Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Prednja kamera nikako nije bolja...zadnja, hmmm...pa trebalo bi da su tu negde, ne verujem da je kineska mnogo bolja...i prema nekim primerima sa neta, cini mi se da su poprilicno slicne... :)
 
Za prednju ne znam, nisam se interesovao toliko. A zadnja bi trebalo da bude tu negde kao indijska, ali losija ne verujem.
A sto se tice global verzije, vecina prodavaca kaze kao za 15-20 dana, dok mi je jedan rekao da bi trebalo 24. aprila da dobiju i da pocnu sa slanje. Sad nisam siguran da li je lupio taj datum ili ima neke informacije.
 
Isplati li se davati 40ura vise za 4/64 verziju naspram 3/32 verzije? Sa obzirom da ne igram igrice....
 
Dokle god telefon ima slot za mikro SD karticu i ne planiraš instalaciju gomile igara (koje zauzimaju najviše mesta) mislim da nema potrebe.
Kupiš mem karticu od 32 ili 64 giga i tu staviš da se snimaju slike, muzika i nema da brineš.
 
Krštena microSD kartica od 32Gb sa iole prihvatljivim brzinama upisa košta malo manje od te razlike a zauzima ti drugi SIM slot tako da sam odluči šta ti je bitnije.
 
Moras to sam da odlucis , da li ti trebs vise memorije. Ako da, uzmi 64, ne svidja mi ideja sd kartice.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hvala vam, ja sam vise mislio zbog memorije ram, dal' se isplati, da li se dobija na performansama telefona, sa obzirom da ne igram igre, da li bi uopste primetio taj 1gb rama vise? Od kada mi iz cista mira zveknuo LG G2 na letovanju i sa njim sve slike, samo SD kartica, na karticu slike, ostalo na fon...
 
Jesi cuo za cloud? Meni je sve na Google photos cim se zakacim na prvi wifi
 
ok je klaud za 'ustaljena svakodnevna desavanja' ali kada odes na odmor neces sigurno da juris vajrles da bi se sinhronizovao xD, neznam, ja kad odem na odmor obicno to podrazumeva i da sam tih dana oflajn...elem,eto i klauda, mislim da cu da idem na 3/32 verziju, cini mi se da nema smisla da dajem 40 ura za giga rama...
 
Isplati li se davati 40ura vise za 4/64 verziju naspram 3/32 verzije? Sa obzirom da ne igram igrice....
Наравно да се исплати. Узми, нећеш се покајати, има све да пршти! Нећеш имати ама један лаг и било шта слично, а можда ћеш да почети да играш, никад се не зна[emoji846]

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 


Autofokus u videu radi super...bukvalno trenutno i nema onog trazenja fokusa svake sekunde...jos kad ubace 4k bice skroz kul... :)
Ostalo se sve zna...jos samo kod nas da stigne... :D
 


Autofokus u videu radi super...bukvalno trenutno i nema onog trazenja fokusa svake sekunde...jos kad ubace 4k bice skroz kul... :)
Ostalo se sve zna...jos samo kod nas da stigne... :D


Ako se ne varam ima dual pixel auto focus, tj. isti onaj kao samsung sto ima, doduse i senzor je samsungov, tako da je to bilo ocekivano.

@cooina gde si ti video da je 4/64 40e skuplji od 3/32? Iskreno ja planiram uzeti telefon i 4gb rama obavezno, trenutno imam 3gb u mom telefonu i vidim da mu fali taj gigabajt u nekim situacijama.
 
Da se nadovezem na 3/32 temu jer sam i sam u slicnoj dilemi a ovaj telefon mi je potencijalna kupovina. Imam redmi 4 pro i nikakav lag nisam imao vec skoro godinu i po dana. Imam mali milion programa, 7-8 programa u konstantnom lock-u i par igrica (nista zahtevno) i sve radi perfektno. Just my 2 cents.
 
Poslednja izmena:
Pa to jeste, ali ipak je mozda bolje dodati tih par 20-30e za 1gb rama i 32gb prostora, narocito ako ces fon koristiti duze i ako ne volis memorijske kartice... :)
 
Je l' kacio neko negde kakve ce cene biti, i kad konacno stize kod nas? Koristim neku Teslu sluzbenu, jedva cekam da ga zamenim sa RN5 . Meni je najzanimljivija verzija sa 4gb rama
 
Je l' kacio neko negde kakve ce cene biti, i kad konacno stize kod nas? Koristim neku Teslu sluzbenu, jedva cekam da ga zamenim sa RN5 . Meni je najzanimljivija verzija sa 4gb rama

Pa sto se tice cene imas koliko se krecu na sajtovima, tipa aliexpress i ostali, ali na to moras dodati carinu. A koliko ce se ovde prodavati ne zna se jos, taj od 4gb rama bice sigurno iznad 200e ovde bar na pocetku.
 
3/32gb ce sigurno u pocetku biti oko 210-220e, a 4/64gb ce biti oko 240e...ali videcemo...naravno, stabilizovace se to brzo...nadam se.. :D
 
Čitam na jednom forumu gdje lik isfrustrirano pita zašto furaju samo ovakav tip kamere u zadnje vrijeme, misleci pritom na ovaj mob i Xiaomi Mix 2S. I javlja se jedan koji mu odgovara da su to tanki mobiteli i da je to cijena tog slim dizajna, i da se ta izbočena kamera ne mjeri kada se objavljuju dimenzije mobitela....naravno da mi je dignuo živac takav loš odgovor kao i te žuljajuće kamere, kad svi znamo da je Mi Note 3 još i tanji a ima kameru onakvu kakva treba izgledati.

Xiaomi se ponekad fura na retardirani Iphone dizajn, ili poneki samsung, umjesto da razmisljaju svojom kineskom lubanjom, koja nije glupa. Ne mozes kopirati svako smeće, kopiraj dobre strane, loše ne.
 
Narucio danas na aliju 3/32 za 140e sa kuponima. Pise da je global version, sada cemo da vidimo kada ce da posalju.
 
I ja danas narucih 4/64gb 175e. Bukvalno u prvih pola sata otisli skoro svi sa popustom, jedva stigoh da ugrabim jedam, i morao zastitno staklo od 5~6e uz njega da uzmem, jer se standardni paket rasprodao skoro odmah.
 
da se nadovezem za romove, bio danas do oficijelne xiaomi prodavnice u SZ-u kaze mi deckonja sto radi tamo da su trenutno svi note 5(china) sa kineskim romovima i da nema global nikako i nigde, osim ako nisu karabudzeni, mislim da je bolje da se uzme sa kineskim romom nego karabudzenim, kineski rom je moguce prebaciti na engleski jezik koliko sam ja video dok sam ga tamo drndao IMG_20180328_165537.jpg


a da cene su oko 140e za 3/32 i 180e za 4/64 220 6/64 ...*mrrnjau*, nisam ga kupio jer nemaju 3/32 na lageru u prodavnici, kaze deckonja kada prodje onlajn rashovanje, tj. od 3aprila, iamju samo 4/64

@OZZY83 takvo je i moje iskustvo ali sa 4x-om, nedoumica vlada sada :d posto danas kada bio nisu imali 3/32 samo 4/64...mada je mozda bolje da sacekam taj april a za razliku da uzmem originalnu futrolu i zastitu za staklo, mi band 2 narukvicu, zvucnik, bateriju eksternu i slusalice ...
 
Poslednja izmena:
Cooina kako ti deluje telefon uzivo?

Vezano za romove, jeste sumnjiva prica sa aliexpress-a: Global rom :) Sad me zivo zanima sta ce da stigne.
 
da se nadovezem za romove, bio danas do oficijelne xiaomi prodavnice u SZ-u kaze mi deckonja sto radi tamo da su trenutno svi note 5(china) sa kineskim romovima i da nema global nikako i nigde, osim ako nisu karabudzeni, mislim da je bolje da se uzme sa kineskim romom nego karabudzenim, kineski rom je moguce prebaciti na engleski jezik koliko sam ja video dok sam ga tamo drndao

Tako je bilo i sa R5+ (procitaj u temi) dok se nije pojavila global verzija posle 20-ak dana. Isto je bio budzeni global rom, pa su telefoni upadali u bootlop posle update-a. Posle ih je kidence spasavao i vracao na cajna rom.
 
Pa to je pre-sale telefon vam svejedno nece poslati jos mesec dana, a do tad je i moguce da se pojavi global rom, valjda.
 
Koliko inace uzimaju na carini za ovakve telefone do 200e? Mislim ako napise kinez cenu od 45e da li progutaju to ili otvaraju i procenjuju koliko kosta?
Nisam nikad narucivao nesto skuplje van Srbije.
 
Nece proći sa gift i tim fazonima. Carinik otvori AliExpress i proceni u par dolara razlike...
 
Jeste, ako ima vremena i živaca, a nadam se da neće

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno