Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Testiram upravo Pixel experience CAF. Za sada deluje obecavajuce. Koristi stariju verziju security patch-a posto caf uvek kasni jedan mesec ali deluje vrlo stabilno i lepo radi i uz pureCAF kernel sa kojim dolazi a uz kangaroox jos bolje. Cekam da se napuni do 100% pa da testiram bateriju. Nema opcija nekih za podesavanje i dolazi uz gapps.
PE CAF: https://download.pixelexperience.or...ce_whyred-9.0-20190222-1340-CAF-OFFICIAL.zip/

Azurirani kangaroox (OC i non-OC verzije) za MIUI i AOSP uz perfbooster. : https://drive.google.com/drive/folders/1r_EG3H4T5X-3aQGiH9j-QqGzECHrvnYj
 
Da, tanja je od Mofi, i zbog stakla verujem da ne klizi iz ruke.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
mcaosp radi baš dobro ;)
 
Nije mi bas staklo najsrecnije resenje za maske, ne gotivim bas ni staklene telefone iako svi sad prave takve. Ali dobro lepo izgleda.
 
Može li neko ko koristi eu rom da uključi raise to wake opciju i provjeri da li se ekran pali odmah nakon podizanja ili tek poslije 2 sekunde?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Sta mu dodju CAF romovi?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Može li neko ko koristi eu rom da uključi raise to wake opciju i provjeri da li se ekran pali odmah nakon podizanja ili tek poslije 2 sekunde?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Da, tek posle 2-3 sekunde se upali.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hvala, na china weekly romu radi instant, već duže vrijeme očekujem da će popraviti jer mi je jako korisna ta opcija.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
@Djilkosh_Ns, a jel mu to dodje nesto specijalno ili sta? Koja je razlika u odnosu na obicne romove?
 
Nista specijalno, samo drugačiji izvor

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Šta može biti uzrok problema da vas sagovornik ne čuje tokom razgovora, dok vi njega čujete odlično? Kad se prebaci na speakerfon, čuje se OK u oba smera. Telefon je nov, par dana u funkciji. Na njemu MUI 9 Global Stable 9.6.4.0.
 
Stigla maska sa alija, odlicno lezi.
@bojilica koliko sot-a izvuces?
17ba04d3801dcdff9e8d1b928189b699.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Moze link? [emoji3526]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Šta može biti uzrok problema da vas sagovornik ne čuje tokom razgovora, dok vi njega čujete odlično? Kad se prebaci na speakerfon, čuje se OK u oba smera. Telefon je nov, par dana u funkciji. Na njemu MUI 9 Global Stable 9.6.4.0.
Ako je takva situacija svugde bez izuzetka (mobilni poziv, Viber, Skype..) tad je hardverski problem (donji mikrofon). Možeš probati i sa hard resetom da potvrdiš.
 
^ Upravo tako. Imao sam taj slucaj cesto na RN4. Ukoliko ti je telefon ispadao ili nesto slicno, moguce da je doslo do pomeranja mikrofona i da je izgubio kontakt. Otvoris telefon i ponovo namestis tu donju plocicu i trebalo bi da radi. Bar 20 puta sam to uradio na RN4. Naravno, pod uslovom da je usled pada doslo do tog problema. Ukoliko je doslo do kvasenja ili vec necega drugog, onda je moguce da je mikrofon riknuo i da mora da se zameni.
 
Nov telefon, nije padao niti išta slično. Radim hard reset pa da vidimo... Hvala.

Edit: Nema napretka. Odrađena i nadogradnja na MIUI 10, hard reset, ali i dalke ne radi. Moramo zameniti aparat.
 
Poslednja izmena:
Sa poslednjim ažueiranjima romova/kernela imam osećaj da su pogoršali stvari. Nekako nije to to kao što je bilo pre npr mesec dana. Probah pre neki dan par romova i takođe sam primetio kako procenti brže opadaju i jednostavno mi nije leglo. Za sada xeu +kangaroox rade za sve pare. Sad ću probati ovaj CAF pixel experience čisto da vidim razlikuje li se šta od ostalih mada nisam nesto siguran da vredi prelaska.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Mislim da je stvar u developer firmware-u tj beta baseband-u, imao sam slicnu stvar sa opadanjem % baterije... Koristim sada stable V10.2.1.0.OEIMIXM a mozda je i neki bag pa sam pregazio neke fajlove koji su pravili problem (izmenjao sam romova ne zna mu se broj pa i pie (havoc, mokee, itd) i sad je sve ok...u svakom slucaju probaj sa downgrade fw na neki stariji pa vidi kako ce se ponasati... Ps ovo je sigurno sto se tice arb-a i downgrade-a (skidajte sa OSDN), barem ja nisam imao problem sa time... Pss Masik 1.7 je mama sto se tice baterije i stabilnosti, ove kasnije verzije nesto izgleda jede brze bateriju... https://xiaomifirmwareupdater.com/#stable
d4bbdb07dbbeb56bb50a668a1c54e05e.jpg
fc43e002983673366c2cde8ac065fab4.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izašao 4.0 BBD patch.Sad ću da ga probam pa javljam kakvo je stanje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koristi libove od rn6pro pozadi samo što su ovog puta bez modifikacije saturacije i ostalog pa su i slike toplije malo i za moj ukus lepše. Takođe su napred libovi od rn7.
Jedna od pre neko veče uz NightSight.
83c0cf555f840566622b9c103bda71a5.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Prošlo leto sam od Kidence-ta kupio Redmi Note 5 i nedavno mi se na ekranu pojavila fleka u gornjem levom uglu. Čovek mi reče da je to zato što mi je uvek uključena lokacija pa kada nisam napolju da se čip pregreva i zezne lepak na displeju. Kaže da dobavljači (šverceri iz Mađarske) ne priznaju reklamaciju jer je to greška korisnika.

Znači moja je greška što kinezi nisu dobro napravili telefon i što nigde nisam upozoren da ne treba da koristim funkcije telefona.

Ko tu laže i mulja nemam pojma, ali čisto da znate šta možete da očekujete kada nabavljate tehniku putem šverc-komerca.

IMAG0263d.jpg
 
To u svakom krstenom servisu moraju prihvatiti i srediti. Ni u kom slucaju nije tvoja greska niti krsenje uslova garancije. Pusti ti sta ti pricaju oni. Reci ce sve samo da izbegnu odgovornost.

Problem je sto si na taj nacin kupio telefon.. Zato sam ja uvek pre i za radnju iz Balkanske (ne svaku ali neke od starih, proverenijih), nego svercere sa oglasa. Kod njih racunaj da nemas nikakvu garanciju. Ovako kod radnji bar imas lokal i gde da odes da "intervenises" :) Pogotovo sada kada je razlika u ceni ne samo nestala, nego presla u korist tih radnji.
 
Bbd 3.3 vs bb4.0 kakva lagana pobeda uh [emoji3]
Boje dosta dosta zasicenije
bc772b11dc234af061141c8c6b9ac72d.jpg
f13171ccfda4c46511512bf1fef996f5.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Prošlo leto sam od Kidence-ta kupio Redmi Note 5 i nedavno mi se na ekranu pojavila fleka u gornjem levom uglu. Čovek mi reče da je to zato što mi je uvek uključena lokacija pa kada nisam napolju da se čip pregreva i zezne lepak na displeju. Kaže da dobavljači (šverceri iz Mađarske) ne priznaju reklamaciju jer je to greška korisnika.

Znači moja je greška što kinezi nisu dobro napravili telefon i što nigde nisam upozoren da ne treba da koristim funkcije telefona.

Ko tu laže i mulja nemam pojma, ali čisto da znate šta možete da očekujete kada nabavljate tehniku putem šverc-komerca.

Pogledajte prilog 266228

Razumem te u potpunosti,isti slucaj sa Note 4. Navodno,ako je vise od 70%ekrana sjebano,onda.priznaju.

Telefon ne smete da palite a sve ispod 8 mrtvih pixela ne smatraju defektom.

Sa Žaomijem je sve sem ovlastenof distributera lutrija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ništa, očekujemo sledeću verziju.Meni se više sviđa ovako, i u prirodi se oseti, malo je ono bilo baš sivo još ovako kad je zima.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
84f55be99f5dde59ff6316ccb32b9046.jpg
aa462f742e80b551ccfd06d55923af13.jpg
 
Ko je ovlašćeni distributer?

Kidence mi je objasnio čitavu problematiku oko displeja i fleka i na kraju je ispao vrlo korektan i fer.

Smor je što sam sestri hteo da kupim neki Xiaomi, a sad nisam siguran da li želim, pošto znam za taj problem sa displejima, a nemam pojma šta drugo da uzmem do 200€, a da nije nešto sporo i nikakvo.
 
Nema problema sa Kidence, izaći ce u susret. To set recimo desilo mom bratu na RN3, e sada da li je drzao lokacije ne znam, ali sibao je igrice ko blesav.
Ja niti drzim lokacije, niti igram, tako da ne znam, nadam se da nece biti problema.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno