Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Nije bas tema al da pitan ovde.imam redmi 6. Pre par dana bio neki updejt i posle dan ili dva prestao je da se puni mob i ne moze da se poveze sa kompom...jedino se puni kad se ugasi...neka ideja? Sutra cu hard reset da uradim.mob u garanciii u mi-shop al ne bih da nosim ako je neka sitnica..

mozda ce nekom znaciti nekad da procita..sve se sredilo posle nekog vremena..dal je neki updejt ili sta vec ne znam..2 nedelje sam punio samo nocu kad ugasim mob.a sad probah i sad se puno normalno i dok radi...
 
Tek sad videh da si ovo pisao, sličan problem i ja trenutno imam sa HAVOC ROM-om.

Iz cista mira je prestao da se puni preko USB sa kompa, tj ide 20-50mAh (pre toga išlo 900-1000),i na punjacu nekad ide 100-200, a treba da bude 1800-2000mAh.

Sve pričam kad je fon na bat 20%,gde bi brzina punjenja trebala da bude najveća.

Rešenje problema, ili ugasiti fon pa puniti, ili restarovati. Kod mene je problem ROM, I to neki od updejtova u poslednjih mesec-dva.
 
Poz,poceo je tel da mi se malo vise grije, sad ce mu 2 god. Znaci kad sam na yt malo vise mi se grije.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Posto je Xiaomi poznat po svojim cudnim oznakama, isti telefon za vise trzista sa razlicitim oznakama pokusacu najbolje sto mogu da pojasnim sta i kako...

1.Redmi Note 5 PRO (model izbacen samo za Indiju, prodaje se i prozivodi u Indiji, SD636, dual camera, Sony senzori zadnje kamere, ima softver za Indijsko trziste, nema band 20, koristi iste custom rom-ove kao i Redmi Note 5 AI i Redmi Note 5 Global...Kodno ime WHYRED

2.Redmi Note 5(model za Indiju, proizvodi i prodaje u Indiji), za Kinu je to Redmi 5 plus(proizvodi i prodaje u Kini), za Evropu Redmi 5 plus (Global version) - proizvodi se u Kini a prodaje u Kini i Evropi zvanicno, SD625, single kamera, OV senzor, Kodno ime Vince.

3.Redmi Note 5 AI (model za Kinesko trziste, proizvodi se u Kini i prodaje u Kini zvanicno, dual camera, Samsung senzori zadnje kamere, fabricki dolazi sa Kineskim rom-om( bez Google servisa), nema band 20, kodno ime WHYRED. Global rom moguce imati na istom samo uz otkljucan bootloader.

4.Redmi Note 5 Global version (model za EU trziste, proizvodi se u Kini, a prodaje u Kini i Evropi zvanicno, dual camera, Samsung senzori zadnje kamere, fabricki dolazi sa Global rom-om(sa Google servisima, bez kineskih aplikacija),OTA update, poseduje band 20, kodno ime WHYRED.

Sto se tice custom rom-ova, isti su za Redmi Note 5 pro, Redmi Note 5 AI i Redmi note 5 Global version. Za sve je isto kodno ime WHYRED. Takodje i TWRP je isti za sve.


Slika 1.

Kutija i telefon Redmi note 5 Pro INDIA VERSION

Slika 2.

Kutija i telefon Redmi 5 plus GLOBAL VERSION

Slika 3.

Kutija i telefon Redmi Note 5 AI CHINA VERSION


Slika 4.

Kutija i telefon Redmi Note 5 GLOBAL VERSION

Ko kupuje Redmi Note 5, trazi Global version, crvena kutija, vakuum pakovanje, natpis na engleskom, sa strane nalepnica Global version.(slika broj 4)

Zelim da uzmem zastitnu masku za ovaj model koji je kupljen ovde u zvanicnoj prodavnici pa mi reci koju opciju da izaberem kad porucujem, Redmi Note 5A ili Redmi Note 5 Pro?
 
Poslije ovolikog teksta kojom logikom dođe do 5A?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pa Redmi Note 5 Pro naravno..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pitas prodavca i on ti kaze. Eventualno mozda da mu posaljes sliku telefona. Tako sam ja uradio i nije bilo greske sa maskom
 
Pa ako imaš Redmi Note 5A (Y1) onda uzimaš za njega. Ti si rekao ovaj model, ovo je tema za Redmi Note 5 (Pro, AI) - whyred.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mala uporedba kamera: stock/gcam/gcam night mode
e758c4769c1048a9f9e335b15fba8384.jpg
8c21feb5f096d2467594b79b2b8c4db2.jpg
0b8f8e1f58f7b96f1e429c488cc0729c.jpg

Gcam je parrot 7.3.20 v8

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li si rootovao fon?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Mora Root,i da se aktivira...pa onda tek instaliraš GCam...ja ga imam na Redmi 5 plus...velika razlika....
Slika ispod uveličan manji Krstaš pauk...
37e7f84938d7158e5f20260d5874a8c8.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Detetov fon pa ne smem da čačkam [emoji846]... Videćemo šta nam je činiti po ovom pitanju [emoji846]
 
Mozes da rutujes, ali nije obavezno. Mozes da otkuljas cam2appi i bez da se rutuje, samo da se otkljuca bootloader.
Mada ja sam sve to izbegao jer miroom koji sam ubacio vec dodje prerutovan i sa otkljucanim cam2appi tako da ti ostane samo da instaliras gcam i da vozis. Zato mi krivo sto je rus batalio rad na romu. Nadam se da ce se predomisliti, pa nek izbacuje samo stable verzije ne mora da se mlati sa weekly.
Inace ako neko hoce da instalira ovu parrotovu gcam mogu da okacim par nekih slicica podesavanja za nju sto sam nasao u telegram grupi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Beše kad se otključa bootloader gube se podaci?

Postavi xml...
 
Gube se. Nemam xml samo ss podesavanja iz app.
5857730462c5122bf4bb85604cbad97f.jpg
8a9c516c6de75faf7858354145d0fbe7.jpg
10bafd3fa494f9b74f92c7abe07ed40d.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za Redmi 5 plus
5785fef2bf11ecb5ebbf2d114c722d15.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Drugari, klincu prosledih moj stari redmi note 5 pro. Sad mi se nešto žali da mu telefon koči[emoji2]Nešto razmišljam da mu ubacim neki custom rom. Šta predlažete? Šta radi brzo, a da je baterija zadovoljavajuća.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Evolution X I iON su mi favoriti. Takođe portovan masik, miui 12 baziran na android 10, dosta dobar rom.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Zahvaljujem, probaću neki od ovih što si naveo.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Moj glas za HavocOS. Koristio sam i EvolutionX ali ne mogu da se setim zbog kog buga sam prešao na HavocOS.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Moj glas za HavocOS. Koristio sam i EvolutionX ali ne mogu da se setim zbog kog buga sam prešao na HavocOS.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ne radi screen cast nikako ili malo radi, malo ne radi.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Na Havoc je glavni bug što je zvuk u slušalici jako jako tih od poslednjih par verzija, pojačaš na max i jedva čuješ a ako si slučajno u bucnijem okruženju nećeš ništa čuti. Toliko mi je to počelo smetati da razmišljam da flešnem nešto drugo.
 
Nazad
Vrh Dno