Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Au brate, al je tebi dosadno da svako malo flesujes telefon.
 
Pozdrav, kupujem mobitel i izbor mi se trenutno sveo na MI A2 i RN5. Čitajući forum o jednom i drugom mobitelu nisam uspio shvatiti što je točno gcam.
Odnosno s obzirom da MI A2 dolazi sa andorid one sustavom i u njega je stavljena xiaomi aplikacija za kameru zato što android ne podržava dual kameru(ako sam dobro shvatio?).
Zašto onda na RN5 stavljati gcam?
Ukratko, gcam aplikacija pravi bolje slike od aplikacija kamera koje dolaze na A2 i RN5 (ali i dosta drugih telefona)... Zbog toga svi pričaju o tome i ubacuju u telefon...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Ukratko, gcam aplikacija pravi bolje slike od aplikacija kamera koje dolaze na A2 i RN5 (ali i dosta drugih telefona)... Zbog toga svi pričaju o tome i ubacuju u telefon...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Gcam je port od kamera aplikacije sa Google Pixel mobitela. Kao takva je najbolja i izvlači maksimum iz svakog senzora. Jedino ovisi o čovjeku koji radi port da li će raditi ok ili ne.

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
 
Videh na netu da su cene ovog telefona u prodavnicama u Balkanskoj u Beogradu izuzetno povoljne, povoljnije nego na kupujemprodajem, pa se razmišljam tamo da ga pazarim... Ili neko ima bolju ideju, pouzdanog prodavca? Ako nije dozvoljeno na forumu, svaka preporuka je dobrodošla u pp :)

Sent from my Redmi Note 6 using Tapatalk
 
Videh na netu da su cene ovog telefona u prodavnicama u Balkanskoj u Beogradu izuzetno povoljne, povoljnije nego na kupujemprodajem, pa se razmišljam tamo da ga pazarim... Ili neko ima bolju ideju, pouzdanog prodavca? Ako nije dozvoljeno na forumu, svaka preporuka je dobrodošla u pp :)

Sent from my Redmi Note 6 using Tapatalk

Kupio ja RN5 u Balkanskoj kao i dosta ljudi oko mene, ali u razlicitim prodavnicama. Niko nije imao nikakvih problema za sad.
 
Kupio i ja u Balkanskoj rn5 letos.
 
Da li se može samo bootovati TWRP bez da se instalira kako bih flešovao custom ROM?
 
Instalirao sam xiaomi.eu. Kako sada povratiti podatke koje sam bekapovao preko Mi Clouda? Krenulo je samo vraćati sve što sam bekapovao ali je odjednom stalo i sada nikako ne mogu pokrenuti ponovo.

Edit: Riješeno
 
Poslednja izmena:
Ima.li negde opcija da se auto hide buttons na dnu (recent, home, back bar)?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koji auto punjac preporucujete?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ima.li negde opcija da se auto hide buttons na dnu (recent, home, back bar)?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Imas da oh isključis i onda je milinica, brzo se naviknes na gestures [emoji4]

RN 5
 
Poslednja izmena od urednika:
Imas da oh isključis i onda je milinica, brzo se naviknes na gestures [emoji4]

RN 5
Da, znam za Full screen mode. Mislio sam na auto-hide opciju. Kad su potrebni, pojave se i obrnuto..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bolji ti je FSG. Jednom kada se navikneš nema povratka...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Covek pita za nav tastere vi ga napali za gestures,pomozite ako znate,mislim da je u aplikacijama pa izaberes koju hoces i tu nadjes.
A da gestures ti je 100 puta bolji realno i iskreno
 
jeste a kad krenes po tudjim telefonima da grebes po ekranu [emoji1]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
jeste a kad krenes po tudjim telefonima da grebes po ekranu [emoji1]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Hahahaha kad uzmem tuđi telefon svi me čudno gledaju. [emoji23]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ali realno,ja kad uzmem drugi fon i krenem da svajpujem misle ljudi da sam se slogirao u prst,moj prvi shomi max 3 pre mesec dana i prvo sto sam trazio posle "paljenja" je fsg i ne pada mi na pamet da vracam osb,kad dovatim drugov moto g6 sa kao klotom ko da gledam u plejstejsn,
taj ni nema opciju sakrivanja
 
Sviđa mi se xiaomi.eu, ima dosta ljepše animacije od stocka. Jedina zamjerka je što volume up/down dugmad mijenjaju zvuk zvona umjesto zvuk medija.

Nisam uspio povratiti wifi šifre ni preko Mi Clouda ni preko Googla, postoji li neko rješenje da ih vratim, bekapovane su prije toga 100%?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Bolji ti je FSG. Jednom kada se navikneš nema povratka...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
Ima, ja vratio dugmice posle 3 meseca, dosadilo mi mlacenje palcom po ekranu, a ekran je realno dovoljno velik da ne fali tih cca 1cm na dnu ekrana. Kad malo odmorim palac verovatno cu se ponovo vratiti na FSG.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja bih vratio možda dugmiće da su transparetni, ali bela traka ubija, kvari skroz doživljaj i izuzetno iritira tako gadna.
 
Jedno neobično pitanje s obzirom da nemam nigdje prilike isprobati RM5 prije nego ga naručim. Je li vam uređaj pretežak(u ruci, hlačama)? 182 grama mi se ovako čini dosta, još ako bi stavio masku...
 
Vi sa .eu romovima, kakav vam je auto brightness? Stavio šogoru i to luduje za poluditi, stalno se podešava i za minimalne promjene osvjetljenja makne se za pola skale.
Da ne kažem da skoro na svako svjetlo ga baca na minimum...

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
 
Meni je normalno, šta znam. Odradjuje posao.

Da nema staklo možda? Ja nemam.
 
Meni je ok.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno