Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Znam, ja bih svakako i beli uzeo pre crnog, uvek sam imao crni, dosadilo mi je.

De gustibus non est disputandum :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Najlepsi je plavi, ali Mi note 3 :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Stigla mi plava maskica sa alija i odlicna je. Tvrda je plastika, ali je i malo gumirana pa lepo lezi u ruci. I telefon lepo izgleda sa njom.
 
Wifi iz nekog razloga ne prelazi 50Mbps, na ruteru na kome laptop koji nema dual-band hvata punih 140.

Ruter je neki Huawei, probao sam sa restartom telefona/rutera i nije pomoglo. Pristup ruteru nemam, od operatera je, sva podesavanja moram preko njih..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stigla mi plava maskica sa alija i odlicna je. Tvrda je plastika, ali je i malo gumirana pa lepo lezi u ruci. I telefon lepo izgleda sa njom.

Koju si maskicu ti narucio? Ajde samo posalji link. Ako se ne varam jednu od onih sto sam ja poslao, ili cak obe. Stite li staklo kamere kad se spusti telefon na ledja?
 
Sa P9l jedina stvar koja ce mi nedostajati jeste rgb notification light. Ram menadzment na nivou, sto je i ocekivati za telefon sa 6gb memorije, drzi sve sto sam otvorio, oko 10 aplikacija, mada pretpostavljam da bi i 4GB verzija drzala.

Sutra cu poslati zahtev sa unlock kod. Jedino ovaj problem sa Wi-Fijem, ne znam do cega je, probacu sutra na drugom ruteru..

Telefon leti, kameru otvara instant, instant i slika, kamera na nivou skupljih uredjaja, prvi licni utisak odlican :)
 
Poslednja izmena:
Wifi iz nekog razloga ne prelazi 50Mbps, na ruteru na kome laptop koji nema dual-band hvata punih 140.

Ruter je neki Huawei, probao sam sa restartom telefona/rutera i nije pomoglo. Pristup ruteru nemam, od operatera je, sva podesavanja moram preko njih..

To je to ako si na 2.4GHz od provajdera. Investicija u neki dual sa 5GHz za veće brzine.

PS.
A gde plavu boju uze, šaren ceo :d Meni nije legla plava jer nije ceo plav, ali vidim ima nekom gotivno. Bitno da se tebi sviđa i da nosiš bez zaštite, da se vidi plava.
 
Poslednja izmena:
Nosim ga u providnoj silikonskoj trenutno, ali pitanje koliko ce ostati :D

P9 Lite na istom ruteru ima brzinu od 100Mbps, laptop ima punih 140, a oba rade samo na 2.4GHz.
 
Crni je najlepsi, jer na belom napred oni otvori za kameru su bljak. Ajde da su kao neksusi crno napred a neka druga boja nazad. Ovako samo "crni"

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Stigao case, definitivno najbolji case koji sam ikada koristio, malo je deblji i dugmici zahtevaju vise pritiska nego inace, ali kvalitet, materijal, izgled, 10/10 sto se mene tice. Pokriva kamera bump u potpunosti, s prednje strane "strci" milimetar-dva, rupice precizne..IMG_20180619_120710.jpg
Sad, da li ga ostaviti u njemu ili u fabrickom, pa da se vidi plava boja, slatke muke..
 
Poslednja izmena:
Lepa je ta mofi... Evo ja pre desetak dana dobio ovu, nesto slicno kao sandstone... Nemam sad da uslikam kako stoji na samom telefonu, ali da kazem da odlicno prianja, tanka je, sve uradjeno max dobro i sam hrapavi filing u ruci je dobar mada ja bih voleo ipak malo hrapavije... Mana je jedino sto kada su znojave, masne ili malo prlljavije ruke pa ostaju otisci prstiju.... xiaomi redmi note 5 case which based on snapdragon 636 core funda super sandstone shield frosted case redmi note 5 pro
http://s.aliexpress.com/vQ3E3mYBIMG_20180619_122712.jpgIMG_20180619_122759.jpg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni danas stigla ova, lepo stiti ekran. A pozadi staklo.
de5ff526dd2fca520c61b657f0f42c32.jpg
5e1a44af0ef453487f8e3281827cf557.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nisam znao da su ovaj RN 5 izbacili i model sa AI kamerom i f1.9. Da ne listam temu, moze li neko reci ima je bitne razlike u kameri izmedju obicnog rn5 i rn5 AI ?
 
Od 98% na 78%, 2.5h SoT, monstrum :)
 
Monstrum je mate 10 pro kad izbaci 6h sot do 50% ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja ne znam koliko puta treba da se napise da taj redmi note 5(globalno R5 Plus) postoji samo u Indiji, a da je globalni RN5 isti kao CN Ai verzija :d
 
Na ovih 116 strana piše na svakoj petoj strani...;)
 
Wi-Fi na 2.4GHz ravno duplo sporiji od 2.4(i jedinog) Wi-Fi na P9 Lite, malo razocarenje.

Ne gine mi 5GHz ruter :(
Baterija je vrh, kako je krenulo, preko 10h SoT cu imati bez problema.
 
Wi-Fi na 2.4GHz ravno duplo sporiji od 2.4(i jedinog) Wi-Fi na P9 Lite, malo razocarenje.

Ne gine mi 5GHz ruter :(
Baterija je vrh, kako je krenulo, preko 10h SoT cu imati bez problema.
Koliko bi onda dobio na 5GHz Mbps?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Punih 140Mbps kolika je i brzina kod mene.
 
Samo sam znatiželjan, ako možeš da napišeš za šta na telefonu nije dosta 50mbit, pa ti treba 150mbit :-D.

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
 
Ma nije da treba, to je vise stvar psihe, kad vec imas da je iskoristeno na svim uredjajima.

Mada na 5Ghz nece ni 2 zida uspjeti 'probiti', npr u kuparilu i sl. zabacenim dijelovima stana, gubi se signal, k'o dinar u dzepu.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li hardver moze da isprati i potpunosti 150? Nešto ne verujem.
 
Nazad
Vrh Dno