Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Nismo izvisili, stize krajem marta :)

To je manje-vise nebitno, imamo prakticni najnoviji MiUI.
 
^ Ma da, samo neka oni rade na njemu, verzija Androida mi je nebitna. Kad radi lepo koga briga sta pise u podesavanjima. ;)
 
BBD flesujem preko TWRP, instaliras gcam, das joj dozvolu da menja sistemska podesavanja i to je to. Imas nekoliko stranica unazad kacio sam sa sve linkom uputstvo, identicno je za MIUI i za AOSP samo je drugi patch. Nadji to ako te ne mrzi.

Sto se tice prednosti, selfie, zadnja kamera kao i video snimanje su mi bolji na gcam. Portret, panoramu i ostala cuda ne koristim pa ne znam kakva je situacija.



Koristim Opengapps, nano paket zbog trusted face-a.

Otkud ti to za Pie?
Javio mi neko ko čita sve živo o tome. Nešto mi se čini da ćemo izvisiti jer je rn5 pro izašao sa Android 7 pa je praktično već dobio tu jednu nadogradnju. Kako bilo odoh ja opet na custom rom. [emoji4]

Bacila je svemir zeku
 
Android pie bi trebalo da nam donese podršku za pixel3 gcam i na prednjoj kameri bez crnih slika.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
To bi bilo dobro. Ako je neko na miui beta nek javi kad stigne pie.

Bacila je svemir zeku
 
Ja sam na Mi Max 2, koji je gotovo identican kao i rn5, stavio custom Pie i gcam 6.1.021 i sve radi. Prednja, zadnja, night, slow motion, hdr+, prednja sa hdr, portret...
Koliko vidim, imate Pie - Pixel experience, pa sto ne isprobate, ako vec niste.
 
Ja sam na Mi Max 2, koji je gotovo identican kao i rn5, stavio custom Pie i gcam 6.1.021 i sve radi. Prednja, zadnja, night, slow motion, hdr+, prednja sa hdr, portret...
Koliko vidim, imate Pie - Pixel experience, pa sto ne isprobate, ako vec niste.
Nisu ni blizu max 2 I rn5 i po pitanju senzora i po pitanju chipseta. Čekamo zvanični miui pie pošto custom pie romovi takođe imaju isti problem.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel koristi neko zvanicnu betu? Kakva su iskustva?
 
To je jedna "prosecna" plata u Srbiji. Pametan covek, zna sta hoce. [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jel se na ovoj temi pisalo kako proveriti da li je telefon za kinesko ili globalno tržište? Nešto oko kucanja imei broja na sajt. Ako neko može da mi pošalje instrukcije ne mogu da nađem.

Bacila je svemir zeku
 
Android pie bi trebalo da nam donese podršku za pixel3 gcam i na prednjoj kameri bez crnih slika.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Govoris o official MIUI-u i mogucem instaliranju Gcam-a bez otkljucavanja bootloader-a?

Ja bih bio srecan i da nam samo dodaju shutter speed i manual focus u manual kontrolama. :)
 
Jel moguće preskočiti zaključan telefon? Zaboravljeni mi account password

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ma drugar nabavio neki zakljucan. Jel to znaci da mu nema pomoći?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sve ti jasno... [emoji1787]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel menjao neko mozda staklo sa zadnje kamera? Narucio sam sa alija, ne znam da li sam da probam da zamenim ili da nosim u neki servis
 
Ima li klipova na tubu? Ošacuj pa proceni.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Prijedlog za kvalitetno zaštitno staklo!
U mjesec dana stavljam treće. Prvo sam stavio ono što dolazi sa onom tubicom za "zalijevanje" ivica. Dva sam ta skršio brzo jer vrlo lako pucaju na tim ivicama. Jedno mi je puklo u džepu. Sad stavio ono sa okvirom u boji (crno) što dolazi bez tubice. Nije mi ni ovo nešto, izgleda jeftino a i takvo je na dodir!
Ima li onih što su manjih dimenzija za onaj zakrivljeni dio displeja?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel ovo: US $2.74 45%OFF | 6D on Glass for Xiaomi Redmi Note 6 7 5 Pro 4X Screen Protector Redmi 6A 5 Plus S2 Tempered Glass for Xiaomi Mi 8 A2 Lite A1 5X
https://s.click.aliexpress.com/e/c7xorzf6

Ja naručila ovo jer mi se to sa tubicom misteriozno odlepilo po ivicama.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ovo mi je sad na telefonu:
US 1.67 16%OFF | Beworlder Tempered Glass For Xiaomi Redmi Note 5 Pro Redmi 5 Plus Full Cover Screen Protector Film For Xiaomi Redmi Note 5 Glass
https://s.click.aliexpress.com/e/crYjeLRj

Da, iscuri ta tečnost i onda se još na njenom mjestu nakupi prljavštine jer je ljepljivo...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Čekam ovo staklo da vidim kakvo je. Mislim da je neko ovde već postavio link od njega.

Koja je razlika između eu roma i masik roma? Jel su oba bazirana na miuiu? Vidim da je za rn5 poslednji masik x 3.0.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Jesu.

Masik ima više dodatnih opcija za razliku od Xeu. Takođe ima aroma installer pa možeš da biraš koje aplikacije/opcije da instalira. Meni se lično nije svideo redizajn na Masik, jer su menjali quick settings i još neke sitnice. Mnogo mi je lepši stock MIUI kao na Xeu npr. Što se tiče rada, oba su podjednako brza i dobra.
 
Jel dobio neko regularno OTA update v10.2.2.0? Ja odradio sinoć ručno preko fajla sa MIUi foruma...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Prijedlog za kvalitetno zaštitno staklo!
U mjesec dana stavljam treće. Prvo sam stavio ono što dolazi sa onom tubicom za "zalijevanje" ivica. Dva sam ta skršio brzo jer vrlo lako pucaju na tim ivicama. Jedno mi je puklo u džepu. Sad stavio ono sa okvirom u boji (crno) što dolazi bez tubice. Nije mi ni ovo nešto, izgleda jeftino a i takvo je na dodir!
Ima li onih što su manjih dimenzija za onaj zakrivljeni dio displeja?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Pogledaj ovo nije lose, ne ide preko ivica
€ 1,68 6%OFF | 2.5D 0.26mm 9H Premium Tempered Glass For Xiaomi Redmi Note 5 Screen Protector Toughened protective film For Redmi Note 5
https://s.click.aliexpress.com/e/b9FYBB7K
Jedini problem je sto okvir stakla svetli kad upalis prednji blic [emoji23]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Imam ja to sad, 2 komada se dobije.Okej je osim sto mi se na desnoj strane skuplja vazduh po celoj duzini.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno