Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Posto vec ima manje vise zilion istih recenzija, ja Vam prilazem ono sto je meni zapalo za oko, a na netu nisam bas nesto nasao puno price o tome, ispupcenost kamere i izlozenost iste grebanju......Da kazem da uz telefon ide silikonska maska, koja delimicno ide preko kamere, tako da je stiti, nema potrebe da se uzima neka druga maska, ja sam napravio gresku i uzeo xiaomi-jev hardcase za ovaj fon koji je odradjen odlicno, spolja jaka mat plastika,unutra neki materijal da stiti fon, deblji je na ledjima pa kamera ne strci uopste, ali je klizav ): tako da sam odustao od njega, bas steta ):...evo prilazem i par slika ispupcenosti kamere sa i bez silikonske maske koja dolazi uz fon, kartica je od busplusa :), cisto da imate osecaj ispupcenosti, uzeo sam i prsten za ledja, nije uopste losa fora kada se zalepi na masku, jos ako se malo zalepi preko polovine ka citacu otisaka, telefon na ledjima nikada ne dodiruje kameru, a lepo posluzi kada se gleda neki video pa se "podboci" fon ili u gspu da se stavi na prst i tako drzi dok se gleda neki film ili to meni sada samo tako deluje...videcu kada zalepim na masku i isprobam :)... i da always auto ili on HDR mod kamere ima i za prednju i za zadnju kameru, posto u par recenzija video da kao za zadnju nema....






Kineska verzija roma nije uopste losa, do sada sam uvek jurio ili odmah sam stavljao global romove na xiaomi telefone koje sam imao(3s,4x) izgleda da sam gresio(verovatno onima koji vole da imaju fon na srpskom to ne ogovara, no ja iz nekog razloga preferiram engleski), ostacu najverovatnije na kineskoj verziji i kad izadje global...naime na "mi" prodavnici ima gugl install app, sa njom se instalira samo bejzik da bi vam radio gugl store, i posle instalirate sa storea samo ono sto vam treba od gugla, realno mnogo manje bloata nego sa globalom i 20guglovih cuda koja non stop rade, na kineskom realno i nema bloat-a, ima par koji mogu da se aninstaliraju, i ostaje vam taj xiaomi appstore, game i wallet koji mislim da mogu da se disejbluju preko adb-a...ako nekom treba kacim gugl instaler, posto se meni prvo bila pojavio, ali je posle nestao(??!!!)...i da,da bi vam radila sinhronizacija kontakta i kalendara, moracete sa plej storea da skinete gugl kontakte app i gugl kalendar, ostavite ih da bleje neko vreme, pokrenete sinhronizaciju, u kalendaru idete da dodate akaunt pa greska da vec taj akaunt imate na fonu....i posle mozete da ih izbrisete, sinhronizacija u guglovom akauntu za kontakte i kalendar ostaje i radi sa xiaomi dialer-om i kalendarom..
 

Prilozi

  • Google Installer3.zip
    159.7 KB · Pregleda: 14
Poslednja izmena:
Malo je soc taj case što se dobija uz telefon, ja bi išao na neki slim hard case.

Gde si kupio telefon, indijska verzija ?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Njihov(xiaomi) hard case izgleda odlicno, ali je klizav, ja imam crnu verziju fona i dobio sam takodje crni silikon, ne izgleda toliko soc, mislim silikon kao silikon, stim da lepo pase i slim je...kineska verzija fona... evo i par fotki




stim da mi je Hdr na auto...
 
Poslednja izmena:
SD 636 zmaj :)

Odlican RN5.
 
Lepo je zaokruzen telefon...ima neke sitnice koje ce verovatno biti ispravljene sledecim apdejtovima, ali u svakom slucaju, ima skoro sve stvari koje su potrebne 90% ljudi... :)
 
Ma fon je bruka za ovaj novac, 220$ za 4GB/64GB.
 
Ma fon je bruka za ovaj novac, 220$ za 4GB/64GB.
Uf citam i pratim sve ovo odavno i samo se nerviram jer sve vise zelim da predjem na 5pro :D a ako sam dobro shvatio kod nas dolazi samo ta jedna verzija.. Kineska?

samo da sacekam da padne cena.. I ako uspem da prodam svoj note 4x za 110,120 tad i da dodam al sve mi je to nerealno, posebno znajuci koliko brzo padaju cene.. pa se smorim :( al ajd otom potom, radovacu se vasim novostima :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Xiaomi srbija objavio da redmi note 5 dolazi krajem aprila.... da li ce bar malo ranike na KP i ostale oglase?
 
Ja sam pitao lika gde sam uzeo brdo telefona, jos krajem marta, tipa oko 25tog, tad mi je rekao mozda i celih mesec dana nece imati. Sad ne znam dal se tu nesto promenilo.
 
eo jos jedan apdejt...zastita za ekran, xiaomi nudi samo plasticnu foliju, pa sam se bio pustio u potragu za staklom...ima razlicitih, skroz providna, kojima se vidi okolo, onda sa okvirom u boji telefona, gde je lepak samo u okviru, i uzbjbe tach skroz ali sam nasao i full sa lepkom, namesta se pakleno tesko (uvek neki mehur uz ivicu), ali kada se namesti ,super, i osetljivost taca kao i bez stakla, ali ima jednu gresku, naime, ima proreze za blic, ambijent lajt, ali ne i za kameru xD a trebalo bi, ok tu je staklo providno, spremno za rezanje gde je kamera, moze da se svojka, ali je kamda blago zamuceno,nista strasno i vako 'lepsam' mod zamucuje xD, mozda je ovo samo do te prve ture...evo slika tog stakla, ako narucujete sibnite prodavcu da li je ovo staklo, tj ta stakla koja imaju skroz lepak su uvek zalepljena za komad plastike kao sto je i ovo ciju sliku lepim

ps. nije slikano sa xiaomijem, jer samo sto sam ocistio displej da zalepim staklo

Da li uopste ima vajde od tempered glass-a, posto nekamo procitao da je TG losije staklo i zato uvek pukne, pa se dobija utisak kao da stiti ekran, tj da sto se tice zastite od pucanja, ista vajda kao i plasticne folije, sta mislite?
 
Poslednja izmena:
Review od Nemca

[youtube]GD0mr3_WDI8[/youtube]
 
A sta znam, nekako mi nije ovaj test uradio temeljno...tipa, telefon ipak poseduje QC 3.0...u odnosu na redmi 5 plus su kamere poprilicno naprednije, tu je potrait mode za prednju i zadnju kameru, hdr za prednju i zadnju, odlicna stabilizacija, mnooogo bolji autofokus i zvuk...samo za kameru vredi dati 30e vise, a tu je i sd636, koji ce u narednom periodu biti jos bolje optimizovan...u svakom slucaju, neko ko se malo vise razume ce moci mnogo da izvuce iz ovog telefona... :)

Jos nesto, ne znam da li je za low light fotke koristio HHT mode ili ne...tu bi trebalo da dobije jos manje suma... :)

U svakom slucaju, jedva cekam da ovaj fon stigne kod nas, i da se cena malo stabilizuje, pa da ga uzmem... :D
 
Gledam sada neki test na nekom nemackom sajtu, izgleda da se i kineska i global verzija razlikuju. :trust:

Kineska verzija izgleda ima malo losiji ekran, ali i veci otvor blende, tj f1.9, dok global verzija ima iste senzore, ali i f2.2 otvor blende? :trust:
Ekran kineske verzije ima kontrast 1000:1, dok je na global verziji 1500:1...i jos nesto, ovaj potrait mode mi sve nekako losije i losije izgleda...na indijskoj verziji sa sony senzorima je cini mi se radio najbolje i na prednjoj i na zadnjoj kameri... :S:
 
To znači da global ima kamere kao na Indus verziji ?

Verujem da kod ekrana nema pravila.. zavisi kog proizvođača ubace , boe , tianma , ebbg
 
Ne, indijska verzija ima sony senzor napred i nazad, a global verzija ima samsung senzor nazad, a omnivision senzor napred, samo sto ima isti otvor blende kao indijska verzija...vole kinezi da komplikuju...xD
 
nece verujem da urade to sa global versijom,ako urade cekam onda mi max 3,kakvi retardi su xiaomi ...
 
Cisto sumnjam da ce tako biti, 90% da ce ta kineska verzija biti global verzija. Previse je to posla da ubacuju opet neke druge kamere i opet da menjaju malo kod. Ne vidim zasto bi sve to radili.
 
Kada bi trebalo da izadje RN5 global, jel se zna okvirno?
 
Sta mislite, ako slucajno ne bude dobar global kao sto se nadamo, ili ne ispuni ocekivanja generalno, jel bi mu honor 9 lite bio dobra zamena?
 
Sta mislite, ako slucajno ne bude dobar global kao sto se nadamo, ili ne ispuni ocekivanja generalno, jel bi mu honor 9 lite bio dobra zamena?
Imaš jutub pa pogledaj, tel je perfekcija, i nadam se da mi stići početkom maja :)

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Imaš jutub pa pogledaj, tel je perfekcija, i nadam se da mi stići početkom maja :)

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока

Ma ne pitaj me nista, gledao sam sve reviewe, i komparacije sa drugima :D jos 5 dana pre samog launcha, tamo polovinom februara, od tad sve pratim, nego pitam za ne daj boze :D

I inace, posto redmi serija dobija samo 1 android update, mislim sa nugata na oreo, ili sa orea na P, posto je indijska verzija dosla sa nugatom, a kineska ce sa oreom, da li to znaci da ce kineska tj global otici i na P? To nigde niko nije spominjao jer se digla pomama da ni na oreu nece doci i da ce se cekati za njega, dok nije izaso kineski :D
 
Što se tiče redmi nota, oreo će stići isti mesec, a što se tiče drugih update, neću to raditi više jer tel nikad ne radi tako dobro sa sledećom generacijom androida. Evo na mi5 kao sve radi perfektno i brži je al se zagreva više, staklo na leđima zadržava toplotu i baterije i ekrani crkavaju....
Sd820 čip odličan za izbegavanje

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Pa da je dobar 820 ne bi izbacili 821... shvatili da su zeznuli...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Evo razlike u kamerama izmeedju kineske i indijske verzije...u sustini, negde je bolja jedna, negde druga...kineska verzija izgleda ima siri objektiv na zadnjoj kameri, koliko sam skontao... :)

 
Sta mislite, ako slucajno ne bude dobar global kao sto se nadamo, ili ne ispuni ocekivanja generalno, jel bi mu honor 9 lite bio dobra zamena?

Mislim da je telefon, po do sada vidjenom, jedan od najboljih dilova ikada u svojoj klasi. Vise nudi nego sto je u svoje vreme njegov prethodnik, Redmi Note 4.
 
Nazad
Vrh Dno