Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Jel radi OTA ako je otkljucan bootloader. Samo otkljucan, bez twrp i ruta?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Haha sprecavaj rat dok jos mozes ;) ...kod mene su google servisi odgovorni za vecinu stvari, ekran koriscen jedva 30 min za to vreme, a telefon nije isau u deep sleep uopste i bio je vruc na dodir. Al cudi me da se ponasanje nastavilo i nakon dva restarta, a system ne vidi google servise uopste (ni sistemska ni obicna app) pa nisam mogao da je force closujem. Zato sam odlucio da ce G servisi morati da lete sa fona cim ugrabim malo vremena, a najverovatnije cu ih zameniti sa microG, sto bi trebalo da poboljsa baterry life i pruzi vecu privatnost.
 
Generalno sam zadovoljan telefonom, ali ovo sto rade sa updatima je smesno. Vidim da je vec pusten 10.0.4, a ja sam jos na 10.0.2. Znam da taj update ne donosi skoro nista, ali opet je glupo to sto ne mogu lepo svima da puste nadogradnju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nigde se ne pušta svima odjednom. Pusti se prvo kao proba, da se vide povratne informacije. Takođe, nisu svi regioni obuhvaćeni istim update-om. Nekada update prosto nema veze sa tvojim regionom nego se radi na nekim bugovima npr za Indijce i njihovu mrežu, video pozive, itd. Skini pa flešuj ako si toliko opterećen time.
 
Ista stvar. Ali desava mi se samo na kucnom ruteru, na ostalim nisam primetio problem. Tako da mislim da je do rutera probelm a ne do telefona. Zeni se desava na vaveju isto.
Drugi telefoni na tim istim ruterima ne gube signal, imam Lumiu 520, Lumiu 640, zena ima Acer neki i ni jedan od njih nema problema sa signalom, jedino RN5. Ne verujem da je to do rutera..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Battery drain ludorija se nastavila i danas, 60% baterije otislo za 8 sati, uz 45 min SOT...ali evo kako sam sklonio GAPPS tako se stanje normalizovalo.
IMG_20181115_211753.jpg
 
Poslednja izmena:
Skinut sa punjaca oko 12h kad sam se probudio, sve na 4g, osvetljenje na auto.
e61351cb04848f29154f1f646477b750.jpg
c814a621fd0ca75fc3efccde4d6b8af0.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne razumem, ja sam jos na verziji 10.0.2. Kako vi imate vec 10.0.4?
 
Mislim da OTA zavisi od regiona a i možda su flešovali sami.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam probao Srbiju, Indiju i Rusiju, ali i dalje sam na 10.0.2

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Update za xiaomi.eu se flešuje isto preko twrp? Ne briše nikakve podatke? Poslije instalacije se briše keš kao i inače? Mora li se magisk ponovo flešovati?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Odradis wipe cache i dalvik, flesujes rom, posle toga flesujes magisk i reboot. Ostaju podaci.
 
Sta se patite sa tim stable, predjite lepo na dev rom i OTA ide svake nedelje u isti dan. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stigla nova maska. Sad mogu da štemujem i beton sa njim... [emoji1]
681e883ffa777f44661f4899727c092b.jpg


Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Moze li mala pomoc, treba da kupim telefon za vikend :) Redmi note 5 ili redmi note 6 pro?
 
Pogrešna tema. Pitaj u šta da kupim delu foruma.
 
Na eu romu može da se isključi "messenger se prikazuje preko drugih aplikacija". Što volim ovaj rom.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ne uzbudjujte se mnogo oko apdejta. I kod mene 10.0.2. Kad stigne stigne...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja odradio poslednja dva update-a ručno. 5 min. posla sa skinutim OTA fajlom sa MIUI foruma.

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Ja odradio poslednja dva update-a ručno. 5 min. posla sa skinutim OTA fajlom sa MIUI foruma.

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
Tu ne mora nista da bude otkljucano i rutovano? Samo skines fajl i update jel da?

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Tako je...Ako se radi update sa verzije 10.0.3 na 10.0.4 skines manji OTA fajl,a ako si sa neke još starije verzije onda mora FULL OTA fajl (onaj od 1.5GB).

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Nazad
Vrh Dno