Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Ovo je ozbiljan upgrejd. Samo je pitanje da li će global biti kao kineski ili Indus.

But the 12MP rear camera now has an F/1.9 lens compared to F/2.2 on the Indian model, larger 1.4μm pixels compared to 1.25μm, and also has dual pixel PDAF for faster focusing. 


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Rekoh ja da nece biti isti po pitanju kamera :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kao sto i ja rekoh jedino mogu kameru da promene :D
Ovo je vec ozbiljna stvar sto su uradili, USB-C, kamera bar na papiru dosta bolja, android oreo itd.
Ako cena ne bude previse isla gore onda definitivno odlicna kupovina.
 
Jos malo moze da se gura sa 3Gb rama, definitivno 4Gb postaje pozeljno...
Vec sledece godine 6Gb.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Uf, samo da je senzor ostao sony imx486 iza i imx386 napred, i bice super...nadam se da nisu stavili omnivision ili samsung.

Ostalo sve kul...valjda ce i prednja kamera biti u rangu sa onom od 20mpx.

EDIT...izgleda da ipak nema USB-C, ali podrzava QC 3.0.
 
Poslednja izmena:
Alaj lupaju sa imenima, još malo pa se neće znati više ni šta prave ni šta prodaju,
Redmi 5, Redmi 5 plus, Redmi Note 5 zapravo isto kao 5+, Note 5 Pro za Kinu, za global, za Indiju...
 
uploadfromtaptalk1521199940409.jpg

Ja bih rekao da ovo nije type C.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja ne bih rekao da je Sony imx486 senzor u RN5. Po ovome sto pise, bice da je neki OV u pitanju.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li kupiti Redmi 5 plus ili sacekati Redmi Note 5 Pro?

5+ moze se oko 160€ kupiti vec sad nije skupo a izgleda slicno kao Pro model.
 
Sve se svodi na to koliko ti je bitna bolja kamera, ostale karakteristike i nema razlika.
 
Opet price kako nema razlike...sd636 je jaci od sd625, ima qc 3.0, bolju graficku, dolazi sa oreom, pa ce duze imati podrsku...naravno, razlika u ceni izmedju ova dva modela ce u pocetku biti veca, ali kada dodje rn5 kod nas i kada se cena stabilizuje, bice super kupovina. :)

Sto se tice senzora kamere...u sustini, nije bitno koji ce biti, samo da fotke budu dobre...ako bude u rangu imx486 na rn5pro, bice super...inace, aparat i dalje snima samo 1080p video, valjda ce uskoro izaci apdejt sa 4k video...a ako stabilizacija ne moze da radi na 4k, bilo bi dobro da izadje bar 2k video sa stabilizacijom... :)
Nadam se i da ce prednja kamera biti u rangu sa imx386 kamerom na rn5pro. :)
 
S5K2L7 + S5K5E8 on the rear and OV13855 on the front. (u komentarima na gsmareni)
 
Au sta rade ludaci, ko ce se snaci sa ovim nazivima... Sad ubacise i "AI"

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Samo da ne zeznu sa ovim samsung senzorom...ali cim je veca povrsina pixela i blenda na objektivu, trebalo bi da daje barem iste, a mozda cak i malo bolje fotke od rn5pro...i bas me zanima kako ce raditi af u vudeu, to je bio problem ranijih xiaomi telefona...videcemo...trebalo bi uskoro da izadju neki testovi, ne bi me cudilo da neki testeri vec imaju telefone par dana... :)

Nemam jos pare za fon,ali jedva cekam da izadje i dodje kod nas, cisto da se cena stabilizuje malo... :D
 
Ponavljam, dzabe senzor ako im softver ostane ovakav kakav je...Njima senzori kamere koju ugradjuju nisu losi, ali zato softver(obrada) kriminalno los...
Dok to ne rese, mogu da ubace i 4 sony senzora, nece biti na nivou...



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
ZNam ja sve to, ali video si razliku izmedju tipa mi a1 i rn5pro, razlika je poprilicna, narocito u slabijim uslovima, tako da senzor ipak pravi razliku...naravno, bilo bi dobro da se pozabave softverom... :)
 
Poslednja izmena:
Videcemo...ja neke fotke sto sam video, vrlo su slicne rn5pro modelu...tako da treba sacekati... :)

Sta cu, ja sam fotograf, pa iako imam aparat, lepo bi mi dosla neka okej kamera na telefonu, volim da skljocam usput.. :D
 
Aii koliko verzija! Moci ce za pristojnu sumu da se kupi, jos kome nije bitna B20 frekvencija... samo da moze global rom da se stavi. Na ovom RN3 Pro jos nisam na Mts-u primetio da mi fali B20.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Koliko znam, odmah je izasla i global verzija sa b20...i ta global verzija stize za maks mesec dana u evropu... :)
 
Obožavam Xiaomi i ovaj moj Kenzo, ali ga baš ciganišu sa tih milion verzija i varijacija na temu. Setite se samo goodix fingerprint-a, pa različiti touchscreen-ovi na istom modelu, a developeri custom rom-ova moraju softver da peglaju.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa nema sta, nas zanimaju modeli iz CN... India ima svoje i njih ne gledajte..., oni su posebna prica.
Sto se tice milion delova, mnogo se proizvodi, tesko da to moze jedan proizvodjac da ispostuje, zato ima vise dobavljaca za delove...

Nista ovde nije tako komplikovano. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno