Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Gestures. To sam prvo podesio kad sam uzeo telefon. Oduvek su mi smetali ti softverski dugmici na dnu jer volim da je ekran maksimalno iskoriscen. Na pocetku mi je jedino smetalo sto mi je tastatura dosta spustena i non stop sam gresio, trebalo je vremena da naviknem da kucam. Zanimljivo je i videti kad ti neko drugi uzme telefon, ne moze da se snadje i vrati ga za 10 sekundi.
I ja sam imao situacije da neprestano kucam slovo L umesto da brišem tekst pa sam na Gboard podesio da mi tastatura bude malo viša i sad mi je OK. Jednostavo palac nije navikao da bude tako nisko. Ali da je lepše lepše je. Ceo prostor iskorišćen i praktičnije dosta...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Poslednja izmena:
Gestures. To sam prvo podesio kad sam uzeo telefon. Oduvek su mi smetali ti softverski dugmici na dnu jer volim da je ekran maksimalno iskoriscen. Na pocetku mi je jedino smetalo sto mi je tastatura dosta spustena i non stop sam gresio, trebalo je vremena da naviknem da kucam. Zanimljivo je i videti kad ti neko drugi uzme telefon, ne moze da se snadje i vrati ga za 10 sekundi.

Ovo se i meni desava. Masim slova samo tako. Pa sam otisao u Gboard podesavanja i povecao sam visinu tastature malo. Sad je bolje.
 
I ja sam ga uzeo juce, ista stvar, nece da prebaci muziku i slike u njega iz kompjuter, stoji na 0 :D
Niste dobro share-ovali foldere iz Windows-a. Mora da radi. Probajte prosto da iskopirate nešto iz foldera public. Dovoljno je samo iz win-a u share podešavanjima da isključite traženje passworda.
Ja sad samo koristim flash ili hdd zakacen na xiaomi mi router. Radi ko doksa :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Znam da nije na preklop
http://s.aliexpress.com/JfEBfUfu?fromSns=Copy to Clipboard

Za zadnjih 3,4 telefona uvek ovakvu samo bez dezena cisto crnu teget odlicne su

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Ovakav sam uzeo bratu za Nokia 3.
TRISEOLY For Nokia 6 5 3 Case Top Quality Embossed 3D Carved Dragon Phone Back Cover For Nokia 6 5 Nokia 3
http://s.aliexpress.com/BJvIFb2i?fromSns=Copy to Clipboard

Bas je vrh case.
 
Postoje crni i plavi model bez icega pozadi. Mislim da je to isti case kao ovaj za RN5 sto je postavljen :)

Za N3 kosta 3.5$, ovde 7$..
 
Poslednja izmena:
Probao ja. Meni prejaka. Stegne telefon puno. Jedva ga smestis u nju. Dobro ga stiti ali kad skidas, moli boga da ne ogrebes tel.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da kameru odlicno stiti. Koristio ja pre tu marku na p9. Prezadovoljan sam bio.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Je l bolja ova maska od one fabricke koju dobijamo

KONSMART 2018 New Phone Case For Xiaomi Redmi Note 5 Pro Hybrid Hard Back Cover Global Version Redmi Note 5 Case 4GB 64GB 5.99"
http://s.aliexpress.com/FreIFJva?fromSns=Copy to Clipboard

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Frvsimem Cover For Xiaomi Redmi Note 5 Pro Case 360 Protection Hard PC Matte Phone Cases For Note 5 Pro Global Version Case Capa
http://s.aliexpress.com/V7fmm2qu?fromSns=Copy to Clipboard
Ja sam ovu narucio cim sam uzeo telefon, ona fabricka mi bila mnogo gadna na dodir.
I iznenadio se koliko je maska kavlitetna a jeftina. Prijatna na dodir, sve u milimetar lepo izrezano, tvrda, knap telefon staje u nju. Za svaku preporuku.
 
pa ja koristim total comander za ftp conection i rad sa fajlovima (navika još od dosa [emoji41])
www.ghisler.com


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Cekaj, jesi ti dao link za WiFi Pro FTP Server, Sto sad spominjes Total comander?
Ja se uopste ne razumem, kupio sam WiFi Pro FTP Server i sta sad treba da radim?
 
Poslednja izmena:
Pokreneš ugradjeni file manger, ham burger menu connect to computer, dobiješ adresu i ukucas u windows file explorer i voila, radi sve

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
File manager (Cheetah mobile)
Opcija Cloud. Šerujete folder na pc-ju i preko clouda pronađete adresu/imePC i to je to.
 
E "samo" to nisam znao da napravim. Ja sam uvek kucao adresu u browseru i tako mogao da radim samo download sa telefona. Kad pomislim da sam kupio bar tri ftp server aplikacije, uvek u nadi da ce neka "raditi"...
Hvala.
 
Mixplorer je free i završio bi ti posao. Kasno sam video, nisi morao da kupuješ.

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1523691

d86a4b44f63aa52de61f322ce72049de.jpg
 
Poslednja izmena:
Najprostije kako da radiš kopiranje sa kompa je da jednostavno share-ujes drive u windows-u u advance share isključis pass "change advanced sharing settings" I onda iz telefona npr aplikacije "es file explorer Pro" imas da je skineš npr. na aptoide, apktime itd. Kliknes na LAN pa scan, nadjes komp I drive i voziš :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mislim da ne moze ni jedno da lepo legne od ivice do ivice zato sto je zakrivljeno staklo na ivicama telefona.
 
Najprostije kako da radiš kopiranje sa kompa je da jednostavno share-ujes drive u windows-u u advance share isključis pass "change advanced sharing settings" I onda iz telefona npr aplikacije "es file explorer Pro" imas da je skineš npr. na aptoide, apktime itd. Kliknes na LAN pa scan, nadjes komp I drive i voziš :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Zar nije najlakša varijanta Google drive + Google slike. Meni je najlakša varijanta ali nije da transferujem tonu podataka. Koristim i telegram na kompu i telefonu da šaljem sebi linkove i neke datoteke. Dobra mi je stvar što se telegram neosetno diže sa sistemom i može da se ubaci u send to meni.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Koja vam je max brzina koju izvlacite na 5ghz kad prebacujete podatke?
 
Da li još nekome secka video snimanje zadnjom kamerom na 1080p/60fps? Sam video kasnije prilikom gledanja izgleda normalno, ali u kameri prilikom snimanja secka... Dok npr 4K u Open Cameri neće uopšte da radi. Crn ekran, zabode, restartuje se. Da li se još nekome ovo dešava?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno