Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Wi-Fi ima ludacki domet, gotovo pun signal kroz ceo stan, svuda gde idem.

Na 5GHz Wi-Fi konekciji na fakultetu je imao 200Mbps link speed.
 
^^ to je dobro cuti...ja odem u neku drugu sobu, izgubim 2 linije...xD
 
meni nece speedtest da predje 20 ni na tabletu ni na telefonu, iako imam 60 paket, Mada mi je nebitno. Dok kod keve i caleta ide 40 koliko i treba

Vidi sada dao 40 megabita, ko ce ga znati
 
Poslednja izmena:
Možda se prosto "ne slaže" najbolje sa ponekim ruterom... Mislim da je wifi sasvim OK. Gledam kod mene sada; na 6-7m je link speed 250-300Mbps, a kada priđem malo bliže onda je 433Mbps. Mislim da je to i maksimum za moj ruter.
Screenshot_2018-06-21-21-56-47-785_com.android.settings.jpegScreenshot_2018-06-21-21-58-10-177_com.android.settings.jpeg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kakav je zvuk na sluskama? Prethodni tel A1, nadam se da mu ovaj moze prici
 
Nista ne moze prici A1, zato sto ima amplifajer, dok je ovde prosecak kao i kod ostalih redmi telefona.
 
Zbog SD 636 rekao bih da je iznad proseka, svakako daleko bolji od proslog P9 Lite koji sam imao, zvucnik i 3.5mm.
 
@Kidence
received_10211815254797398.jpegreceived_10211815254957402.jpegreceived_10211815254477390.jpeg
 
Ne vidim foliju, dobro slika taj P9L ;)

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Kakav je zvuk na sluskama? Prethodni tel A1, nadam se da mu ovaj moze prici

Zvuk na sluskama je odlican, i veoma glasan. Meni do pola vise nego dovoljno kad se pojaca.
Konacno sam i ja uzeo ovaj telefon, iskocila mi dobra ponuda pa sam ga uzeo malo ranije od planiranog. Napisacu neki "mini" review ukoro i neko manje poredjenje sa prethodna 2 telefona koja sam koristio ove godine Galaxy S7 i Lg G4.
 
Narucih danas 4/64 crni nov sa 2 god ruske garancije za 185, samo da mi ne stigne pro ver :D
 
Gde je u EU najpovoljnija kupovina,mislim bolja nego na KP,pa da mi neki gastarbajter donese kada poseti rodnu grudu[emoji2]
 
Poslednja izmena:
Da vas pitam u vezi zastitnog stakla, da li vam se povremeno po malo odlepljuje po stranicama, i koji deo ekrana vam prekriva?
Ovo moje sto sam dobio uz njega mi se na svakih 5~7 dana po malo odvaja od ekrana i bleje mehuri/sivo ispod, i verujem da ce za nekih mesec, dva veci deo da se odvoji, a ni ovo mi se ne svidja sto vidim,
pa me zanima jel ima neko da je uzimao kod nas staklo od nekog sa KP na primer, da ne cekam ~30 dana sa alija :)
 
Nista ne moze prici A1, zato sto ima amplifajer, dok je ovde prosecak kao i kod ostalih redmi telefona.

Amplifajer? Valjda pojačalo :p

Veoma dobar RN5 na slušalicama kablom, tiši od A1, ali možda malo puniji zvuk RN5. Preko BT dosta slab u odnosu na A1, BT sluške ili zvučnik dosta slabo preko RN5. Kome je zvuk bitan, onda pre A1, grmi na zvonu, grmi u toku razgovora, grmi slušalicama i preko BT, pojačalo radi za svu lovu. Daleko da je RN5 loš, dosta bolji u odnosu na predhodnika RN4. Dosta je bolji i u kvalitetu razgovora u odnosu na RN4, što je po meni najveća mana RN4.
 
Mani me, nisam mogao da se setim na srpskom kako se kaže [emoji849][emoji23]
 
Živeo gcam [emoji16]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Da se upisem na forum po prvi put, iako sam ga pratio kao gost poslednjih par meseci :)
Postao sam vlasnik od danas ovog telefona, 4/64 verzija, crne boje, uzet od Kidenceta kome se ovim putem zahvaljujem na savetima i odličnoj saradnji za sad.

E sad da kazem poneku reč o telefonu. Generalno prvi neki utisak je da je telefon fenomenalan za moje potrebe. Pre ovoga sam koristio uglavnom telefone iz budžet klase, poslednji je bio Lenovo Vibe K5, tako da je za mene RN5 I vise nego dobar.

Sto se tice izrade, telefon izgleda jako lepo, izrada je po meni na visokom nivou sem onih plastičnih delova na vrhu i dnu. Lepo lezi u ruci, koristim ga lako, prija ovaj 18:9 odnos. Silikonski case u paketu je po meni sasvim dobar, lepo lezi, nije labav, otvori su tamo gde bas I treba.

Telefon radi veoma brzo, otvara sve munjevito, nisam primetio nikakve bagove a vadim mu dušu od jutros. Ne greje se bas nimalo, otisak prsta radi jako brzo, nisam nijednom imao problema sa očitavanjem.

Prvi put se susrećem sa MIUI skinom, i za sada je najbolji android skin koji sam koristio. Puno podešavanja, puno korisnih stvarčica, sve se moze prilagoditi potrebama korisnika. Jeste da se privikavam I da ne mogu da nadjem lako određena podešavanja ali to je normalno ipak.

Ekran. Prvi utisak mi je bio mehh. Boje nekako isprane, sve jako svetlo, plus agresivno auto osvetljenje ekrana me je u trenutku razočaralo. Ali po savetu Kidenceta stavio sam opciju pojacanog kontrasta, tako da se sve sredilo. Lako se cita na suncu, dovoljno je svetao, nista wow ali sasvim ok. Ipak i dalje mi ostaje utisak da bi kontrast mogao biti jos malo bolji, eto to je neka mana.

Zvuk za mene osvezenje. Borio sam se sa starim Lenovom i ocajnom jacinom tonova zvona i obavestenja. Ovde je to za mene odlicno glasno. Sto se tice zvuka zvucnika, nisam primetio nikakvu razliku u odnosu na famozni Dolby Atmos sistem na starom K5. Dovoljno jako, sasvim korektno. Lampica obavestenja je svetla prilicno i skoro da se ne vidi iz daljine.

Kamerom sam takodje zadovoljan. Malopre sam probao neke fotke na poslu u low light uslovima napolju i uz auto HDR fotke su ispale iznad mojih ocekivanja. Stock kamera je kod mene, i za sad nemam u planu da ubacujem GCam, nemam iskustva sa tim. Meni ovako sasvim dovoljno. Prednja kamera mi je cudna prilicna. Povremeno napravi bas fine fotke, a onda ih drugi put neki totalno ubije koliko su svetle i isprane. Beauty mod je iskljucen ali i dalje fotke nisu bas najbolje. To mi je mozda i najveca zamerka, ali ne koristim mnogo selfi kameru tako da mi ne smeta previse.

Baterija po ovom do sada je tacno ono sto sam ocekivao. Veliki odmor nakon sugavog K5 i punjenja dva, tri puta dnevno. O konkretnim rezultatima necu sada uopste, rano je jos uvek za to.

Sve ukupno, mislim da je RN5 odlican izbor za ovaj novac i verovatno i best buy u klasi. Razmisljao sam o kupovini Nokie 7 plus, bio jako zagrejan ali odvratila me je bas preterana cena u ovom trenutku pre svega.
RN5 je fino zaokruzen uredjaj za nekog ko nije neki ultra zahtevan korisnik, i rekao bih jako dobar telefon, nadam se da ce me lepo sluziti i da ce ovu utisci ostati i dalje.

Nadam se da nisam bio preopsiran za prvi post. :)

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Izasao je danas Miui10, 8.6.21 mi-globe rom... Ja sam na xiaomi.eu 8.6.16, ali cu preci na ovaj jer ima vise funkcija i imaju rom builder gde moze da se bira sta da ubacis ili izbacis iz roma (show expert settings) + odlicno optimizuju i modifikuju ceo sistem, bateriju takodje, provereno sa Redmi Note 4 gde je ovaj rom bio jedan od popularnijih (videti RN4 temu)... http://mi-globe.com/rom-builder-fea...g=redminote5pro.png&realname=RedMi+Note+5+Pro

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel ovo izbacivanje redmi 6 modela znaci da nas skoro ocekuje i redmi note 6, a rn5 samo sto je stigao kod nas?
 
Št je sa GCam?
Google camera. Sa malo snapseed-a ne može bolje. [emoji4]
c5e9615189ea8c2871a28018118e4884.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Radi MIUI 10 fantasticno... Napreduje kroz verzije bas dosta. Ova 10-ka vec sada radi kao sat, jos malo da je utegnu i nema zime za Xiaomi :D
 
Koja je procedura flešovanja ROM-a? Da li bootloader mora biti otključan?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel jedini način taj da mora da se otključa fon kako bi mogao da se instalira miui 10? Ako da, ima li naznaka kad će biti ota update?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno