Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Zna li neko gde se sad na MIUI 10 iskljucuje na zakljucanom ekranu da se ne vidi pri dnu,sa desne i leve strane,lampa i kamera?
 
Neko je pisao preporuku za magnetni kabal za punjenje, ali ne mogu da nadjem. Ako moze opet da okaci link. Bitno je da je kvalitetan i da radi ovo brzo punjenje tj. da puni istom brzinom kao i preko fabrickog kabla.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zna li neko gde se sad na MIUI 10 iskljucuje na zakljucanom ekranu da se ne vidi pri dnu,sa desne i leve strane,lampa i kamera?
Nema ta opcija ni na MIUI 9 ni na MIUI 10.
Dobar ovaj MIUI 10. Radi ko sat...Sve je nekako brže, bez i najmanjeg seckanja. FSG radi sada stvarno odlično, otisak prsta otključava istog momenta, telefon se ne greje mnogo mada je i toplije danas. Kozmetički mi sve deluje nekako bolje. Sviđaju mi se promene. Videćemo za bateriju rano je proceniti. Prebacivanje između aplikacija je dobra stvar...

Ne znam da li su u kameri i ranije bile opcije Tilt Shift i Straighten?

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
Bile su i na 9 koliko se sećam.

Poco Launcher sada u novoj beta verziji ima svajp za notifikacije, ne mora više direktno sa status bara.

Što se tiče Gcam koga zanima i dalje nema nekog napretka. Prednja kamera sa hdr+ veoma nestabilna, nekad gotovo nefunkcionalna. Probao razne verzije i pečeve. Nepouzdana za sekcije dakle. Zadnja radi bez problema.

Face Unlock jako dobar.
 
Poslednja izmena:
Nema ta opcija ni na MIUI 9 ni na MIUI 10.Bile su i na 9 koliko se sećam.

Poco Launcher sada u novoj beta verziji ima svajp za notifikacije, ne mora više direktno sa status bara.

Što se tiče Gcam koga zanima i dalje nema nekog napretka. Prednja kamera sa hdr+ veoma nestabilna, nekad gotovo nefunkcionalna. Probao razne verzije i pečeve. Nepouzdana za sekcije dakle. Zadnja radi bez problema.
Ima li neka druga opcija za cam?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stock je više nego solidna. Šta ti konkretno treba više u odnosu na nju?

Sent from my Redmi Note 5
 
Aha, mislim da sem gcam nema ništa vredno cimanja. Ja sam na stock uključio manuelna podešavanja i 4k snimanje, a uz nju imam gcam koji koristim ponekad kada želim baš dobru fotku nečega da zabeležim. Gcam ima odličan processing i to je izdvaja u odnosu na druge aplikacije.

Sent from my Redmi Note 5
 
Jel gcam ne moze bez root_?
Aha, mislim da sem gcam nema ništa vredno cimanja. Ja sam na stock uključio manuelna podešavanja i 4k snimanje, a uz nju imam gcam koji koristim ponekad kada želim baš dobru fotku nečega da zabeležim. Gcam ima odličan processing i to je izdvaja u odnosu na druge aplikacije.

Sent from my Redmi Note 5

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Meni se ne gubi tastatura koristim swift. Meni ubada samo kamera ponekad vec sam pisao, a ostalo je ok za sada. Samo da dodjem sa posla da svucem update da vidim sta se desava dalje. Video sam neko je okacio 91 posto baterije i sat ipo sota kako je to moguce?
99e5a4e9178496cfbe1e3dd2167c4b38.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je kozmeticki lepsi miui 9,ovaj mi je previse ajfonski nekako, sve mirise na ajfon.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stigla desetka i kod mene...Za sad lepo radi, videcemo za bateriju...Kozmeticki, ima i pluseva i minusa...Recimo, svidjaju mi se jako ikonice i recent apps, ali mi je odvratan izgled pozadine kad udjem u onaj deo gde su alarm, stoperica i ostale stvari...Bezveze zatamljeno skroz...Isto tako mi se ne svidja izgled pozadine pri pozivu, kao i u status baru kad ide swipe nadole...Toliko za sad...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima li i global rom bug kao i kineski, da mu se ponekad izgube navigacijski tasteri, pa mora da se spusta status bar da bi se vratili?
 
Nadjoh na miu forumu kako se resiti reklama u svim sistemskimn aplikacijama a ne jedna po jedna aplikacuja.
Go to Settings > Additional Settings > Authorisation and revocation > disable msa to turn off system-wide ads on any Xiaomi smartphone

http://en.miui.com/thread-3830099-1-1.html
 
Promeni lockscreen style. Nadji neku temu drugu.

Mislis da je do teme?
Tamne teme jos nisu kompatibilne sa novim MIUI 10,probao vec instalirane i jos neke, i kao nece da radi kako treba ako se instalira.


Nadjoh na miu forumu kako se resiti reklama u svim sistemskimn aplikacijama a ne jedna po jedna aplikacuja.
Go to Settings > Additional Settings > Authorisation and revocation > disable msa to turn off system-wide ads on any Xiaomi smartphone

http://en.miui.com/thread-3830099-1-1.html
Kod mene se opet prikazuju reklame.
 
Poslednja izmena:
Samo skini ti temu, ne moraš apply celu. Odeš kasnije i promeniš samo lockscreen iz teme.
 
Isključi onda u svakoj sistemskoj aplikaciji posebno. Imaš u opcijama "Recieve recommendations".
Jel slobodno mogu sve da diseblijem u Autorizacija & Opoziv?
I azuriranje? Tu me upozorava da moze da se desi da ne dobijam bezbednosna azuriranja...

20-09-2018 004.jpg
 
Meni je malopre stigao update, lepo radi doduše radio je i pre, ali mi se estetski nimalo ne sviđa. Valjda ću se navići.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Tu si samo trebao isključiti ovo msa i ništa drugo...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Isključio sam ja msa ali me reklame ubise. Počeo sam da brišem zadnje instalirane aplikacije redom, ali nema efekta

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Instalirao sam Miui 10 i imam jedan veliki bug.Telefon nekim brojevima šalje sms,a nekim ne.E sad,imam još nekih 500h čekanja za otključavanje bootloader-a.Ako mu odradim factory reset iz podešavanja da li opet moram da čekam od početka 720h?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Još jednom, što se reklama tiče :
Yandex browser + AdGuard u kombinaciji.
 
Nisu to obične reklame, zauzme ceo lockscreen ili se pojavi npr. dok čitaš nešto u Tapatalk-u
627573b364402ba84278820f882e15f9.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
To je do tebe, tj aplikacija koje si instalirao. Nema veze sa onime o cemu oni pricaju

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno