Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

nisam oduševljen 5g wifi signalom, mada ne ne mogu da ustanovim, možda je do rutera

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Uzeh ga jutros. Prednja kamera mi je čudna malo, izgleda treba da se podešava. Kao da malo ispegla veštački facu, ne sviđa mi se baš al može da prođe. Što se tiče ekrana, očekivao sam malo više. Pošto imam redmi 3s, poredio sam ih na suncu i bolja je malo vidljivost na 3s. Telefon je fluidan, al kad izlaziš iz aplikacija, kao da malo zasecka, nije baš tečno. Ispeglaće to updateovima... I samo za youtube da stave lepo full screen preko celog i superiška. Miui mi izgleda odlično, pravo osveženje u odnosu na prethodnika. Što se rama tiče, nije baš kao što sam očekivao ali mi ne smeta, nisam neki zahtevan korisnik. To se može videti na klipovima 6 vs 4gb al za mene nije bitna toliko ta stvar. Generalno sam zadovoljan samo moram naći neko staklo koje će prekriti lepo. Full screen mode mi se sviđa, super stvar. Kačim par fotki današnjih. I ako neko zna za neko okej staklo da ima ovde nek javi, hteo bih što pre da uzmem.
53fb0da287ebc56ea98a58e0ed5c93a5.jpg
e70207b22da33d7ff7311495ed274bbc.jpg
ea80e44ae01861f8baa1801c2baae3f0.jpg
cc37deded6a38280765429ecb07053af.jpg
979b667a4d5a36797b30a1317103134f.jpg
edecc0049b658a6ba26ea3d9fae23623.jpg
d323a4784c440bcfd37fb8936f0bf122.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za yt full screen, zadrzi prste na krajevima videa i razvuci...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Cini mi se da su fotografije vrlo zadovoljavajuceg kvaliteta, sigurno bolje nego na A1. Da li bi neko mogao da okaci svoje fotke na Flickr, da se upoznamo i sa detaljima? :)
 
Prednja kamera je prosek, cini mi se da je bolja na A1.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Što se tiče ekrana, očekivao sam malo više. Pošto imam redmi 3s, poredio sam ih na suncu i bolja je malo vidljivost na 3s.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ne znam, ja sam izmedju ostalog pozitivno iznenadjen sa ekranom, bojama, kontrastom i svetlinom i na suncu se bolje vidi od svih telefona koje sam do sad imao (dobro, mozda ne od iphone 6s i iuni u3, ali tu su negde). Koji imas ekran? Idi na settings, My device, All specs, Kernel version tapkaj 4-5 puta, pa 1. Software version. Moj je Tianma Td4310, mada pretpostavljam da svi imaju takav u prvoj turi...
9b01c9a04e0859ddc1f45aee5eb3bed5.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koga briga za prednju kameru, to je bitno da postoji, osim ako nekom specificno treba za neke poslovne potrebe ili video pozive.
 
@spaxon
jeste, taj je. Kažem samo, nije ni meni bitna toliko. Čudno izgleda kako ispegla lice, kao da je igračka :)

Jel stavljao neko od vas zaštitno staklo koji imaju ovaj model?
 
Poslednja izmena:
U stvari kamera je dobra, nego je u tamnijem kvarilo sliku ulepsavanje. Tek sad provalih da ima prednji blic. [emoji3]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kakav je kvalitet zvuka kada se snima video? Na MI4 je bio užas. Ozbiljno razmisljam da zamenim ovaj p10 lite.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ta je u 5MP, sa 13MP je veći fajl, evo sa 13MP GCam prednja i fabrička, ubacio sam na isti link.
Nemem mnogo vremena za detaljnije poređenje, ali je ogromna razlika u korist GCam, i zadnjom i prednjom, prednjom dosta kada slikate sebe, bolja je od A1.
 
Ta je u 5MP, sa 13MP je veći fajl, evo sa 13MP GCam prednja i fabrička, ubacio sam na isti link.
Nemem mnogo vremena za detaljnije poređenje, ali je ogromna razlika u korist GCam, i zadnjom i prednjom, prednjom dosta kada slikate sebe, bolja je od A1.

Mozes li napisati kako ubaciti GCam i dati link za skidanje ako ti nije problem? :D
 
^ Odlična informacija!

Testirano. I sam nisam mogao da verujem da na obe radi 4G. U pitanju je Global verzija RN5.

IMG_20180527_112651.jpg


Odličan je ekran (bolji od A1), dobro je osvetljenje na suncu (malo bolje od A1), kamera (prednja i zadnja) sa GCam odlična (bolja od A1), veoma dobar zvuk u toku poziva (nema oscilacija i pada kvaliteta kao na RN4, dosta je bolje na RN5, A1 je malo glasniji, opet nema potrebe ni na RN5 da držim do kraja pojačano, konačno su to sredili, amin), zvuk zvona je vrlo dobar i glasan (na A1 je malo glasniji), zvuk na slušalicama prijatno iznenađenje i dovoljno je glasan da nije potreban viper niti softversko budženje (malo je i puniji od A1, verovatno zbog novog Qualcomm 636, koristio sam dobre sluške, gruva odlično zaista), baterija ne može da se potroši, otisak je momentalan...

Što se mene tiče, ne vidim bolji fon za ovu lovu, a i malo iznad, realno. Uzeo sam baš da testiram jedan, kako stoji stvar, možda i ostanem na RN5 neko vreme.
 
Jesi uzeo 3/32 ili 4/64?
 
Ili 3/64 verziju, koju je stavio u oglas, to je neka posebna varijanta :D :D
 
Uzeh i ja RN5 global, imao R5plus, prije njega A1, (mozda nekome znaci poredjenje) posle par dana utisak je da je bolji od oba. Ekran bolji, kontrast i boje, brightness je tu negdje, kamera bolja, pogotovo u odnosu na R5plus (bas se vidi razlika), baterija kao i R5plus (odlicna), zvuk bolji od R5plus, losiji od A1, glasnoca je tu negdje, za nijansu je fluidniji od R5plus, mada sam koristio Los pa to i nije neko mjerilo, igrice ne igram... Jedino mi je vizuelno ljepsi R5plus, dzaba ruzna je ova izbocina na kameri...

Inace, otkljucah bloader odmah bez cekanja sa global stable :), bojao sam se cekanja 360h i testpointa (R5+) :( , jesu li odustali od politike cekanja 15 dana.
Stavih Los sa ovaj sto izbacise sa oss kernelom, zasad radi odlicno.
 
@ivanbass1, pogrši čovek kad kuca na brzinu ko muva bez glave, *mjau**mjau**mjau* :smash::d


Jesi uzeo 3/32 ili 4/64?

3/32GB. Možda stavim ovaj na oglas, crni je, a nisam u fazonu crnog fona više, iako je svima crni lepši, gold mi je šminkerica. Plavi nemoj da gledaš, odvratan je. Mi 6 plavi je ekstra, RN5 šaren ko bojanka dečija.
 
Poslednja izmena:
Stize RN5 i zvanicno kod nas sledeceg ponedeljka, bar tako pise na sajtu...sto se cene tice, s obzirom da je R5+ 4/64gb oko 28k, ovaj ce biti sigurno oko 33-36k... :)

Taman tada stize i miui 10, sto bi trebalo da donese bar malo poboljsanje u performansama... :)
 
Poslednja izmena:
Sta? Miui 10? Pa nista nisam u toku. Jel bila prezentacija?
 
@Ivan I.

Pitam zato što na 3 giga možeš da imaš problem sa gcam (tokom korišćenja i obrade hdr-a uzima mnogo RAM-a), pa će ti pucati aplikacije.
 
Aha. Neće to onda skoro na moj rn4x.
Gledao malo na YT. Nije loše.
 
Реците ми да ли се исплати прећи са p9 light на rn5?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno