foruma bude provrteo telefon kroz ruke i iz prve (dve) ruke da svoj sud o telefonu. Ako PRO verzija bude u rangu 220-230 evra, sasvim prihvatljiva cena, za telefon koji je solidna nadogradnja iovako vrlo dobrog RN4. Strpljenje je majka mudrosti, ja se nadam da će ovo biti pun pogodak kada se stvari dodatno razviju.
 
Razlika od 7mm ga svrstava u kategoriju cigli? Imaš redmi 5.

Neće Xiaomi praviti manje telefone slične konfiguracije, izbacili su Redmi 4 pro kad i Note 4 pa se slabo prodavao.

Samo je trebalo R5Plus da ostane R5Plus a pro da se zove RN5.
I mene plasi da Xiaomi ne planira manje telefone da pravi. Ako nastavi sa ovim velicinama, moj sljedeci telefon definitivno nece biti Xiaomi. Nadam se ipak da nisu toliko ludi da prave telefone za samo jednu ciljnu grupu kupaca.
 
Treba sačekati malo vremena da prođe, pa će stvari biti mnogo jasnije. Ovo govorim na osnovu iskustva pri kupovini RN4, kada sam krenuo da čitam temu od samog početka. Na samom startu, samo MTK X20, verzija 3/32GB. Masa i tada prilično zadovoljna telefonom. Posle je utrčao SD 625 sa 4/64GB, što je dodatno popravilo situaciju. Možda nas i ovde Xiaomi iznenadi sa nekim modifikacijama prezentovanih modela, bolji proc, još bolji senzor kamere... Druga stvar, prve opipljive i objektivne rezultate ćemo imati kada neko od poštovanih članova foruma bude provrteo telefon kroz ruke i iz prve (dve) ruke da svoj sud o telefonu. Ako PRO verzija bude u rangu 220-230 evra, sasvim prihvatljiva cena, za telefon koji je solidna nadogradnja iovako vrlo dobrog RN4. Strpljenje je majka mudrosti, ja se nadam da će ovo biti pun pogodak kada se stvari dodatno razviju.
Pa RN4 SD625 su izbacili zbog Indije, jer tamo ne moze da se prodaje MTK.

Ovo sada, to je sto je...sada slede Mi Max 3, Mi Note 4, A2, Mi 7...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Redmi Note 5+ aka Redmi Note 5 je vrlo malo veci nego A1 od 5.5" ali lepse lezu u ruci zbog 18:9 odnosa... I nije cigla uopste, lakse se koristi jednom rukom nego RN4 ili A1.
Nema teorije. Uži je pa olakšava ali je duži i zaobljeniji/klizaviji tako da je možda praktičniji za kucanje ali po displeju i za samo držanje u ruci... Da ne pričam o gornjem delu displeja. U najboljem slučaju isti su po pitanju rukovanja. Čim kreneš palcem ka gore telefon iskliza kao S8, i svi ti dugački, uski a klizavi. Moje neko mišljenje.

I dalje svi forsiraju priču da je dobar za ove pare. Ja samo kažem da su prethodni modeli bolji za osetno manje pare ili konkurencija za nešto veće pa i iste.
 
Za to sto je klizav, postoji maskica.(ova sto ide telefon ima odlican grip)...
Da li si drzao telefon u ruci ? Ili pricas samo na osnovu specifikacija ?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
^^
Istina je što kolega priča . S8 koji je uži od minote3 za korišćenje mi je bio teži nego navedeni telefon. Ne znam zašto je to tako , možda zbog izduzenosti moba i lošije preraspodele težine na ruku

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Samo cekam kad ce da krenu sale Meni je uzi ali duzi [emoji39]
 
Za to sto je klizav, postoji maskica.(ova sto ide telefon ima odlican grip)...
Da li si drzao telefon u ruci ? Ili pricas samo na osnovu specifikacija ?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Samo na osnovu slika, videa i specifikacija, kao i iskustva sa nekim drugim 18:9 modelima (S8, Redmi 5+, Mate 10 Lite). Smatram da je sve to na istu foru, isti koncept, plus kažem znam koliki je Note 4, kakve su mu ivice, ne znam kako nešto skoro 1cm duže i klizavije može biti lakše za korišćenje jednom rukom. Možda za kucanje na tastaturi koja je u donjih 30% displeja, neki drugi vid korišćenja (ne samo notifikacije i šta ti ja znam, gotovo sve aplikacije glavni bar imaju u gornjem delu, prvi vrhu). Da se razumemo, što se tiče estetike i praktičnosti, jedina zamerka su mi bezeli sa strane i zaobljenost pozadi, telefon inače danas retko koji može lepo da se koristi jednom rukom tako da ta neka priča ne pije vodu. Za čoveka normalne građe, sve preko 5" uopšte nije praktično za korišćenje jednom rukom. Mogu do sutra da smanjuju bezele kada izduže telefon, naprave ga oblog k'o sapun, klizavog, itd.

Meni mnogo više bodu oči kamere. Još od Note 3 pa i nekih ranije modela, defakto je samo kamera imala ozbiljne nedostatke. Sve one sitnice su sitnice (mada kada sakupiš 7 sitnica...al pričam uopšteno). Kamera, kamera i kamera. Te priče o gcam itd ne piju vodu. Prosto onda najbolje uzeti tamo neki š brend što ima Snapdragon 820 j 16/20mp, šta ti ja znam pa juriti custom romove, modove, itd. To prosto nije nešto što plaćamo i nešto što.opravdava kupovinu nekog modela. Kamera je s*anje na svakom Xiaomi modelu u poređenju sa konkurencijom u svim cenovnim grupama. Od Redmi, preko Redmi Note i Mi Note do Mi serije. S.R.*.Nj.E. Sa druge strane ta ista konkurencija iako pojede Xiaomi model u tom segmentu, donekle isparira sa kamerom, performanse su žestoko na strani Xiaomi modela. Sve se svodi na izbor, ne može svaki segment da bude dobar ni za 500e, kamoli za 200e ali Xiaomi jedne iste modele sa istim.boljkama i nedostacima izbacuje, samo menja nazive i tržišta. Uopšte ne radi na poboljšanju tih nekih stvari. Za svaki njihov model ista priča - dobre performanse, dobra izrada, odlična baterija, prosek displej, ispod proseka kamere.
 
Jesi li ti uopšte pročitao recenziju MI Note 3 modela. Trenutno jedna od boljih opcija što se tiče kamere na tržištu pogotovo kad se pogleda cena.
 
Mi Note 3 ima bolju kameru od S6, ip 6, G5, Moto (valjda) Z, Huawei P9, 6P?
 
Mi note 3 ima krš kameru u LL uslovima. To je jedina istina.
Xiaomi sw za kameru je blagi užas , verujem da su u toj kategoriji ZTE ,meizu i oppo godinama ispred njih.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pazi, ja koliko vidim, xiaomi ima slicne kamere kao razni huawei, honor, meizu telefoni u njegovoj klasi...ok, mislim da bi bilo kul da xiaomi ubaci skroz manuelni mod, ostalo je, cini mi se poprilicno konkurentno...ne vidim da honor 7x ili huawei mate 10 lite ima mnogo bolju kameru od r5+...jos kad mu se ubaci gcam, oduva ih lagano, a bas ta konkurencija u vecini slucajeva nema mogucnost za instaliranje gcam aplikacije.... :)
 
Xiaomi ima dobar hardver(kameru), ali los softver. To je tako i tesko da ce tu nesto u skorije vreme da se promeni...Mozda bude malo bolje sa MIUI 10, ali ne verujem...tako su obecavali da ce Miui 9 imati bolji algo nego Miui 8, ali po meni nema razlike...Sve je to manje-vise ostalo isto.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno