Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Isto i meni, ali samo u Viberu se dešava i to kad je na sredini ekrana kontakt sa kojim pokušavam da ostvarim konverzaciju, isto je Global Beta u pitanju.

RN 5 Pro
Isto i meni, kao da je u Viberu samo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
To je onda do aplikacije. Kod mene neće da spusti prozor od fb msg i sve što stigne dok sam u njemu nalazi se iza msg prozora. Google slike nisu radile kako treba i rešilo se sa resetom telefona.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Havoc u posljednjoj verziji vratio Mi kameru, a izbacio GCam

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Naravno, ali su pecevi zadrzani, bolje je tako.
 
Imam 168 sati cekanja za odkljucavanje...jel to normalno? Ili ima brzi neki nacin?ovaj stok Miui je krs

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sta fali stock MiUI-ju? Koristio sam ga oko 8-9 meseci, nisam naisao na bagove niti bilo sta, cak mi je bio stabilniji od Havoca koji koristim poslednjih nekoliko meseci.

Naravno u startu zamena ikonica, launchera i neka dobra dark tema, radio je po vise od mesec dana bez restarta.
 
Miui moze biti dobar..uz rootovan telefon..mozda miuipro ili eu verzija..ovaj stok mi ne odgovara..puno bloat-a reklame..recimo rotacija ekrana u mom slucaju traje 4+ sekunde..ne trpi 3rd party teme..lawncher ne radi full..itd..imam ovaj fon 5 dana tek..presao sa rn4 koji je bomba fon..ovaj bi trebao biti bolji...sve ce to valjda biti bolje kada ga odkljucam

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Reklame se iskljucuju u nekoliko klikova, default launcher niko ne koristi, sto se rotacije tice dok sam ja koristio radila je normalno, stock MiUI je u odnosu na bilo koji drugi fabricki sistem, osim Oxygena i softvera na Pixel/Nexus liniji, po meni bez dileme najbolji sistem.

Nije merodavno porediti sa preciscenim MiUI romovima, ipak moraju oni stavljati gluposti u rom i kernel kao i svi ostali proizvodjaci.
 
Poslednja izmena:
stavi mu poco launcher, mozda ce biti bolje, a skoro kao stock android je. Ja cak ni ne stavljam druge launchere kad koristim miui, imam placenu nova launcher, ne pamtim kad sam je koristio.
 
Miui moze biti dobar..uz rootovan telefon..mozda miuipro ili eu verzija..ovaj stok mi ne odgovara..puno bloat-a reklame..recimo rotacija ekrana u mom slucaju traje 4+ sekunde..ne trpi 3rd party teme..lawncher ne radi full..itd..imam ovaj fon 5 dana tek..presao sa rn4 koji je bomba fon..ovaj bi trebao biti bolji...sve ce to valjda biti bolje kada ga odkljucam

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ne razumem zasto vas mrzi da iskljucite te reklame i resen problem,to je minut posla,miui radi ko sat,vrh...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Meni nije jasno o kakvim reklamama je reč?

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
U fabrickim aplikacijama (music player, video player, teme i sl.) izlaze reklame s vremena na vreme na pojedinim regionima.
 
Ima onaj adb tools za xiaomi, obrise se msa i onda nema reklama. Ne treba rut ni nista, plus mogu i sistemske aplikacije da se obrišu, 3 minuta posla

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Očajno trajanje baterije sa posljednjim xeu stable i purecaf kernelom... Možda je greška što sam odmah nakon posljednjeg xeu apdejta flešovao purecaf, a prije ga nisam koristio, pa sad ne mogu biti siguran da li je do kernela ili apdejta, a nemam vremena da se šaltam svaki dan sa kernela na kernel.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
I meni je crpeo bateriju mnogo na xeu stable.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Na zadnjem Miuiu ista situacija, sigurno 20% lošija baterija u odnosu na period pre Pie azuriranja. Posle vraćanja na fabrička podesavanja sitni bagovi su nestali, ali baterija je osetno oslabila.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel probao neko Superior Os Nemesis? Na 4ci je najbolji rom po meni.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Izašao novi update na EU stable [emoji16]
d25effcf7e25e289ec24afa5bac282e0.jpg


Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
U zadnjih par dana gledam tutorijale za custom recovery..i svi rade nesto drugacije..pa moje pitanje je koji je pravilan nacin..da flashnem twrp..da bootujem twrp pa iz recovery da flashnem..vidim neke opcije sa dummy twrp..to nisam razumeo..jos par dana mi ostalo da odkljucam bootloader..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
-telefon u Fastboot mode
-sa računara iz adb-a pokreneš custom TWRP na telefonu
-kopiraš custom TWRP i lazy flash. zip-ove na internu telefona
-iz adb-om pokrenutog custom TWRP-a instaliraš kopirane TWRP.zip i lazyflash.zip
-reboot telefona

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ok.znaci bootujem twrp pa iz istog flasnem twrp i lazyflasher..i magisk..hvala

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pozdrav.Interesuje me da li je moguća aktivacija Camera2 Api bez Root-a. Pokušavao sam na razne načine ali izgleda da to važi samo za RN5 Pro.Inače kod mene je Global verzija Android Pie otključan bootloader.
 
Pošto su poslednjih par verzija xeu bete upropastili, poslednja dobra je od 27.06. odlučih se da pređem na havoc. Odlično radi, instalirah i icecold, i on je dosta napredovao. Ostaje da se vidi baterija kakva je ali rekao bih da je dobra. I da, konačno postoji multitasking [emoji23]
59df0c28a8ab992ee1f0a60e2ef6d50b.jpg
64410b7293398c253b11c71dea75c306.jpg
7c86bca91dabc226ed870c888e0de723.jpg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne znam sta rade sa xeu betom, glupi bagovi jako. Prešao bih na stable, ali me mrzi, a i uskoro ću preći na K20 Pro vrlo verovatno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Do 27.06. su stvarno bile stabilne. Problem je što sam upadao u bootloop kad probam da pređem na tu stariju betu. Lepo je malo koristiti i aosp u svakom slučaju :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pošto su poslednjih par verzija xeu bete upropastili, poslednja dobra je od 27.06. odlučih se da pređem na havoc. Odlično radi, instalirah i icecold, i on je dosta napredovao. Ostaje da se vidi baterija kakva je ali rekao bih da je dobra. I da, konačno postoji multitasking [emoji23]
59df0c28a8ab992ee1f0a60e2ef6d50b.jpg
64410b7293398c253b11c71dea75c306.jpg
7c86bca91dabc226ed870c888e0de723.jpg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

https://drive.google.com/file/d/1X6lGfDoZDP4TD1FFTQtibOSEdSNFOt3A/view?usp=drivesdk

Novi peč za miui pie. Probajte pa javite kako vam se čini kvalitet slike, uz gcam i takođe uz micameru.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

A jel radi ovaj tvoj peč na havoc? Razmišljam da pređem jer me nerviraju notifikacije na miuiu al gcam radi bez greške.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Radi. Iskustvo sa gcam je praktično isto. Ko koristi icecold i hoće malo više baterije.

"Go to cpu tab in a kernel manager and tap on governor settings
There set 3000 as up rate limit and 1500 as down rate limit."

Poslednja verzija koju koristim.
https://drive.google.com/open?id=1z5KxQn1p8nd1zmzqKk5LqX_Er1DsB9OC

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
^isti GCam patch za MIUI i AOSP rom?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da, inicijalno sam pravio za miui pošto sam to koristio ali nisam primetio da ima problema i sad na aosp. BTW, havoc kao i većina drugih romova ima preinstalirani peč, vrlo sličan mom ali mi neke stvari kao što je stabilizacija na gcam nisu radile.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koju verziju Gcam-a koristite? Havoc je od poslednjeg update-a izbacio gcam, sad je miui cam po default-u.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno