Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Ko to kaze ko to laze ne valja kamera na note 5
Stock kamera+ snap malo
215db9ee0b0cd64fd7cd5224b1be8a59.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Na ovom 9.6.3 mi se po pojavio problem sa rotacijom, kao da senzor ne reaguje. Posle restarta telefona isto nije htelo, tek je kasnije proradilo, ali zabode sa vremena na vreme kada na primer hocu da okrenem tel dok listam slike. Ranije nije bilo tih problema. E sada da li je do telefona ili senzor zavrsava karijeru videcemo [emoji16]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne znam da li je do apdejta ali mene je jutros alarm prodao,nije zvonio,tri meseca sve ok i bas nakon apdejta da ne zvoni,provericu sutra kako ce biti,nek javi jos neko ako je imao slican problem.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Namesti alarm da ti zvoni za par minuta pa proveri. Mozda samo treba da opet rucno podesis.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ne radi vise face unlock posle novog 9.6.3, ne pomaze ni Indija i Indonezija[emoji16]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Da li je moguće da posle svakog apdejta ne radi iGo?

Послато са Redmi Note 5
 
Meni je alarm zvonio, plus je region rusija i radi face unlock...rotacija takodje radi okej... :)
 
Da li neko zna zašto mi stoji već dva dana ovako kao na slici? Dosad šta god da sam kupovao na AE pošalju isti dan ili eventualno sljedeći. Nisam imao nikad ovako iskustvo
560be716ee6ebcfc25329be1300ac7da.jpg
 
Te stavke sam i planirao da sinhronizujem, kontakte imam na Google a pozivi i poruke su mi uglavnom nebitni.
Kakvi su ti utisci za sada? Vredi li da pređem na 9.6.3 sa 8.8.16? Ovaj ima bag sa neprikazivanjem notifikacija na lockscreen-u, dupli ton notifikacija, ne radi scroll screenshot u Chrome, animacije mi deluju bagovito ali brže nego na 9.5.19 (zato sam i prešao na Betu).
Skineš Global Stable (ako to podrazumevaš pod "official") koji takođe ima ARB 4 i preko Uprater aplikacije u telefonu odradiš sve. Važno ti je samo da ideš na rom koji ima ARB 4, u suprotnom - brick. Ukoliko imaš otključan bootloader onda možeš i preko fastboot-a i miflash-a da odradiš sve.

Pregled poruka na zaključanom ekranu radi. Scroll screenshot takođe ali opet nešto baguje na chrome. Na chrome mi ne otvara po neku stranicu kako treba, već kao da otvara verziju za računar. Izgleda da je to do aplikacije. Notifikacije rade ok, rotacija isto osim u porukama. Teme su kompatibilne. Baterija ne znam, možda malo bolje drži. Nema mi 2 beleške koje sam juče ubacila na 10-ku. Zezao me cloud, prvo sam morala da dozvolimo sinhronizaciju poruka i poziva jer mi je sam isključivao sinhronizaciju beleški. Ovo za cloud mora da se proverava sa vremena na vreme. Kao da su rešili po svaku cenu da naplate.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Prešao sam sinoć sa 8.8.16 na 9.6.3 i evo par utisaka tj prednosti Stable u odnosu na Betu (gledano isključivo ove dve verzije):

1. Nema problema sa prikazivanjem notifikacija na lockscreen-u niti sa duplim zvukom notifikacija za Whatsapp
2. Animacije prilikom korišćenja FSG su bolje, glatke (mada je i na 8.8.16 dosta sređeno u odnosu na neke ranije verzije Bete i Stable)
3. Scroll screenshot radi u ne-stock aplikacijama
4. Prednja kamera deluje da nema onaj problem da je previše svetla, a takođe u video pozivu na Whatsapp više nije onako zrnasta tj previše izoštrena sada je totalno suprotno, mutna i razmazana [emoji3]

Što se tiče rotacije, nisam imao problema.

Generalno telefon deluje fluidnije nego na Beti. Ako bude nekih bagova, prijavljujem. Za bateriju je prerano da dajem ocene.

@bojilica hahaha krenuli da pišemo u isto vreme utiske. Testirao sam skrinšot na nekim aplikacijama i radi, Chrome sam disable-ovao iz drugih razloga a i dobar je ovaj MI Browser. Samo me nervira što dok kucam u search ne daje naše predloge, pa sam postavio za početnu stranu google.rs i onda tamo idem na search.
 
Poslednja izmena:
Kod mene radi 3-swipe SS u svim trenucima, kao sto je radio i na prethodnim verzijama.
 
Stable 9.6.3.0.

Primetio sam da mi se brze sync-uje Outlook aplikacija i da ima floating notification, ranije tek posle nekog minuta stigne mail.
 
Šta je u wifi podešavanjima data usage mode?

Da li mora da se isključuju restrikcije i da se zaključava viber, whatsapp, mail itd?

Gestures je dobar, ali mislim da ću ga isključiti, žao mi da razmuzgavim ekran [emoji1] da ne pričam o oleo premazu koji će da nestane u roku od odmah.

Ja sam ga digao juče na 9.6.3.0 fino radi za sad.
 
Nisam znao da si se prikljucio :)

Ja sam zakljucao Messenger i Tapatalk jer ne zelim da ih ikada izbaci, a ostalo sto koristim i zavisi od notifikacija(email, KP, WA, Viber itd) sam samo iskljucio restrikcije.

Mada i ostale aplikacije ludacki dobro drzi u memoriji..
 
Znaci ne mora da se zaključava WA i Viber da bi stizale redovne notifikacije? Uskoro cu i ja preci, samo ne znam kada. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Znaci ne mora da se zaključava WA i Viber da bi stizale redovne notifikacije? Uskoro cu i ja preci, samo ne znam kada. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk



Šta je u wifi podešavanjima data usage mode?

Da li mora da se isključuju restrikcije i da se zaključava viber, whatsapp, mail itd?

Gestures je dobar, ali mislim da ću ga isključiti, žao mi da razmuzgavim ekran [emoji1] da ne pričam o oleo premazu koji će da nestane u roku od odmah.

Ja sam ga digao juče na 9.6.3.0 fino radi za sad.

Data usage mod kad aktiviraš daje prvenstvo aplikacijama u prvom planu za korišćenje interneta, na štetu aplikacija u pozadini za njihovu sinhronizaciju. To su navodno uveli zbog gejmera, da bi online igranje bilo efikasnije.

Što se tiče restrikcija i notifikacija, ja sam dodelio autostart za alarm i aplikacije za dopisivanje, a u podešavanjima baterije sam isključio restrikcije samo alarmu i Whatsapp (jer mi je on primarni). Međutim, i messenger i fejs i gmail, kupujem prodajem, Tapatalk, svuda stižu notifikacije iako ih nisam izuzeo u tim podešavanjima baterije. Po meni, dovoljno je samo za im daš autostart bez zaključavanja i gašenja restrikcija i radiće bez problema. Sredili su MIUI po tom pitanju još od RN3. Bar kada je Note serija u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Još nešto u developer options na kraju ima miui optimizations. Za čega služi to?

Npr došla mi poruka za Viber piše pre dva minuta stigla 12:03, a ja sam otključao telefon u 12:05, tad mi se pojavila iako piše da je stiglo pre 2 minuta.
 
MiUI optimization i memory optimization(mada tu opciju vise ne mogu da nadjem) ne diraj. Ranije je radilo bolje kad se to iskljuci, sada je suprotno.

To je info od Kidenceta, ja nisam probao da iskljucujem jer sve radi kako treba.

Edit:

Pukla ocitavanja za SoT, koristim ga od pola 11 jutros maltene non-stop, oko pola 12 je pisalo 42min SoT, sad pise 47 :D
 
Poslednja izmena:
Još nešto u developer options na kraju ima miui optimizations. Za čega služi to?

Npr došla mi poruka za Viber piše pre dva minuta stigla 12:03, a ja sam otključao telefon u 12:05, tad mi se pojavila iako piše da je stiglo pre 2 minuta.
To je povezano sa ram menadžmentom i onom opcijom za background processes limit. Uglavnom od Note 4 te dve ne diram i nemam problema. Ranije je bilo to ne samo on/off nego i low/medium/high i tad je baš bilo zbrke i problema. Međutim kao što rekoh, ja lično već godinu i nešto ne diram to i nemam problema.

Za Viber nisam razumeo situaciju šta se desilo. Proveri u samom viberu da ti je ono always connected, daj mu dozvolu za autostart i start in background i to je to, neće biti problema ni kašnjenja.

Što se tiče dev.opt. možeš da isključiš data always active. Mislim da štedi malo bateriju a nije nešto korisno.
 
Za viber.

Bio sam u drugoj sobi, nije mi se čuo telefon, a kad sam kliknuo na power došle mi notifikacije.
 
Jel znate neko dobro staklo sa alija? [emoji3]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za viber.

Bio sam u drugoj sobi, nije mi se čuo telefon, a kad sam kliknuo na power došle mi notifikacije.
Probaj sve ovo što sam ti naveo (to je kod mene stavljeno i nemam problema).
Evo ss: (dva su iz aplikacije, a ostala 3 su kad odeš u installed apps > Viber). Sve sa ss+ autostart, to sam zaboravio da slikam.
3b51559fabcf97c5d21be48d8d2a6da3.jpg
b19bb6603e74fcd6d422392d82f8023a.jpg
ec3d3b6b2aa7439bdad48a69b237d05f.jpg
da5b1e01297a9f24bc488203098ba9f7.jpg
7e328192f34ddb764a185578eec9af55.jpg
 
Гледам на КП цене RM5 global 4/64 око 200 евра. Да ли је то Best buy за ове паре? Иначе, време је да пензионишем овај Sony Xperia E1 D2005 и читајући разне рецензије видим да се доста хвали овај RN5. Да ли на нешто треба обратити додатну пажњу приликом куповине или је ово уређај "спреман за употребу"?
 
Uzmi sa kp i ne razmisljaj...nema bolji telefon za 200e...a i vise malo... :)
 
Za 230e imas Mi A2 ako volis stock Android i kamera ti je najbitnija stvar.

U suprotnom, RN5 :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno