Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

I na xeu 10.3.4 stable u stock kameri viewfinder sjecka ponekad.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Kod mene na istom ne radi video snimanje. Kad odem na video padne aplikacija. Nije da mi sad nešto preterano treba video na miui cam nego rešim da snimam nešto što malo duže traje (30min do 3h) a na gcam video jede memoriju.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Danas sam instalirao ovaj zadnji update i primetio sam da mi telefon ne vibrira isto kao ranije. Da slucajno jos neko nije primetio ovo na svom uredjaju? [emoji3]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
I kod mene je promenjeno [emoji3]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Ja taman mislo da sam poludeo. [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kod mene radi i naravno ima delay 2-3 sekunda prije nego što počne da snima.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ја то приметио нисам. Док вибрација јесте другачија.

primetno je kada sporije pomeras fon, prilikom panovanja.

mozda je bilo tako i ranije, ali mi se cini da nije. kada se snima video ide glatko (samo sto automatski zumira, to me bas smara).
mada, nije ni bitno dok god su slike upotrebljive. a ionako ce uskoro pie, pa ce opet nesto da bude malo drugacije verovatno. :)

inace, ma koliko bile proste, opcije za naknadno editovanje slika na stock miui su dosta mocne. beautify -> auto/landscape i filter -> vivid mi se posebno svidjaju, pored podesavanja za brightness (koji cesto smanjujem) i contrast. jeste malo cimanje, ali se sustize razlika koju pravi gcam (osim mozda u nocnim uslovima).
 
Nakon poslednjeg ažuriranja primetio sam sledeće izmene (ograđujem se na mogućnost da je nešto postojalo i ranije, a da nisam primetio pošto nemam vremena za detaljisanje):
- Snimanje videa u 1080p 50fps
- Usporen snimak
- Time lapse video
- Otključavanje ekrana podizanjem telefona
- Sos režim (aktivira se 5xpritiskom dugmeta za uključenje telefona)
- Tamna pozadina na nekim delovima
Inače, čini mi se da sistem radi tečnije nego pre ažuriranja i da su slike po mraku svetlije.
Za bateriju ne mogu ništa da kažem dok ne prođe neko vreme korišćenja.
Ako otkrijem još nešto, dodaću.
P.S. koristim fabrički sistem, telefon je otključan od kupovine, ali nije rutovan.
 
Da se upisem i ja ovde sutra mi stize RN5 4/64 kasnim malo(vise) :D ali vec duze vreme ga merkam no finansije diktiraju sve.

Moze li neki link sa alia za kaljeno staklo da dobro pokriva i maskicu da lepo izgleda a i ujedno da stiti telefon.

Ne bi bilo lose za neki tutorijal za gcam posto mi je ovo prvi android.
 
Nakon poslednjeg ažuriranja primetio sam sledeće izmene (ograđujem se na mogućnost da je nešto postojalo i ranije, a da nisam primetio pošto nemam vremena za detaljisanje):
- Snimanje videa u 1080p 50fps
- Usporen snimak
- Time lapse video
- Otključavanje ekrana podizanjem telefona
- Sos režim (aktivira se 5xpritiskom dugmeta za uključenje telefona)
- Tamna pozadina na nekim delovima
Inače, čini mi se da sistem radi tečnije nego pre ažuriranja i da su slike po mraku svetlije.
Za bateriju ne mogu ništa da kažem dok ne prođe neko vreme korišćenja.
Ako otkrijem još nešto, dodaću.
P.S. koristim fabrički sistem, telefon je otključan od kupovine, ali nije rutovan.

i ja bih rekao da su slike po mraku nesto svetlije, a sad da li je to plus.... meni nije.
ako je mrak, neka je mrak. da bude sto pribliznije onome sto i vidimo. pa nek dodaju night mode kome treba.

mada generalno ne mogu da verujem da cackaju kameru, a da o tome ne bude ni reci u patch notes. nista mi nisu jasni ovi kinezi, sta mute...
ako se ja i ne tripujem. pokusao sam jue da uslikam nesto sto sam i kada sam prvi put upalio telefon, pri istom osvetljenju, i cini mi se da je rezultat isti ili bar veooooma slican. mozda su boje malo jace sada, uz zanemarljivo vise grain-a... ko ce ga znati.
 
Da li se jos nekom na RN5 rusi Gmail app?
Da li je mozda do MIUI-a?
 
Radi normalno samo ne obaveštava na pristigle mejlove već neko vreme.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Radi normalno samo ne obaveštava na pristigle mejlove već neko vreme.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Ja mislio to samo kod mene ne dolaze obavještenja od gmaila. Moram ručno sinhronizaciju raditi...

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja ne bih bio ja da kad bih se smirio na jednom Rom-u.
Pišem sutra utiske i neko poređenje sa miui pie kad testiram bateriju. [emoji23]
163baea7829360f9cf5339dcc232ecb6.jpg


Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja mislio to samo kod mene ne dolaze obavještenja od gmaila. Moram ručno sinhronizaciju raditi...

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
I na redmi 3s isti problem. Zamenim onu njihovu app sa Gmail app i opet neće. Uključen i autostart za Gmail i ne vredi. Desi se da obavesti za neke totalno nebitne mejlove a npr za uživo snimak na yt obavesti posle par sati pa i dana. Nikad ali nikad ne vidim bitne stvari na vreme.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam prešao na Spark, gmail zeza nešto u poslednje vreme, Samsung, Huawei, Pixel.
 
Ima like neka fora ili je slabiji signal na ovom note 5. U kuci sam na nokii 735 imao 4g non stop a na ovom tek napolju I to jedva.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel ti globalna verzija rn5? Ako nije nemaš 800mgz

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Toliku prašinu ljudi dižu oko 4g, a od svih stvari to ima najmanju upotrebnu vrijeenost
 
Jel ti globalna verzija rn5? Ako nije nemaš 800mgz

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Jeste,imam 4g ali mnogo mi je slabiji signal nego na starom tel. U kuci ga i nemam na RN5 napolje imam. Ako nije global ne bi ga imao uopste? Ima li nesto promeniti u podesavanjima? Ovo mi je prvi android *mjau**mjau**mjau*.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kada ne koristis mobilni internet stavi ovako kao na slici. RN5 ima odlican signal. Inace ovo vazi za sve tel. Mnogo bolji i stabilniji signal ces imati ovako, pogotovo u losije pokrivenom podrjucu.
d9866af63fc339b11ed45a524b43b197.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Kada ne koristis mobilni internet stavi ovako kao na slici. RN5 ima odlican signal. Inace ovo vazi za sve tel. Mnogo bolji i stabilniji signal ces imati ovako, pogotovo u losije pokrivenom podrjucu.
d9866af63fc339b11ed45a524b43b197.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Tako mi je i podeseno,jedino mi nisu stigla mts podesavanja za internet i mms mada to verovatno nema veze.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Primetio sam da mi se pojavljuje image retention posle novog updejta. Ok i pre se pojavljivao, ali bas ako nesto stoji dugo nepomicno tipa 2h, kad igram neku igru nesto se ocrta, ali od ovog poslednjeg updejta bukvalno se ocrtava nesto posle tipa 10-15 minuta, nekad cak i manje. Nesto su izgleda cackali sa kalibracijom boja.
Sto se tice ostalih stvari nisam primetio da radi bolje ili losije, radi kao i pre updejta.
 
Jeste,imam 4g ali mnogo mi je slabiji signal nego na starom tel. U kuci ga i nemam na RN5 napolje imam. Ako nije global ne bi ga imao uopste? Ima li nesto promeniti u podesavanjima? Ovo mi je prvi android *mjau**mjau**mjau*.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Kod mene stoji ovako i za vip i za telenor. Primetila sam da nema više one opcije dualni 4g mada to nije imalo neke svrhe. Eu rom je u pitanju. Screenshot_2019-05-24-10-19-26-379_com.android.phone.jpg

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kineska verzija RN5 ne podrzava uopste 4G ili ga ima u samo na mestima gde je frekvencija veca? Ili sam odvalio glupost?
 
Imas 800 i 1800 gde radi 4g u našoj zemlji. Svuda je drugačije. Te dve ti trebaju da bi imao 4g bilo gde. Mislim da kineska ima 1800 a fali joj 800.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Da li neko ima problem sa urezivanjem dugotrajne statične slike na telefonu? Primetio sam da ostaju duhovi na ekranu na mestima koja se retko menjaju (linija gde je sat kao i traka sa navigacionim tasterima, kao i mali okvir na ivicama ekrana). Verovatno je ovo posledica pretraživača, koji se najčešće i koristi.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Meni se to desavalo pre kad bas dugo stoji nesto na ekranu, tipa igra se igra neka. Ali sad je pocelo da se pojavljuje i posle kraceg stajanja, sad da li je to slucajnost sto se pocelo pojavljivati posle ovog poslednjeg updejta ne znam.
Najvise se ocrta po ivicama, sto je i logicno.
 
Nazad
Vrh Dno