Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Jesi li video koji je cipset u Smartisanu (SD660), koja je kamera u tom modelu Sony IMX386 (f1.8), gorilla glass 3, LPDDR4X ram, premijum izrada... A ima da se nadje 4/32 za €237, a 4/64 za €259 (cena ce ici dole za par meseci)... Takodje odgledaj neki review tog telefona na YT, da padnes na d.pe sto bi se reklo, rusi ga zovu ubica xiaomija... A kupovina online nikakav problem, malo je samo carina stresna i lutrija....

Sent from my Redmi Note 4x
868708b474ed737640816792dd5edf06.jpg
c781bd350818bd1b94fe87c7613c0a02.jpg
68847053050a15f5ac27ef10f494417f.jpg

Brate, ajde poruci ga pa javi, koliko ti je izasao ceo telefon. Takodje sto rece covek dole, smartisane ne bih poredio ni sa LeEcom, a kamoli sa Xiaomi telefonima.

Inace ozbiljan hate i flame na forumu za RN5 Pro, isto sto je bilo i za R5+, pa na kraju ispade best buy:d
 
Ne znam o kojim MNOGO boljim kamerama pričamo ovde? Mi A1 je softverski malo doteran pa ima nešto bolju kameru od Note 4. Ostalo sve od Note 3 do ovih sad puki prosek. Sam hardver (f/2.2 u 2018...) je slab a o znanju Xiaomi-a povodom kamera ne treba trošiti reči... Čak i u premium modelima koji koštaju kao Samsung, LG, Motorola, Huawei ovi ih šiju uzduž i popreko. Ne znaju ili ne žele da srede (i softverski i da ubace jači hardver) kamere... Možda jednostavno nemaju potrebu jer ove osrednje kamere, slabe, završavaju posao na njihovim najvećim tržištima (Indija, Kina) pa zato teraju po svome. Možda Azijati opsednuti društvenim mrežama i aplikacijama za dopisivanje ne trebaju bolje kamere od onih iz 2016. Mada ruku na srce, jeste ovo donji rang i sve to, nije konkurencija ništa bolja, ali opet ti (Xiaomi) se izdvajaš i tučeš konkurenciju, moraš biti bolji... Performanse i bateriju ne dovodim u pitanje ni jednog trenutka. Kvalitet izrade (škripanje, krivljenje, lepak displeja, mrtvi pikseli, itd.) to je već standardna boljka u zavisnosti kako vam se zalomi. Meni 2 Note 3 sa MTK čipsetom pustile lepak, pustio Note 4 sa SD, drugaru Note 4X, obojici i dosta zaglavljenih piksela, škripanje plastičnih delova... Može do sutra da se priča da modeli daju najviše za uloženi novac ali treba dati realnu sliku. Ne kažem da se to ne dešava kod konkurencije ali predstaviti Xiaomi modele kao modele koji su samo slabiji u kameri od vodećih modela... Dovodimo ljude u zabludu. Naglašavam da sam veliki fan Xiaomi-a i dugogodišnji korisnik ali prosto treba biti objektivan.

Po meni (kao dugogodišnjem korisniku i fanu Xiaomi-a) ova kompanija baš kao i Huawei nakon inicijalnih prodora nekih mid-range telefona se žestoko "osilila" i počela da štancuje modele kao bolesna, bez neke logike i sistema, bez nekih napredaka i poboljšanja... Jedino što za razliku od Huawei-a, Xiaomi bar po pitanju cene još uvek ne divlja. Ali zato uvaljuje jedan isto hardver već godinama bilo da se radi o kamerama, soc-u, fp senzorima, displeju... Fušeraj koji nije vredan prelazaka sa postojećih modela (Note 4, Mi A1, Redmi 5/5+ pa možda čak i Note 3 Pro). Kada se kupuje nov pa kao "da li doplatiti 20-50e u odnosu na neke starije modele, možda i razmisliti pa kupiti najnoviji. Ali preći sa ovih starih modela i dati 200e za ove novije.... Ne! Čak ni sa Note 4 na Mi A1, kamoli na ovo... Prosto ne isplati se dati 200e za novi telefon kada stari gotovo identični paket nudi.

Po pitanju dizajna, ajde te kamere možda nisu toliko ružne koliko samo neobične jer smo navikli na manje više identične pozicije kod svih proizvođača u prethodnom periodu. Meni je veća mana zarobljenost ivica , pogotovo sa zadnje strane. Uporedite sa Note 4 npr. Mislim da će biti mnogo klizaviji i generalno ružniji. Mada je to stvar ličnih preferencija, zaobljeni ili oštriji telefoni.

Još jedna mana je Android 7.1.1. Bez obzira što je budžet model, ovo je kraj februara 2018.ako ne i mart dok ga puste u prodaju. Možda bude drugačije sa Global varijantom ali...

Sve u svemu dosta toga već viđenog, mislim da su postali veoma alavi i žele na slavi prethodnih modela (Note 3 i Note 4) da "uvale" i maksimiziraju zaradu kroz ove silne nove modele koji su manje više svi isto s*anje drugo pakovanje. Ne kažem da su loši samo prosto ne opravdavaju naziv "novi" model niti prelazak za starijih modela. Ko nema starije modele i kupuje prvi Xiaomi, on može da razmisli da li se isplati Note 4 Global, Mi A1 ili Noge 5/5+ za te razlike u ceni.

I još jednom.... MNOGO bolje kamere... Antutu skor.... Verovatno su takvi potrošači ciljna grupa Xiaomi-a pa im zato tako dobro ide to silno štancovanje modela.
 
Meni se sve osim izgleda zadnje kamere svidja, a i onaj senzor otiska mu usled polozaja kamera i blica stoji k'o piletu si(s)e. Valjda na crnom nece izgledati tako nakaradno pa kad se pojavi global verzija i cene se malo slegnu 99% cu ovu trojku da menjam za peticu, verziju sa 4GB rama. O Pro modelu pricam. Da imam RN4 ili A1 (njega pogotovo) ni u ludilu ne bih menjao.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni se sve osim izgleda zadnje kamere svidja, a i onaj senzor otiska mu usled polozaja kamera i blica stoji k'o piletu si(s)e. Valjda na crnom nece izgledati tako nakaradno pa kad se pojavi global verzija i cene se malo slegnu 99% cu ovu trojku da menjam za peticu, verziju sa 4GB rama. O Pro modelu pricam. Da imam RN4 ili A1 (njega pogotovo) ni u ludilu ne bih menjao.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Tako ja i gledam burazer da uzme tako nesto, videcemo samo kakve ce cene biti Pro modela.
 
Mislim da je smartisanima glavni problem softver. Nemaju global rom, pitanje kakva je podrska, sto ne znaci da u buducnosti ne budu bestbay. Trenutno mi se cini da je pametnije uzeti neki provereni brend.

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
RN5Pro ima iza imx 486 sony senzor i mislim da je prvi telefon sa tim senzorom... :)

Sto ga vise gledam, to mi je vise kul...u svakom slucaju, videcemo kako ce se pokazati... :)
 
#29

+1
 
Poslednja izmena:
386 u Mi Max 2 je super, 486 moze da bude bolji tako da sa GCam u najavi odlicne fotke.
 
Stvarno ne vidim poentu izbacivanja note verzije kad je ista kao redmi 5 plus, takodje redmi note 5 pro ima bolji proc SD636, koliko je realno bolji od SD625 koji se nalazi u R5+ i RN5

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Bezeli veliki, nisam bas tako zamisljao Redmi Note 2018 model... :(

Meni se definitivno ne svidja ova serija od koje sam takodje ocekivao vise sto se tice izgleda..Odustajem od kupovine koju sam prizeljkivao i cekam neki drugi model da se pojavi,poput A2 ili Mi MAX 3..

Vidi Max 3,ako ce zaista biti ovakav vredi savekati koji mesec i njega pazariti,meni licno se ne zuri za kupovinom.
https://www.youtube.com/watch?v=7LQsSHWBlG4
 
Stvarno ne vidim poentu izbacivanja note verzije kad je ista kao redmi 5 plus, takodje redmi note 5 pro ima bolji proc SD636, koliko je realno bolji od SD625 koji se nalazi u R5+ i RN5

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Pa pošto je izbačen na Indijsko tržište izgleda da je blo lakše da ih ovako brendiraju, bilo bi rogobatno da se telefon zove xiaomi redmi 5 plus pro, a i ljudi bi se pitali gde je običan redmi 5.

Po meni napokon neki pomak po pitanju procesora i malo pomeranje od SD625(nekako sam mislio da za života u redmi note neću više videti jači procesor), i sve je super ali su mi ove dual kamere nazad tako bolno ružne.
 
Osim te kamere prilično dopadljivo izgleda. Elegantno. Zakrivljeni ćoškovi ekrana top

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zakrivljeni ćoškovi ekrana top

Kako su ovo uradili na miui 9 kad je to nougat a taj feature je tek od orea? Modifikacija systemui?
Nego, ja ću da menjam moj rn4x za neki od ovih novih (A1, r5+, rn5pro) koji bude imao najbolju rom podršku na xda (ovo ujedno Kidencetu kao najava :) )
 
Ovaj RN5pro mi deluje bas zanimljivo, koliko bi mogao da kosta kod nas(neka procena) i kad da ga ocekujemo?
 
Poslednja izmena:
Cekajte, pa zar stvarno mislite da ce u najnizu kategoriju da ubace manje ivice oko ekrana, nego kao sto ima na flagship uredjajima?
Iskreno, od napred mi ovaj telefon izgleda skroz ok...naravno ja bih voleo da budu manji bezeli, ali to se nece desiti jos neko vreme...pa mi note 3, mi6 jos uvek imaju vece bezele od ovog telefona, a u visoj su kategoriji...naravno, jeste prosla generacija, ali opet, u prosloj generaciji je bilo poprilicno telefona iz tih klasa koji su imali manje bezele... :)

Kada se na ovaj telefon stavi neka silikonska ili plasticna navlaka, gde kamere nece strcati, izgledace ovaj fon skroz okej, narocito crna varijanta... :)

Za sd636 pise da je 40% jaci od sd625, sto nisam bas siguran, ali i da je 20%, to ce biti uocljiva razlika...ima i noviju graficku, koja ce takodje poprilicno bolje raditi...plus kad mu stigne oreo, bice ovo super fon.

Unibody zadnja stranica je predvidjena za MI seriju telefona, kao i horizontalno postavljene kamere...sto mi je skroz ok, ipak je to visa klasa... :)

Glavni rivali ovog telefona su huawei mate 10 lite, honor 7x, meizu m6s...svi imaju slabiji cipset, slabije kamere(mada sve imaju skroz manuelni mod, sto je kul), slabije baterije, i kostaju vise(osim meizu-a)...tako da, iskulirajte... :D

Ja bih voleo da mozda ubace neke kul swipe opcije, koje bi olaksale koriscenje...vidim da to ima meizu m6s...ipak su ovo visoki i poprilicno glomazni telefoni, i ako vec dizajn ide u tu stranu, onda neka ide i softver... :)

Mislim da ce se pojaviti u prodaji tek za 2 nedelje, a kod nas ce mozda biti pocetkom aprila, ali ja npr cekam global verziju, koja ce verovatno doci polovinom maja, ili tako nesto...a sto se cene tice, ne bi trebalo da bude iznad 250e, a mislim da ce biti i za par desetina evra ispod... :)
 
Po nekom mom mišljenju, PRO verzija je stvarno odlična. Jedino što mi bode oči jeste kamera koja je iskopirana od ajfona. Ostaje da vidimo kakve će kod nas cene biti... Kapiram da će kao sa redmi 4 prime, grunuti na 270e na početku :D
 
Jel niko nece da prokomentarise micro USB sto i dalje guraju u ove sad vec 270e telefone ? Zasto bi neko kupio ovo ako moze da uzme mi note 3 za slican novac ? Jedna stvar mi je postava veoma jasna a to je da dzabe i najbolji senzor kamere ako je softver los.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ok, sto se mene tice, da kazemo da su mi mane polozaj kamere i micro usb...sve ostao je ok...mada meni micro usb ne smeta toliko...kao ni polozaj kamere... :)

Ko kaze da ce biti 270e?
Mislim da ce biti jeftiniji, naravno treba sacekati i videti...a sto se tice kamere...ok, jeste da miui ima los softver, ali cak i sa ovim softverom rn5pro je u rangu sa konkurencijom, a sa instaliranom google camerom ce praviti stvarno odlicne fotke... :)
 
Ok, sto se mene tice, da kazemo da su mi mane polozaj kamere i micro usb...sve ostao je ok...mada meni micro usb ne smeta toliko...kao ni polozaj kamere... :)

Ko kaze da ce biti 270e?
Mislim da ce biti jeftiniji, naravno treba sacekati i videti...a sto se tice kamere...ok, jeste da miui ima los softver, ali cak i sa ovim softverom rn5pro je u rangu sa konkurencijom, a sa instaliranom google camerom ce praviti stvarno odlicne fotke... :)
U poslednja dva posta si bukvalno izneo sve sto sam ja hteo da kazem...nego me mrzelo toliko da kucam. Apsolutno potpisujem sve sto si rekao i dodao bih jos par stvari...
Prvo, ko je jutros gledao prezentaciju video bi da je prikazan grafikon koji pokazuje da je 636 vise od 50% snazniji od 625 (be secam se tacne cifre, ali svakako izmedlju 50 i 60%). Taj procesor je mnogo, mnogo vise blizi 660 nego 630, a od 625 tek da ne govorim.
Drugo, ne znam koju cenu pominjete od 270e, kad je xiaomi obelodanio cene za osnovnu verziju rn5 pro 170-180$.
Trece, vidim nalazite mane prednjici telefona. Ajde neka mi neko navede jedan model od proizvodjava iz top 10 (iako je realnije iz top 5, jer xiaomi tu pripada), a da ima 18:9 ekran za te pare i odmah cu da ga kupim. Naravno da u tih top 10 ne spadaju nikakvi smartisani, dodzovi, umii, okiteli...bespredmetno je mesati ih i sa dosta slabijim od xiaomija.
Trece, ja idalje ne razumem cemu ovoliko nezadovoljstvo. Rn5 pro je dosao sistim ili cak boljim spec nego sto je bilo ko ocekivao. Bilo je price daj bar 630 da ne bude opet 625, ono 635, bilo je price da ce biti 3750mAh baterija, dosao je sa 4k. Niko nije ni pretpostavio da ce xiaomi doneti 6gb rama u budzet segment. Vecina je bila skepticna da ce implementirati dual kamere...dosle su i to kakve. Prednja takodje i vise nego sto smo pretpostavljali. Neko pomenu dzaba hardver bez softvera...koliko sam video jutros na prezentaciji xiaomi se bas potrudio oko softvera sa sve implementacio AI algoritma i za prednju i za zadnju kameru, kao i odlican bokeh na prednjoj iako je samo jedna. Tako da ne znam stvarno sta moze da mu se zameri sem eventualno usb type c porta i ogavne apple camere pozadi, ali kao sto rece unique u crnoj varijanti ce to dosta lepse da stoji, plus u silikonu da se izravna zadnja strana i bice to sasvim sasvim prihvatljivo.
A one umobolne rendere sa od po milimetar od ivica koje nema ni note 8 i ipx ne znam stvarno ko je mogao da ocekuje na telefonu ispod 200$. Lepo vam je Kid rekao da se ne lozite na te gluposti, ali vi necete da slusate.
Nisam planirao ovoliko da pisem, al krastavac povukla me tema. :)
 
Pozdrav svima.

Smatram da je Xiaomi zreo za ozbiljne kritike. Koristio sam i koristim njihove modele, veliki sam fan, smatram da pruzaju mozda i najvise u svom cenovnom rangu svojim budzet modelima, ALI... bas kao Huawei nakon proboja i prvih uspeha svojih budzet modela, poceo je da fuseri, da stancuje modele kao lud, da jako malo radi na stvarnom napretku modela vec puki minimum da se i bukvalno ne bi zvali istim imenima. Od Note 4 na ovamo (izuzimajuci A1 i to gotovo iskljucivo zbog softvera) modeli nemaju veze s vezom. Te za ovo trziste, te za ono, te konfuzni nazivi, te 3 senzora otiska, 7 senzora kamere, 4 vrste displeja, problemi sa skripanjem plasticnih delova, krivljenje metalnih delova, probijanje pozadinskog osvetljenja, mrtvi/zaglavljeni pikseli, pusta lepak displeja... Jedino za razliku od Huawei-a, bar cene drze priblizno istim, ne uskacu u visoke rangove.

Ja u svojoj kritici pricam iskljucivo o razlici, napretku i isplativosti prelaska sa jednog na naredni model Xiaomi-a. Da je svaki od njih (malte ne) pojedinacno odlican, i da pruza mozda najvise za date pare u tom rangu, to stoji, ALI....

Cipset (S625 koliko god bio odlican za taj rang) sve vreme jedan te isti, eto sad su tek ubacili nesto novo. Senzori kamere budi bog s nama, F/2.2 pa i F/2.0 u 2018.pa taman da je low-end rang, to je slabo. Na sve to kada se doda da Xiaomi ne zna gde ce softverski s kamera. Jedan od najslabijih softvera za kameru imaju na trzistu. U istom rangu za iste pare Samsung, Huawei, Sony, Motorola, LG, Nokia ih siju uzduz i popreko. To sto oni na blogovima i prezentacijama pisu sve i svasta, to okacite macku o rep. Pa prezentacija svakog telefona od Apple do Elephone deluje vaaau, kad on napise XBDPSD senzor, DSRE algoritam, PSR tehnologija slikanja, itd... A u praksi slabo, slabo. Cak i na Mi modelima. Ubedljivo najslabija tacka XIaomi modela. Verovatno su uradili istrazivanje trzista koje sugerise da je njihovim najvecim kupcima kamera najmanje bitna (AZijati zaludjeni za drustvenim mrezama, chat app i sl koje svojim kompresijama i algoritmima ne izvlace ni 20% mogucnosti kamere, te je kvalitet gotovo isti slikano sa iPhone X ili sa Ulefon Grgi D2). Sta god da je po sredi ogroman minus. Meni prvom ne treba nista bolje od kamere na NOte 4, ali ovde se bre pise o nekoj MNOGO BOLJOJ kameri, i ubacivanju GCam - PA JEL GCAM DOLAZI FABRICKI, JEL TO FABRICKI KVALITET? To je kao svojevremeno za Lg G2 kako se pricalo. To sto telefon uz root i modifikacije izvlaci dobre slike, ne znaci da ima dobru kameru jer GCam ubacuje 7% korisnika.

Smatram da je kompanija postala izuzetno pohlepna i da pokusava s minimalno truda i menjanja da izvuce max na konto slave svojih prethodnih modela. Apsolutno smatram da nema razloga bilo ko ko poseduje Note 4, Mi A1, 5/5+ pa cak i Note 3, da daje 200e+ za ovaj model... Dakle ko vec ima neki od iole novijih modela, apsolutno nista ne dobija ovim poslednjim, jednostavno bacanje para, isto s%anje drugo pakovanje. Ko prvi put kupuje telefon e on moze da razmisli opet da li se isplati dati 60-70e vise od Note 4 ili koliko vec od Mi A1 itd pa da se kupi Note 5.

Sto se tice dizajna Note 5+, ne smeta mi ovaj polozaj kamera. Smatram da nije toliko ruzan koliko nam je samo neobican jer je vec godinama isto kod svih proizvodjaca manje-vise. Sa dual camerama i senzorom otiska nema mnogo biranja - ili kao V30 ili kao iPhone, ne moze sigurno 3 "kruzica" jedan ispod drugog, da izgleda kao kosulja. Veci problem su mi debeli bezeli sa strana (cak oni modeli Ulephone, Elephone, Wiko cini mi se da imaju tanje bezele sa strana), kao da je to neka tehnologija ili nauka. Kao koji to proizvodjac u tom rangu nudi takav displej. Kao da je to tehnicki i objektivno bolje. Radi se o odnosu strana, nikakav tehnicki napredak niti bilo sta. U krajnjoj liniji stvar ukusa. Cak mi je npr dizajn Samsungove Note serije (5 ili 7) mnogo lepsi od ovih novih. Usko a dugacko, izduzeno, ko jaje. Takodje mana 5+ modela su zaobljene ivice, bice veoma klizav. Plus mi na oko mnogo lepse izgleda Note 4 serija, opet stvar ukusa.

Sve u svemu treba debelo razmisliti da li kada stigne Note 5/Note 5+ izdvojiti 60-70-80e ili koliko vec evra vise nego za Note 4 i kupiti taj model. Pa cak i mozda duplo manje za Redmi 5+. Ali za svoju cenu, Note 5 ce sigurno biti medju top 3 aktuelna modela (ne racunam stare flagship modele vodecih proizvodjaca).
 
Mislim da se stvorio prevelki haajp oko ovog modela. Pa nije ovo xaiomi-ju vodeci model, ovde oni namerno losije odrade neke stvari kako bi ljudi koji to zele ipak dali malo vise novca, krastavac, nije realno da ovaj telefon bude nivou mi serije. Ovde imas solidan CPU i kameru, odlicnu bateriju, dobar budzetski ekran i to je to. Mislim da su ljudi malo nerealni...

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
Note 5 pro sa 6gb rama ce kod nas biti 300e, zapamtite to...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Razumem ja da svaki proizvodjac bilo kojeg proizvoda vodi racuna i da daje muzike koliko dobije para, ALI... Xiaomi 90% svojih prihoda i prodaje ostvaruje kroz svoje jeftine i budzet modele, nikako kroz one vodece. Oni gotovo uopste nisu ispred konkurencije za svoju cenu, dok ovi jeftini i te kako jesu. Uz to kazem mnogo nekih nelogicnih poteza sa razlicitim senzorima, trzistima, zaglavljeni pikseli, pustanje lepka, probijanje svetla, itd. To nisu naivne stvari i to ne sme da se desava ni na telefonu od 50e ni na onom od 550e. Da nude mnogo nude, da su odlicni jesu, ali mora da se uozbilje inace su gotovi kroz 2 godine. Mi Mix, Mi, Mi Note serije zajedno nisu prodale daj boze 20% ovih budzet modela. To oni gube iz vida. Niko nece dati 300-400e za tamo neki Xiaomi kad za te pare ima da kupi Motorolu, Sony, Samsung, Lg samo takve.

Mozda je jednostavno "jeftinije" budziti battery life (sto uz neki smesan cipset, 1080p i nije tako tesko). Generalno u ovom rangu telefoni (P9 Lite, J5, sta ti ja znam) i imaju odlicne baterije jer imaju niske rezolucije, stedljiv i ne tako mocan cipset, itd. Nije tu Xiaomi otkrio toplu vodu. Jeste brutalan u odnosu na flagship modele koji imaju 4-5h sot u najboljem slucaju, ali zato oni imaju mnogo jace kommponente, gladnije, performanse, kameru, dizajn, softver...

A kad sam vec pomenuo P9 Lite, J5 i tako te modele, svi oni su zestoko ispred Xiaomi-a (mozda cak i vodecih XIaomi modela) po pitanju iste te kamere, verovatno i displeja. Performanse su vec na strani Xiaomi-a.
 
Poslednja izmena:
Polako sa pljuvanjem kamere...da je vidimo prvo na delu. A s obzirom da je senzor bolji nego na mi a1 sa sve istim softverom, konaca rezultat je jasan. Bolje slike...sad koliko...videcemo. Slike na a1 su sasvim dobre, tako da ono, spustite malo loptu. Ponavljam cena ovog pro modela pocinje od 170$, ne znam sto ste skocili svi da besite xiaomi sto nema fotke ko huawei sa leica optikom.
 
Kakav isti softver? Mi A1 je Android One, ne radi uopste isti tim na njemu i na MiUi. Druga stvar, drugi senzor, drugi drajveri, drugi alrgoritmi, nema dodirnih tacaka. Bice kamera kao na Note 4, puki prosek. Eto malo bolja od Note 4. Nista vau. Kao i svaka prethodna od Xiaomi-a.
 
Koja lupetanja jbt, i da bude 250e na KP nije mnogo, šta drugo ima da se kupi za te pare j7? Biće ovo popularan tel, još ako osnovna verzija padne ispod 200e milina.
 
Kakav isti softver? Mi A1 je Android One, ne radi uopste isti tim na njemu i na MiUi. Druga stvar, drugi senzor, drugi drajveri, drugi alrgoritmi, nema dodirnih tacaka. Bice kamera kao na Note 4, puki prosek. Eto malo bolja od Note 4. Nista vau. Kao i svaka prethodna od Xiaomi-a.
A1 ima kamera aplikaciju sa miui-a i xiaomi je u potpunosti radio na softveru za kameru, nema google veze sa tim. A senzor je naravno drugaciji, samo u korist rn5 pro. Dobri su i ov senzori, ali ipak se zna ko je tata na tom polju.
 
Napokon da su se odmakli od SD625, barem sa tim jedim uređajem.
 
Pa SD636 je, jedva i, za nijansu bolji od SD625... Bacanje prašine u oči od Xiaomi-a. Madaaa, jeftin čipset bi trebalo da omogući i nižu cenu telefona...
Jbm li ga.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno